resim

Arama sonuçlarınız

1. K

Yoklama fişinin mükellefin eşi tarafından imzalanması

İşe başlamada yoklama fişini mükellefin eşi imzalamıştır. vergi dairesi bunu kabul etmiyor. bununla ilgili mevzuat arıyorum, daha önce bu durumla karşılaşanlar varsa kaynak verebilir mi?
  2. K

GMSİ vergi istisnası

2011 yılı için 2.800 tl istisna uyguladığımda "tek mesken için 3.000 tl yazınız" gibi bir uyarı yazıyor. yalnız tek meskenlerde 3.000 istisna uygulanacağına dair bir kaynağa ulaşamadım. nedir acep
  3. K

Tfrs eğitimleri monografi yevmiye kayıtları

Eğitmen cevapların dağıtılmasının oda tarafından istenmediği söylediler. Ancak ekrandan takip etmek zor olduğundan paylaşmak istedim. Bazı hesap isimleri eksik veya hatalı olabilir. Yazım biraz okunaksız olduğundan ancak bu kadar. Ayrıca kontrol edilmemiş halidir. - Dönemsonu İşlemleri-12 nolu...
  4. K

Kapanışın ardından fatura tasdiki

aralık ayında kapanan bir işletmenin kapanışında kestiği stok, demirbaş faturaları alıcı ve satıcı tarafından beyan edilmiştir. bugün itibariyle farkediyorum ki kesilen faturada noter onayı yok. bunun dışında başka koçan da bulunmuyor. şu aşamada önerileriniz nelerdir. benim düşüncem bugün...
  5. K

E-ticarette Yazar Kasa Kullanım mecburiyeti var mıdır?

internet üzerinden satışlarda, ödemenin banka yoluyla veya kargo aracılığıyla yapılması durumunda yazarkasa kullanımı şart mıdır? fatura, mal ile birlikte kargo edilecektir. mecburiyet olmadığına ilişkin bir yazı buldum yalnız kaynak gösterilmediğinden tereddütdeyim. konuyla ilgili bir tebliğ...