Arama sonuçlarınız

1. O

Kosgeb Kuruluş Desteği

Kosgeb ten kuruluş desteğim onaylandı. Ödeme oluru da aldım. Para Hesabıma ne zaman geçer? o gelen parayı sermayem olarak gösterebilirmiyim?
  2. O

Fatura Adresi

Şirketime kırtasiye malzemeleri aldım. Faturayı şirketime kestirdim. ancak faturadaki adres kısmında evimin adresi var. bir sorun olur mu?
  3. O

İade

Merhaba, Bir Şirkete ölçü ile yapılan bir iş yaptım. Bazı yerlerde ölçüden dolayı hatalar oldu. Bazı yerlerin de ölçüsü alınmamış. İşi sonuna kadar yapıcam. Ödemeninde bir kısmını aldım. Bu şirket bana ödediğim tutarı geri ver. Ürünleri de geri al diyebilir mi? Montajını yaptığım ürünlerde...
  4. O

Kredi Karti Ödeme

Bir müşterimizin şirketine fatura keseceğiz. Ödemeyi kendi şahsi kartıyla yapsa olur mu? Yoksa Şirket kartı olması mı gerekli ?
  5. O

Fatura Vermek

İş bitiminde müşterimizden tutarı alacağız. Fatura ile gitmek mantıklı mıdır? yoksa Tutarı aldıktan sonra mı faturayı kesmek lazım olur? Müşteri istediğimiz ücreti vermezse verdiği kadarıyla fatura kesilir ve kdv ona göre ödenir?
  6. O

Mobil Pos

İşim gereği ödemeyi montaj bittikten sonra alıyorum. Müşterime fatura kesiyorum. Mobil Pos aldığımda yazarkasa zorun lu mu?
  7. O

Faturada İskonto

Şimdi ben müşteriye bir 10 adet ürün satıyorum. Musteri 10 adet ürün aliyor benden. Ama ben 11 adetlik fatura kesiyorum. 1 adet ürünü de iskonto olarak sayıyorum. Bu şekilde yapmamın sebebi de müşteri ye senin ihtiyacın 10 ürün diyip fiyat vermiş oluşum. Ama 11. Ürünü de vermem gerekiyor çünkü...
  8. O

Satış Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Çok Basit bir soru ama kusura bakmayın. Tam olarak öğrenmek istiyorum. Bana Fabrika bir liste verdi. Bu listede benim satacağım ürünlerin bana geliş kdvsiz fiyatları var. Ben kar koyarken nasıl yapıcam? örnek veriyorum: 200tl+kdv + Kar= Satış Fiyatı + kdv mi? 200TL+ kar= Satış fiyatı+ KDV mi?
  9. O

Ortağın Şirkete Borcu

2021 yılında ortak şirketten para çıkışı yapmıştır. Bu borcu en uygun şekilde geri ödemenin yolu nedir?
  10. O

Muhasebeci Faturaları Neden İster?

Şirketime E arşiv olarak fatura kesilmekte. Muhasebecim de her ay benden faturaları istemektedir. Bana fatura dökümünü yolluyor. bende ona göre faturaların çıktısını alıp muhasebecime veriyorum. Bunun nedeni nedir?
  11. O

Personel Maaş Haciz Ödemesi

merhaba, personel in bir borcundan dolayı bana e tebligat geldi. tek seferde ödenecek bir miktar. bu ödemeyi şirket hesabından mı yapmam gerekiyor ? yoksa şahıs olarak yapsam oluyor mu?
  12. O

Faaliyet Konusunda Olmayan İş

Merhabalar, Şirket açtım ama faaliyet konularımda olmayan bir işi yapabilir miyim? Mesela web tasarım işi yapmak istiyorum. Bu faaliyet konularımda yok ise nasıl yapacaım?
  13. O

Google Reklamları

Şirketimin internet sitesinin reklamlarını google da vermek istiyorum. Ödemeyi Şirket Kredi Kartımla yapmak istiyorum ama google fatura vermiyormuş. Şirket Kredi Kartını kullanmam mümkün müdür?
  14. O

Fatura Teslimleri

Merhaba, Şubat ayının faturaları Mart ayının kaçına kadar Mali Müşavirime teslim etmem gerekiyor?
  15. O

Yoklama Memuru

Şirketimin açılışı 18 Ocak ancak hala daha yoklama memuru gelmedi. Satış yapmamın bir sıkıntısı olmaz dimi?
  16. O

Bağkur Primi Nasıl Ödenir? Kredi Kartı

Merhaba Bağkur Primimi kendi şahsi kredi kartımdan mı ödemem doğru olur? Yoksa Şirket Kredi Kartından mı ödemem doğru olur ?
  17. O

Tek Ortaklı Ltd Kapatmak

Merhabalar, sizlere danışmak istediğim bir durum var. Tek ortaklı limited sirketi kapatmak çok mu zor ? 90 li yıllarda mi zor du smdi mi? Bu konuda beni aydinlatirmisiniz? Şu nedenle soruyorum. Ben bir Ltd kurdum. Ancak ailemden baskı görüyorum. Çok masraflı. Ömür boyu kapanışıyla uğraşırsın...
  18. O

Kira Faturası

Merhaba, Kira sözleşmesi 17 Ocak Tarihinde 1 yıllık olarak düzenlendi. işletmemin kuruluş tarihide 18 Ocak. Kira faturası ise henüz yapılmadı. Bu durumda ne yapmak gerekir. Kira Sözleşmesindeki tarih değiştirilebilinir mi? Daha hiç bir ödeme yapılmadı. Kiraladığım yer akrabamın yeri.
  19. O

Huzur Hakkı alabilir miyim ?

merhabalar, Kuruluşunun yeni gerçekleştiği sahibi olduğum bir tek ortaklı limited şirketim var. Sözleşmesinde sadece kar payı dağıtımı yazmaktadır. Huzur hakkı yazmamaktadır. Ben şirketimden para çıkarmak istediğimde huzur hakkı adı altında çıkarmak istiyorum. Bunun için sözleştirmeyi...