Arama sonuçlarınız

1. ferhat

Toplantı-Buluşma

Cansin
  2. ferhat

Toplantı-Buluşma

:LOL:
  3. ferhat

Çelik İşinde Kdv Tevkifatı Durumu

hafta sonu yazacagim
  4. ferhat

Amazon Kdp Ve Print On Demand Sistemleri Nasıl Vergilendirilir ?

Sizin ki dijital urun zira basili urun durumuna onlar getiriyorlar (yazdiginiza gore Amazon, sitesinden benim ürünlerimi satın almak isteyen biri olduğu zaman benim tasarımlarımı ve içeriğimi kendi yazıcıları ile hazırlayıp kargolatıp yolluyor. ) . Evet orada esnaf muaf Belgesinden soz ediyorum...
  5. ferhat

Çelik İşinde Kdv Tevkifatı Durumu

KDV Genel Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklikle, 1 Mayıs 2022 tarihinden geçerli olmak üzere, demir-çelik alaşımlarından mamul ürünlerin teslimlerinde (4/10) oranında KDV tevkifatı uygulanması öngörüldü. Düzenleme, ithalatçılar ve cevherden üretim yapanların ilk teslimleri dışında her...
  6. ferhat

293 295 hsb

Onceki donemden mahsup edilecek gecici vergi 193 hsb da gosterilir. Yillara Sari Insat isinden dolayi gecici vergi verilmez. Ancak Yillara Sari Insaat isinden baska normal bir is varsa o is icin gecici vergi verilecek. Yillara Sari Insaat isinden dolayi gecici vergi olmadigi gibi bu tip islerin...
  7. ferhat

293 295 hsb

Sayin yildirim Sizin bahsettiginiz Yillara Sari Insaat islerinde stopaj kesintisi evet bu stopjlar 295 hesapta toplanir ancak is bitmeden 193 hesaba atilmaz is devam ettigi surece bu hesap devreder. Bir ornekle aciklamak gerekirse 5 yillik bir insaat isi oldugunu dusunelim. Bu 5 yil boyunca...
  8. ferhat

E-Defter Kapanış Kaydı Yok

Sayin merih Elektronik ortamda tutulan defterler bakımından açılış ve kapanış onayı gerekmemektedir. Tebliğ uyarınca, e-defter tutma sürecinde hesap döneminin ilk ayına ait beratın alınması açılış onayı, son ayına ait beratın alınması kapanış onayı, diğer aylara ait beratların alınması ise...
  9. ferhat

Banka Ticari Olmayan Ödemeler

Bu gonderilip alinan paralar karsi tarafa finansman saglandigi anamina geldiginden ADAT hesaplayip faizini hesaplamaniz ve bunun uzerinden %18 kdv hesaplayip kayitlara alin. KDV'yi 1 nolu kdv ile beyan edip Faizi, faiz geliri olarak kaydedin. Bu iside surekli hale getirmeyin zira basiniz derde...
  10. ferhat

Kuruluş Sermayesi Hk

Alabilirsiniz. Ancak Merkez Banakasi Doviz Alisini kullaniniz. Ayrica bunun uzerinden kur farki hesaplamayin hesaplasaniz bile bunu K.K.E.G dikkate almak zorundasiniz. Bu dovizi isterseniz bir bankada yada doviz burosunda DAB baglayarak da islemi yapabilirsiniz. Buda saglam bir yol
  11. ferhat

İddia Bayi Fatura Kayıtları Ve Bakiye Raporu

Sayin Alanya muhasebe kaydiniz _______________________________________________________________/___________________________________________________________ 100/102- Borc- 1.565,29 193- Borc...
  12. ferhat

Amazon Kdp Ve Print On Demand Sistemleri Nasıl Vergilendirilir ?

Sayin hamdi Ben bu konuyu formda yaklasim 1 yada 2 ay once yazdim. Arama motorundan arastirin oradan faydalanabilirsiniz
  13. ferhat

Alış Tevkifatlı Kdv nin Beyannamede Nasıl Gösterildiği

Indirilecek kdv 180.000 2 nolu kdv ile beyan edilecek kdv 72.000 Geri kalan kdv'yi karsi taraf iade talebinde bulunacak. ( iade bulunurken sizin 2 nolu kdv beyaninizi talep edebilirler. Cunku rakamin beyan edilip odenip odenmedigini kontrol etmek isteyebilirler)
  14. ferhat

Yurt Dışında Firması Olan Kişi Türkiye'de Vergi Öder mi ?

Sayin SerhanSerhan Ahmetin almanya da firmasi var ve orada kazanc sağlıyor bu kazancı icin Ahmet ayrica Türkiye de vergi odemez
  15. ferhat

SGK Giriş Bildirgesi

Sayin mustafa Hocanin adina onun T.C Kimlik nosu ile internetten giris yap. Adina dosya ac sonra soforunun girisini yap.Ekteki dosya sana yardimci olur
  16. ferhat

Vergi Ve Damga Muafiyet

Sayin iyuksel 2022 Yılı Ek Ders Ücretleri Ne Kadar? 2022 Yılının Ocak-Haziran ayları: 2022 yılının Ocak-Haziran döneminde uygulanacak maaş katsayısı 0,235445 olarak açıklanmıştır. Buna göre 2022 yılının Ocak-Haziran döneminde brüt ek ders ücreti 32,2 ₺, net ek ders ücreti ise 27,13 ₺'dir. %20...