Arama sonuçlarınız

1. ferhatguldali

E-Fatura, E-Arşiv Fatura İptal ve İtiraz Arasındaki Fark

Merhabalar, Benim sorum başlıktan da anlaşılacağı gibi e-fatura veya e-arşiv faturaya iptal ve itiraz arasındaki fark nedir. Ben yanlış düzenlediğim temel faturaya karşı tarafla teyitleşip gib portal üzerinden iptal talebi oluşturup faturayı iptal etmek istiyordum. Fakat karşı taraf temel...
  2. ferhatguldali

Adat Faturası

Merhabalar, grup firmalarımız arasında ortaklardan alacaklar hesapları için adat faturaları düzenledik. Faturayı düzenleyen ve fatura düzenlediğimiz firma adına muhasebe kayıtları nasıl olmalı?
  3. ferhatguldali

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Merhabalar, bilanço aktif/pasif toplamı 25.000.000,00 aşan firmalarımız var. Bu kanun kapsamına girmek için haddi aşmak yetiyor mu? Yoksa faaliyet konusu gerekiyor mu? Sadece personel verileri kayıt altına alıyoruz. Teşekkürler
  4. ferhatguldali

Kapanan Firmadan Fatura Kesme

Merhabalar, A firmamız 08.11.2021 tarihiyle kapanıp B firmamız ile birleşti. Kapanan firmadan kapanış tarihinden sonra fatura kesildi. E fatura. Bu durumda cezası ne olur yüzde hesabıyla mı ceza kesilecek. Yoksa belli bir tutarı var mıdır. Saygılar.
  5. ferhatguldali

Stajyer Olarak Avukatın Defterini Tutma

Merhabalar, Benim abim avukatlık yapıyor. Avukatlarında defter tutma yetkisi olduğu için, onun ve arkadaşlarının defterlerini onların adına tutmam olabilir mi? Ücret karşılığında tabi Ne gibi zorluklar yaşarım. Ya da mantıklı mı? Şu an bir şirkette çalışıyorum zaten fakat çok zor olmayacağını...
  6. ferhatguldali

Şirketin İş ve Hizmet Yapmadığı Şirkete Borç Vermesi

Merhabalar, şöyle bir sorum olacaktı; Bir şirketin, iş veya hizmet yapmadığı diğer bir şirkete borç vermesi ve ödeme alması durumları nasıl değerlendirilir. 136 Diğer Çeşitli Alacaklar ve 329 Diğer Çeşitli Borçlar. hesaplarında izleniyor olması durumunda faiz hesaplamak yeterli midir. Ya da bu...
  7. ferhatguldali

İtfa Edilmiş Demirbaşın Satış Kaydı

Merhabalar, itfa edilmiş bir demirbaşın satış kaydı. Nasıl olmalı. 100 liraya alınan ve 5 yıl sonra itfa edilip 100 liraya tekrar satılan bir demirbaş nasıl kayıt edilir. Ayrıca hurda değeri nedir. Hurda değeri ayırmak zorunlu mudur değil midir. (Yeni bir stajyer olarak soruyorum)