Arama sonuçlarınız

1. S

Smmm Ltd. Serbest Mesleğe Geçiş Hk.

Yani şirketi tasviyeye başlayıp aynı zamanda serbest meslek açılışını yapa bilir ve mülterilerimizin işlerini buradan yapa biliriz die anlıyorum ana muallakta kaldım şimdi, yada böyle bir sistemle çalışan oldumu veya bu şekilde e beyanname şifresi şirket üzerine aşınmışken serbest meslekte açan...
  2. S

Smmm Ltd. Serbest Mesleğe Geçiş Hk.

Merhabalar mali müşavirlik şirketi olan meslek mensubu şirketi tasviyeye alıp aynı zamanda serbest meslek açıp işlerini devam ettire bilirmi, yani şirket tasfiyedeyken müşterilerinin işlerini serbest meslek ile ile yürüte bilirmi bunun için bir engel var mı?
  3. S

Tasfiyeye Giriş

Merhabalar, Tasfiyeye girişte kapanış bilançosunu yapıp Tasfiye halinde xxxx şti diye yeni bir şirket açıp burada açılış kaydını yapıp bundan sonrada işlemlere buradanmı devam edeceğiz, yani tasfieye kadar olan işlemler ve sonrasında olan işlemler kendi defterlerine yazdılacağı için işlem bu...
  4. S

7326 KDV Artırımı hk.

Merhabalar, 7326 sayılı yasaya göre artırım yapılacak KDV beyannamelerinde 2018 bütün dönemlerde hesaplanan KDV var burada sorun yok 5/3-a dan vere biliyoruz, yalnız 2019 yılında iki dönemde hesaplanan KDV olmadığı için devreye 2019 yılı matrah artım tutarına uygulanacak 18% ve sonrasında yıl...
  5. S

Her Ay Hes Kdv si Olmayan Firmanın KDV Matrah Artırımında Hesaplama

Merhabalar hesaplamalar tamam ama BDP de bu tür beyanı nereden vereceğiz, yani tüm dönemlerde beyanname vermiş mükellefler için KDV artırım beyanında girilen tutarların sistem otomatik olarak 2% hesaplıyor, bir diğer konuda 2018 bütün dönemlerde hesaplanan KDV var 2019 da bazı aylarda hesaplanan...
  6. S

1710-27256 Teşviği Hk

hocam merhaba yaptım ama ısrarla bu görüntü gelmekte
  7. S

1710-27256 Teşviği Hk

Merhabalar bir personel Aralık ayında işe giriş yapıldı, giriş yapmadan önce teşvik sorguladığımızda hem 17103 hemde 27256 dan yaralanır mesajını aldık ve teşvikleride giriş yapıldıktan sonra tanımladık, şimdi 12. ay muhtasarını yaparken personel kartımızda 17103 seçili olduğu halde muhtasar...
  8. S

Ödenemeyen 2. Dönem Geçici Vergi Borcu Hk.

Merhabalar 2. dönem çıkan geçici vergi ödenmedi 3. dönemde gelir tablomuza göre zarar beyan edeceğiz muhtemelen 4. dönemde zararla kapatacağız, hal böyle olunca kurumlar beyanımızda zarar olacak ama şuan vergi dairesine olan 2. dönem geçici vergiden dolayı olan borcumuz nasıl kalkacak kurumları...
  9. S

Ücretsiz İzin Bildirim Süresi Kaçırma Hk.

Merhaba, Ücretsiz izin bildirim tarihini takip eden ayın 3 üne kadar yapmamız lazım ama ben ayın 6'nda yaptım Mayıs ayına istinaden yaptığım bu bildirim için ödeme, Temmuz ayında yapacağım Haziran ayı bildirimi ile birliktemi ödenir yoksa hiç ödenmez mi?
  10. S

İnşaattta Çalışan İşçi Bordroları Hk.

Merhaba, A.Ş. olan Bir mükellefimiz var inşaat sektörüne girdi ve ilk işinde aldı ilgili ilde SGK dosyası alt işveren şifresi alarak işçi girişlerini yaptık ama 2 ay sonra iş bitecek bu işçiler ile ilgili bordrolar şirketin verdiği net ücretlere göre brütleştirilip bordromu yapılacak kafamız...
  11. S

Taşeron Sgk Girişleri

Merhaba inşaat işi ile iştigal eden firmamız bir inşaat işi yapacak ve bir iki aylık bir iş biz burada ihaleyi almış başka bşr şirketle sözleşme yaparak işe başlayacağız şimdi işi aldığımız şirket derki benim ssk dosya numaramın altında bir şifre alıp işçilerini ssk girişi yapacaksın ve şifreyi...
  12. S

A.Ş. Bakanlık Temsilcisi Atama

Merhaba, A.Ş. Genel kurulu için bakanlık temsilcisi ataması ile ilgili hangi işlemleri hangi sürelerde yapmamız gerekiyor, genel kurulda sermaye arttırımı olacağı için bakanlık temsilcisi zorunlu ama temsilci için nereye hangi zamanda nasıl başvuracağım birçok kirli bilgi bar net bir bilgi yok.
  13. S

Kolay İşverenlik Hk.

Merhabalar apartmanımızda çalışan görevli için kolay işverenlik başvurusunda bulunduk, şimdi kolay işverenlikte SGK Tahakkukları otomatik oluşacak diyor ama ocak ayı için herhangi bir tahakkuk oluşmadığı gibi bankadan ilgili sicil numarasının borcuda görünmüyor biz bu tahakkuku nereden alıp...