Yeterlilik Sınavı Kazananlar İçin Harçlar Ve Belgeler.

doneri

Katkı Sunan Üye
ankara odası için gerekli belgeler.
ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER
Stajını bitirip meslek mensubu unvanı alan adaylar, Oda kütüğüne üye olmak zorundadırlar.
Bunun için gerekli evraklar:

Üye Olmak İçin Gerekli Olan Evraklar
• TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi
• Banka Dekontu (TÜRMOB’a yatan ücret)
• Veraset ve İntikal Vergi Dairesine yatırılacak 517,50 TL makbuzu
• 9 Adet Resim
• 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti (Noter/Muhtar Onaylı)
• 1 Adet Savcılıktan iyi hal kağıdı
• 1 Adet Diploma Fotokopisi (Noter)
• 1 Adet İkametgah Belgesi
• Sigortalı çalışanlardan ; SSK işe giriş bildirgesi
• Çalışmayanlardan ; SSK , BAĞ-KUR ve vergi dairesinden kaydı olmadığına dair yazı
• Oda Kayıt Ücreti 940 TL'dir. 2013 Maktu Aidat Ücreti 240 TL'dir. (Oda veznesine aynı gün ödemeniz gerekmektedir)

odanın aldığı ücret: 940+240
veraset ve harçlar: 517,50
türmob harcı: 1210
noter ve fot mas: 100 tl
toplam: 3.007.50 TL

BU ANKARA ODASI İÇİN DİĞER ODALAR NEDİR BİLMİYORUM.

Teşekürler...

Teos'ta Sınav sonuç ekranına bastağımda hata veriyor ancak notları görebiliyorum... Sizde durum da aynı mıdır?

Bende de hata veriyor
[h=1]TEOS OTOMASYON SİSTEMİ[/h]
İŞLEMİNİZİ YAPARKEN BİR SORUN OLUŞTU.

Lütfen aşağıdaki sorunu kontrol edip düzeltiniz veya aşağıdaki kodu [email protected] adresine iletiniz.

warning.png
Başarılı olunan bir dosyaya ait bir tebligat alınır.

İstanbul;

İSTENİLEN EVRAKLAR:

1. TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa Odamızdan temin edebilirsiniz).

2. 8 Adet Resim

3. 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. 1 Adet İkametgah Belgesi

5. 1 Adet Cumhuriyet Savcılığından Sabıkasızlık Belgesi (Resmi Kurum İçine alınacak)

6. Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
2013 Maktu Aidat Ücreti : 265 TL’ dir.
(Ödemeyi, Oda veznesine aynı gün kredi kartıyla veya nakit olarak yapabileceğiniz gibi, Ek-1’deki Kredi Kartı ile Aidat ÖdemeTalimatı Formunu doldurarak ta yapabilirsiniz).
İş Bankası Kurtuluş Şubesi (1032) 445 559 no’lu hesap. (Yeni kayıt olacak üyeler için geçerlidir).
Aynı gün Odamız veznesinden Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Maximum kartla ödeme yapabilirsiniz)
Not: Serbest Muhasebeci iken sınavla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan meslek mensupları Oda kayıt ücreti ödemeyeceklerdir.
7. TÜRMOB Ödenti Belgesi (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).
(TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan banka hesap numaralarına yatırabileceğiniz gibi, aynı gün Odamızdan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. (Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank Kredi Kartlarına 6 taksit uygulanır ).
8. Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Oda’ya gelmeden yapmak istiyorsanız “ Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı” Formu’nu doldurabilirsiniz.
9. “Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı”nızı , “Üye Kayıt Başvuru”nuzu, “Ruhsat-Kimlik Başvuru”nuzu, " Oda’nın web sitesinden (http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr) formları indirerek yapabilirsiniz.

10. 6322 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, 31.05.2012 tarihinde kabul edilerek 15.06.2012 tarih 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bu Kanunun 18. ve 20.maddeleri uyarınca 492 sayılı Harçlar Kanunu’nda değişiklik yapılarak “Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsatları” harca tabi tutulmuş, 6322 sayılı bu Kanun uyarınca da, 16.06.2012 tarih 28325 sayılı Resmi Gazete’de “Harçlar Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 67)” yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu kapsamda, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsat harçları söz konusu belgelerin alınmasından önce, belgeleri vermeye yetkili birimin bulunduğu yerdeki süreksiz yükümlülüklere bakan vergi dairesine ödenecektir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır. Harç makbuzu diğer evraklarla birlikte Oda’ya teslim edilecektir. Harç makbuzu olmadan ruhsat başvurusu alınmayacaktır.

