Arama sonuçlarınız

1. S

Raporlu Günlerin Kıdemden Düşürülmesi

Merhaba, Uzun süre rapor alan bir personelin kıdem tazminatı hesaplanırken raporlu günlerin kıdem hesabından düşürülmesi (İşçinin çalıştığı sırada bir defada ihbar önelini 6 hafta aşan istirahat raporu süresinin kıdem tazminatı hesabında dikkate alınamayacağı.) bu nasıl hesaplanır. mesela 6...
  2. S

3600 Prim Günü İle İşten Çıkış

mrb 3600 prim gününü dolduran personel sgk dan kıdem yazısı getirdi. Bu personel kıdem harici mesela yıllık iznini de hakediyor mu.
  3. S

Eksik Gün Hk.

31 çeken ay da 5 gun rapor kullanan kişinin hakediş gün sayısı 31-5:26 mıdır 30-5:25 midr? Ben 31-5:26 dan hesaplanıyor diye biliyorum fakat kanunen dayanagı nedir nasıl ispat edebilirim yanımdakilere bilemiyorum. yardımcı olcak biri var mı??
  4. S

Aşı Olmayan Personeli İşten Çıkarma İle Alakalı

Aşı olmayan ve PCR testi yaptırmak istemeyen bir personeli işten çıkarmak istememiz dahilinde bizi haklı fesih olarak gösterebilecek mevzuat var mıdır?
  5. S

Netten Brüte Maaş Hesabı

bunu sorduğuma çok utanıyorum ama biri bana açıklayabilir mi:). evet programlara felan girince otomatik çıkıyor ama ben mantığını anlayamadım . net maaştan vergiler nasıl hesaplanıyor brüt çıkıyor aklım karman çorman oldu.
  6. S

Net Maaşa Agi Dahil mi ?

Mrb arkadaslar esim bi yerle anlasmis 5500 net maas istemis kabul etmisler agi dahil olur mu ustune eklenir mi acaba
  7. S

Uyarı Yazısı

daha önce sözlü birkaç kez uyarıldığı halde kılık kıyafet yönetmeliğine uymayan bir personelimiz için uyarı yazısı yazacağım. 4857 25/II-h maddesi ve personel disiplin yönetmeliğine dayandırırak yazımı yazsam uygun olur mu sızce.
  8. S

Sgk Meslek Kodları Hk

işten çıkan birinin meslek kodunu değiştirebilir miyiz?
  9. S

Puantaj Kaydı

mrb özel bi hastanede çalışıyorum bildiğim bütün kanunları alt üst ettiler. puantaj oluşturcağım ama bana dinlenme süreleri hakkında yardımcı olur musunuz mesela aşağıdaki saatlerin dinlenme süresi ne kadar düşecegim 9,5 saatte ne kadar 15 saatte 18 saatte 24 saatte
  10. S

Dinlenme Süreleri

mrb özel bi hastanede çalışıyorum bildiğim bütün kanunları alt üst ettiler. puantaj oluşturcağım ama bana dinlenme süreleri hakkında yardımcı olur musunuz mesela aşağıdaki saatlerin dinlenme süresi ne kadar düşecegim 9,5 saatte ne kadar 15 saatte 18 saatte 24 saatte
  11. S

Evlilik İzni Hk

Işbaşı eğitimi kapsamında çalışıyordum kadroya geçtim ama sigorta giriş tarihinden bir gün önce nikah yaptık sizce evlilik iznini hakeder miyim sizce.
  12. S

Kısmi Çalışan Kıdem Tazminatı

1 yıl 2 ay 7 gün kıdem günü ve ay da 10 gün asgari ücret üzerinden çalışıyor. Bu kişinin kıdemi nasıl hesaplanır yardımcı olabilir misiniz
  13. S

İmzalatılan Bordrolar Hakkında

400 kişiye her ay tek tek ücret pusulalarını imzalatıp bunu bir de tek tek dosyalara takıyoruz. bunun daha pratik çözümü var mı sizler nasıl yapıyorsunuzz
  14. S

İzinler İle Alakalı

vardiyalı çalışan bir personel bayram da çalıştığı fazla mesailerini izin olarak vercem fakat yardıma ihtiyacım var. Personelin vardiyası 17:30-08:30 ertesi gün izin şeklinde. 28.06.2017 izne çıkış tarihi 4 gun ızın kullandıracağım 5.7.2017 işbaşı. bu durumda 28,30,2,4 bu günleri mi baz alıp 5...