Arama sonuçlarınız

1. Ç

Ba Bs Formu Vuk Taslağı Hakkında

VUK Tebliğ Taslağı Form Ba Form Bs (*) Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan: BİRİNCİ BOLUM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam MADDE 1 – (1) Bakanlığımızca, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 148, 149 ve mükerrer 257 nci maddelerinin verdiği yetkiye dayanılarak, bu...
  2. Ç

Sigorta Acentesi Uygunluk Belgesi Muhasebe Kaydı Hakkında

Merhabalar Üstadlar Yeni kurmuş olduğum ltd.şti acentelik başvurusunu yaptı.Yalnız uygunluk belgesine ilişkin 10000,00 tl tobb a para yatırmış.Bunun muhasebe kaydı ne şekilde olmalı.Ba formunda bildirilmeli mi.260 Haklar hesabında takip edip %20 amortisman yoluyla itfa etmek uygun olur mu? İyi...
  3. Ç

Teknopark Firmaları Güncel Muhasebe Uygulamaları Hakkında

Teknopark Firmaları Güncel Muhasebe Uygulamaları Hakkında Yeni açılan teknopark bünyesinde 2 firma açılışı yaptım.Teknoparkta faaliyette bulunan mükellefi olan var mı acaba? Kolay Gelsin...
  4. Ç

Ltd Tasfiye Kaldırılması İçin Smmm Raporu

Tasfiye halinde olan bir şirketin tasfiyesinin kaldırılması için sermayenin 2/3 ünün korunduğuna dair Mali Müşavir raporu örneği lazım yardımcı olabilecek üstatlara şimdiden teşekkürler...
  5. Ç

Gelir Vergisi Alacağı

Avukat bir mükellefimiz vefat etti.Yıllık gelir vergisi beyannamesini vereceğim yakın bir tarihte.Sorum şu gelir vergisi alacağı çıkıyor.Bunu varisleri veraset intikal vergisi beyannamesine dahil edip alabilirlermi veya gelir vergisi alacağının akıbeti ne olur Saygılarımla
  6. Ç

Bağkur Primi Hakkında

Herkese iyi çalışmalar.Benim sorunum serbest meslek erbanın yeni açılışını yaptım.Yanında 1000 lira brütle çalışanın işe girişinide yaptım.Lakin işverenin bağkur primi en düşük rakamlardan hesaplanmış.Bunla ilgili daha önceden bağkura müracaatı olan veya başından benzer bir durum geçmiş olanlar...
  7. Ç

boş

.
  8. Ç

e Beyana Kesilen Cezalara Dava Açma

Bir mükellfimizin 2008 yılına ait beyannamelerini bu yıl içerisinde verdik ve e beyana uyulmadığı için cezalar kesildi.Bu cezalara davayı tam adres olarak nereye açabilirim ve dilekçe başlığım ne olmalı.İstanbul için
  9. Ç

2009 Eylül dönemi staj başlatmayla ilgili

Eylül 2009 da stajı başlatan arkadaşlardan ricam eğitim cd leri hakkımda bilgisi olan varsa paylaşabilirmi