Arama sonuçlarınız

1. C

İşsizlik Ödeneği

merhaba, doğum yapan , 4 ay istirahat eden , sonrasında 6 ay ücretsiz doğum izni kullanan çalışan işten çıkarıldığında işsizlik parası almaya hak kazanır sanırım. 120 gün şartı burada yok değil mi ?
  2. C

Arefe Puantaj

Merhaba Arefe günü yarım gün çalıştık . Bordrolarda arefe gününü nasıl göstermeliyim . Programım ya 1 gün tatil yada 1 gün çalışma günü olarak kayıt yapıyor .yarım gün çalışma olarak işaretleyemiyorum.
  3. C

Bildirge Hakkında

Merhaba çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Şehir dışındayım ve ebildirgelerimi cepten onayladım. Sisteme yüklemiştim hazırdı. Hepsini onayladım şimdi bana 3 aylık Sgk ve vergi teşviğini doğal olarak onaylamadı . Süre bitti çünkü . Teşvik bildirgem hariç diğer bildirgelerim onaylanmış durumda...
  4. C

Şirket Pikniği

Merhaba, şirket olarak piknik organizasyonu düzenlemiş olanınız var mı ? ben düzenlemek istiyorum ama mekanı nereden bulacağımı bilemiyorum. orman içinde sadece alan kiralanabiliyor mu acaba ? kiranabiliyorsa nasıl iletişim kurabilirim. Ormana gidip gezmem mi lazım :) yer : istanbul
  5. C

6661 Sayılı Asgari Ücret Teşviği

merhaba, 6661 sayılı asgari ücret teşviği ne zaman ekrana düşmeye başlayacak bilgisi olan var mıdır ? iyi çalışmalar...
  6. C

İş Arıyoruz

merhaba, aynı inşaat firmasında 5 yıl muhasebe finans sorumluluğu yapmış, terfi ederek yine aynı firmada 9 yıl insan kaynakları ve idari işler müdürlüğü yapmış bir arkadaşım var. SMMM belgeside var. 38 yaşında / bay/ikamet İstanbul ilgilenen arkadaşların özelden mesaj atmasını rica ederim...
  7. C

17103 Teşvik Kaydı

Merhaba, 17103 teşvik kayıtlarını işe giriş bildirgesi verdikten sonra , aylık bildirgeyi vermeden önce yapmak gerekiyor değil mi ? şubat ayı işe girenleri kayıt yapmaya çalışıyorum, işe giriş bildirgesi var diye uyarı veriyor. (benim yaptığım işe girişten bahsediyor tabi :) )
  8. C

Stajyer Ücret

merhaba Arkadaşlar, lise stajyer ücretleri net asgari ücretin %30 u. hepimizin bildiği gibi.(agi hesaplamaya katmıyorum) bende 550 TL ödüyorum yuvarlak hesap. okul bana yazı göndermiş 606 tl ödenmesi gerekmektedir diye. ben mi yanlışım ? ben yanlış değilsem , okulun yanlışına uymak zorunda...
  9. C

Asgari Ücret Desteği 2019

Merhaba, Asgari ücret desteği 2019 ödemeleri için ben şu sonucu çıkarttım. • Ocak/2018 - kasım/2018 dönemlerinde en düşük sigortalı sayısı olan ay baz alınacak. (sgdp liler hariç) Örneğin ben ocak /2018 dönemindeki sayıyı baz alacağım çünkü en düşük çalışan sayım o ayda. • 2019 yılındaki...
  10. C

Eksik Gün Bildirimi

merhaba, 3 çalışanı olan bir firmam var. eksik gün bildirimi göndermek zorunda mıyım ? ayın 23 üne kadar mı göndermeliyim ?
  11. C

Şube Teşvik

Merhaba Arkadaşlar, Aynı ilçe içinde açtığımız şube için (01/2019) faydalanabileceğimiz teşvikler var mıdır ? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  12. C

17103 Sgk Teşvik

merhaba, 17103 numaralı teşvikten faydalanabilmek için 2017 ortalamasının üzerine çıkmamız gerekiyordu. 2019 yılında ise 2018 yılının ortalamasına mı bakmak gerekecek ? şimdiden yanıt teşekkür ederim, kolay gelsin...
  13. C

17103 Teşvik

merhaba arkadaşlar, 17103 sgk teşviğinden faydalandığım personelim var. diyelim ki 10. ayda sayım düştü 1 kişiyi teşvikten faydalandıramadım. 2 ay sonra sayım yükseldiğinde tekrar faydalandırabilecek miyim acaba ?
  14. C

Hafta Tatili

merhaba arkadaşlar, Takıldığım bir konu var.Değerli görüşlerinizi rica ediyorum. Örneğin ; haftaiçi çalışarak 45 saati dolduran kişi, cumartesi ve pazarda mesai ödemesini alarak çalıştığında o hafta hiç dinlenmemiş oluyor. O kişiye sonraki hafta kanuni olarak 1 gün dinlenme izni verilmesi diye...
  15. C

Ev Hizmetlisi

merhaba, Ev hizmetlisi için işyeri bildirgesi (konut adresi) internetten veriliyor mu ? bilgisiz olan benimle paylaşabilirse memnun olurum. Kolaylıklar dilerim...
  16. C

Meslek Kodu Değişimi

merhaba, görevi değişen personelin meslek kodunu değiştiriyorum ancak işe giriş bildirgesinde güncelleme yapmadığı fark ettim, daha doğrusu aklıma bile gelmedi. işe girişleri şimdi güncelleme yapsam olur mu acaba ? sanırım cezası vardı.
  17. C

2018 İlave İstihdam Teşviği

Merhaba, 2018 ilave istihdam teşviği, hala nasıl uygulanacağı hakkında bir bilgi yok değil mi ? ocak/2018 itibariyle geriye dönük yararlanacaktık. Bilgisi olan var mı bu konuda ?
  18. C

Lise Stajyeri Ücret

Merhaba Arkadaşlar, Lise stajyer ücretleri 435 TL değiş midir ? Benim stajyerlerim 480 tl diye ısrar etmekteler. varsa yanlışım düzelteyim, ücretin doğrusu nedir acaba ?
  19. C

Bağkura Geçiş

Merhaba, sgk lı olarak çalışmakta iken işyeri açan biri, sgk lı olarak gün kaybı olmadan, başka bir işyerinde işe başlarsa , otomatik olarak bağkura geçer mi ? yine sgk lı olarak mı devam eder ? paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  20. C

Mesire Yeri Tavsiye

Merhaba Arkadaşlar, Firma çalışanları olarak mesire yeri kiralamak istiyorum.İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz, bir yer var mı ? Paylaşırsanız memnun olurum :) Gidip te memnun kaldığınız, 200 kişi gidebileceğimiz bir yer neresi olabilir ?