Arama sonuçlarınız

1. N

İşe İade Davasını Kazanıp İşe Başlatılmayan Personel 4 Aylık Prim Hizmet Belgesi

çok teşekkürler cevabınız için. muhtasar verilecek mi acaba 5 ay için. bir de acaba 5510 sayılı indirim hakkımızı etkileyen bir durum olur mu bu gecikmeden dolayı.
  2. N

İşe İade Davasını Kazanıp İşe Başlatılmayan Personel 4 Aylık Prim Hizmet Belgesi

merhaba. işe iade davası açan personelimiz davayı kazandı işe başlamak için müracaat etti ancak işe başlatılmadı. sonrasında dava devam ederken anlaştık tazminat ödemeleri yapıldı. anlaştığımız için sgk prim bildirgesi vermemiz gerektiğini gözden kaçırdık. şimdi vermek istiyoruz geç verme...
  3. N

Termal Yazıcı Ökc Bağlantısı

merhaba. yemek sektöründe çalışan bir firmanın müşterilerin oturduğu salon ile yemeklerin hazırlandığı mutfak arasındaki sipariş irtibatını sağlayan termal yazıcıların ökc ye bağlı olmaması nedeniyle ceza kesmiş vergi dairesi. salonda siparişi alan garson termal yazıcıya 1 porsiyon köfte mesala...
  4. N

İnşaatta Çalışan Personelin İşten Çıkış Kodu

Zaten 2 aylık çalışması var. yaptığı iş bittiği için ayrılıyor. sadece benim takıldığım 18 kodla tazminatmı ödemem gerekir. yani 4 kodu gibi mi diye kararsız kalmıştım. yoksa tazminatlık bir durum söz konusu değil zaten
  5. N

çok teşekkür ederim cevaplarınız için. 18 kodu kullanacağım.
  6. N

herhangi bir tazminat vs ödemesi olmayacak. değil mi. o kodun açıklamasında tazminat alabilir diyor da ondan çelişkiye düştüm
  7. N

merhaba. inşaat iş yerinde çalışan inşaat işçisi kendi işi bittiğinden işten ayrılacak. çıkışını hangi kodla vermemiz gerekir. 18 mi yoksa istifa mı.
  8. N

Kalan Sermaye Ödemesi

1.000.000 TL Para yatırtmış ortak personelle göndermiş. ancak sermaye ödemesi demedikleri için yatan para olarak gözüküyor. banka da düzeltemem dedi. bunu sermaye ödemesi olarak ödeyebilir miyiz.
  9. N

İnşaat İşçilerine İş Bitmeden Yapılan Maaş Ödemesi

merhaba. şirket tarafından yapılan özel bina inşaatında çalışan 6 işçiye her ay sonu bankadan maaş ödemesi yapıyoruz. ancak daha iş bitmediğinden fazla fazla ödeme yapılmış olacak iş bitene kadar. ödemeleri ne kadar geciktirebilirim. asgari ücret yıl başından itibaren yükseldiğinde özellikle iş...
  10. N

Harfiyat Faturası Alımı Muhasebe Kaydı

yapılmakta olan yatırımlarda izleniyorsa yine 258 hesaba mı yoksa 740 a atabilir miyiz.
  11. N

Şirkete Ait Arsaya Ortakların İkamet Etmesi Amaçlı Bina Yapılması(Aynı Şirket Tarafından)

buna şimdiden karar vermemiz gerekiyor sanırım zira şu anda yapılan masrafları 258 hesapta izliyorum. eğer satış yapacaksak 150 li hesaplarda izlemem gerekecek diye düşünüyorum.
  12. N

Şirkete Ait Arsaya Ortakların İkamet Etmesi Amaçlı Bina Yapılması(Aynı Şirket Tarafından)

Şirket yetkilileri hangi durumda daha az vergi öderiz ona görew davranalım diyorlar. zaten 3 ortak ve 3 daire yapılacak. aynı ailenin fertleri.
  13. N

merhaba. şirket müteahhitlik belgesine sahip. asıl faaliyet kolu gıda. ama inşaat yapma yetkisi de var. şirket aktifine kayııtlı bir arsa üzerine özel bina inşaatı yapmaya başladılar. kasım ayında. iş yeri sgk açılışı yapıldı. vergi dairesine herhangi bir bildirim yapılmadı. şube değil. ne...
  14. N

Ba Bs Formlarında Su Faturaları Elektronik Belge Sayılıyor mu ?

ba formunda büyük şehir belediyesi kanalizasyon idare gen.müdürlüğü tarafından kesilen su faturaları bildirilecek mi. e faturaya kayıtlı firmalar arasında yok. ba formunda her seferinde uyarı veriyor. e fatura olmadığına emin olun diye. çelişkiye düştüm.
  15. N

Şirket Tarafından Kullanılan Ortağa Ait İşyeri Hk

merhaba. 1993 yılından beri ortağa ait olup kira ödenerek kullanılan iş yeri şirkete satılmıştır. satış esnasında satan ortak tarafından ödenen tapu harcı gider yazılabilir mi. cevabın hayır olduğunu biliyorum. ama nedense bir soru işareti var kafamda. yardımcı olursanız sevinirim.