Arama sonuçlarınız

1. N

Ortaklık Düşünen Var mı ?

Sevgili forumdaşlarım nerdeyse forum kurulduğundan beri burdayım.Birçok şey paylaştık. iyi günde kötü günde birlikte olduk. Hepiniz beni tecrübemi, bilgi ve fikirlerimi biliyor , beni tanıyorsunuz. Artık tam zamanlı çalışmakta olduğum işyerinden ayrıldım. Yani emekliyim. Hala çalışma enerjim...
  2. N

Bağkur Dul Maaşı

Uygulama yapan arkadaşım var mı.? Bilmiyorum. Ölen bağkur emeklisinin eşine dul maaşı bağlanması nasıl oluyor? Dul eşin kendi emekli sandığından maaşı varsa , ölen eşden de maaş alabiliyormu? eskiden bağlanıyordu şimdi durum nedir?
  3. N

Avans

Bugün bir gazete aşağıdaki gibi bir yazı çıkmış: "Banka kredi kartı borcu nedeniyle, işçiye icra yoluyla ödeme emrinin tebliğ edilmesi üzerine, işçi ödeme emrini işverene sunarak avans talep etmektedir. İşveren, işçiye zorunlu ihtiyacının ortaya çıkması hâlinde ve hakkaniyet gereği...
  4. N

İhbar Tazminatı Hk

Bu konularda uygulamada çok sık tereddüd oluştuğu için tekrar açıklamak iyi olur diye düşündüm: İşçi ve İşverenin İhbar Tazminatı İsteyemeyeceği Haller İhbar tazminatı, iş sözleşmesini fesheden tarafın karşı tarafa ödemesi gereken bir tazminat olması nedeniyle, iş sözleşmesini fesheden...
  5. N

Defter Tasdikleri Yaklaşıyor.

Malum Yıl sonu geliyor. Bazı bilgileri paylaşmak istedim.: Özellik Arzeden Durumlar 3.1. Damga vergisi defteri; Damga vergisi defterinin tasdike tabi olup olmadığı Vergi Usul Kanununda yer almamakla birlikte 16, 32, 43 sayılı Damga Vergisi Kanunu Genel Tebliğlerinde sürekli damga vergisi...
  6. N

Zincirlikuyu'da Kantin işletmesi muhasebeci arıyor.

Günaydın; Zincirlikuyuda dershane kantinleri işleten bir bir firma muhasebecisinden memnun değilmiş. Benden rica etti, bende bağımlı çalışıyorum ama sana birini bulurum dedim. Yakın çevrede ilgilenen varsa bazan yazın lütfen.
  7. N

Risk değerlendirmesi

Arkadaşlar İstanbulda risk değerlendirmsi yapan bildiğiniz güvenilir bir firma varmı?
  8. N

Cumhuriyet Bayramı

Pazartesi günü 29 Ekim . Türkiye Cumhuriyeti Kurluşunun 89 yılı. Tüm vatandaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
  9. N

TAŞINDI: Blog sayfasından reklam kazancı ??

Bu konu Çöp Kutusu isimli bölüme taşındı. http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=52497.0
  10. N

Wimbledon

Federer tekrar grand slam şampiyonu ve 1. numara oldu. :)
  11. N

Eleman arıyorum

İstanbul zincirlikuyu da Büyük bir seyahat acentası olan şirkete ofis boy eleman ihtiyacı var. Ofis saatlaerinde çalışma var. Cumartesi pazar yok. Hem dışarda banka işlerine bakacak hem de mutfakda yardımcı olacak . Fiziği görünümü düzgün, Genç bir eleman aranıyor. Lise mezunu tercih nedenidir.
  12. N

117 nolu kdv tebliği

"3.2.11. SERVİS TAŞIMACILIĞI HİZMETİ 3.2.11.1. Tevkifat Uygulayacak Alıcılar ve Tevkifat Oranı Tebliğin (3.1.2.) bölümünde sayılanların, Tebliğin (3.2.11.2.) bölümü kapsamındaki taşımacılık hizmeti alımlarında (5/10) oranında KDV tevkifatı uygulanacaktır. 3.2.11.2. Kapsam Bu bölüm kapsamına...
  13. N

Esnaf odasına kayıt

Esnaf odasına kayıt olan bir vatandaş aynı zamanda 4b li de olmak zorunda değil mi?
  14. N

Yeni Ticaret Kanununun uygulaması açısından önem arz eden tarihler

6103 sayılı Yasa ile 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununun genel yürürlük tarihi 01/07/2012 olarak belirlenmiştir. Ancak Kanunun bazı hükümleri ileriki tarihlerde yürürlüğe girecektir.: 14 Ağustos 2012: Esas sözleşmelerin Yeni Ticaret Kanunu ile uyumlu hale getirilmesi 1 Ekim 2012...
  15. N

TAŞINDI: Tight GHD Curls Straighteners,Chi Lacklustre Irons On Traffic

Bu konu Çöp Kutusu isimli bölüme taşındı. http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=49986.0
  16. N

TAŞINDI: Juicy Outlet

Bu konu Çöp Kutusu isimli bölüme taşındı. http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=49983.0
  17. N

TAŞINDI: Gelir Vergisi Hesaplama

Bu konu Çöp Kutusu isimli bölüme taşındı. http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=49727.0
  18. N

Mali Müşavirler Kusura bakmasın

MALİ MÜŞAVİRLER KUSURA BAKMASIN Önümüzdeki dönemde, Gelir İdaresi Başkanlığının kolaylaştırıcı yeni adımlar atacağını ifade eden Şimşek, ?Beyanname vermenin maliyetlerini düşürmeye devam edeceğiz. Muhasebeci, mali müşavir arkadaşlar kusura bakmasınlar, biz özellikle küçük mükelleflerimize...
  19. N

Geçerli fesih nedeni

T.C. YARGITAY 9. HUKUK DAİRESİ Esas No : 2009/27653 Karar No : 2010/28510 Geçerli fesih sebebinden bahsedilebilmesi için, işçinin sözleşmesel yükümlülüklerini mutlaka kasıtlı ihlal etmesi şart olmayıp, özen yükümlülüğünü ihlal ederek de ihlali geçerli fesih nedeni olabilir. Buna karşılık...
  20. N

Ölüm aylığı ve boşanma

5510 sayılı Kanunun 56'ncı maddesinin son fıkrası uyarınca eşinden boşandığı halde, boşandığı eşiyle fiilen birlikte yaşadığı belirlenen eş ve çocukların, bağlanmış olan gelir ve aylıkları kesilir. Bu kişilere ödenmiş olan tutarlar, Kanunun 96'ncı madde hükümlerine göre Sosyal Güvenlik Kurumunca...