Toplam: 3.407,50 TL

Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
sınav sonuç belgesinde :1600 tl (ruhsat bedeli+inş. bedeli+eğitim fonu+yard.dayn.fonu+kimlik)
serbest büro faaliyetinde bulunacaklardan 170,00 tl KAŞE BEDELİ
ruhsat harcı 450,00 TL
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL

Şimdi ben burda şunu anlamadım . smmmm ruhsat harcı(vd ye ödenecek=, ruhsat harcı ve ruhsat bedeli bunlar mnedir yaaaaa

İstanbul;

İSTENİLEN EVRAKLAR:

1. TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa Odamızdan temin edebilirsiniz).

2. 8 Adet Resim

3. 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. 1 Adet İkametgah Belgesi

5. 1 Adet Cumhuriyet Savcılığından Sabıkasızlık Belgesi (Resmi Kurum İçine alınacak)

6. Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
(Ödemeyi, Oda veznesine aynı gün kredi kartıyla veya nakit olarak yapabileceğiniz gibi, Ek-1’deki Kredi Kartı ile Aidat ÖdemeTalimatı Formunu doldurarak ta yapabilirsiniz).
İş Bankası Kurtuluş Şubesi (1032) 445 559 no’lu hesap. (Yeni kayıt olacak üyeler için geçerlidir).
Aynı gün Odamız veznesinden Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Maximum kartla ödeme yapabilirsiniz)
Not: Serbest Muhasebeci iken sınavla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan meslek mensupları Oda kayıt ücreti ödemeyeceklerdir.
7. TÜRMOB Ödenti Belgesi (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).
(TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan banka hesap numaralarına yatırabileceğiniz gibi, aynı gün Odamızdan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. (Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank Kredi Kartlarına 6 taksit uygulanır ).
8. Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Oda’ya gelmeden yapmak istiyorsanız “ Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı” Formu’nu doldurabilirsiniz.
9. “Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı”nızı , “Üye Kayıt Başvuru”nuzu, “Ruhsat-Kimlik Başvuru”nuzu, " Oda’nın web sitesinden (http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr) formları indirerek yapabilirsiniz.

10. 6322 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, 31.05.2012 tarihinde kabul edilerek 15.06.2012 tarih 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bu Kanunun 18. ve 20.maddeleri uyarınca 492 sayılı Harçlar Kanunu’nda değişiklik yapılarak “Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsatları” harca tabi tutulmuş, 6322 sayılı bu Kanun uyarınca da, 16.06.2012 tarih 28325 sayılı Resmi Gazete’de “Harçlar Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 67)” yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu kapsamda, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsat harçları söz konusu belgelerin alınmasından önce, belgeleri vermeye yetkili birimin bulunduğu yerdeki süreksiz yükümlülüklere bakan vergi dairesine ödenecektir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır. Harç makbuzu diğer evraklarla birlikte Oda’ya teslim edilecektir. Harç makbuzu olmadan ruhsat başvurusu alınmayacaktır.

Toplam: 3.407,50 TL

Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
sınav sonuç belgesinde :1600 tl (ruhsat bedeli+inş. bedeli+eğitim fonu+yard.dayn.fonu+kimlik)
serbest büro faaliyetinde bulunacaklardan 170,00 tl KAŞE BEDELİ
ruhsat harcı 450,00 TL
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL

Şimdi ben burda şunu anlamadım . smmmm ruhsat harcı(vd ye ödenecek=, ruhsat harcı ve ruhsat bedeli bunlar mnedir yaaaaa

yanlış hatırlamıyorsam 2012 haziran ayında meclis kanun çıkardı smmm ve denetçi ruhsatları ilk defa alacaklar için harç getirildi. harç avukatlardanda alınıyor. bu harcı veraset ve harçlar alıyor. direkt devlete ödenecek. mecburi bu yatırılmadan ruhsat verilmiyor.

3 ayrı yerde ruhsat bedeli,ruhsat harcı yazıyor ya ondan sordum nedir bu ya diye. gereksiz olduğunu anlatmak istedim. yoksa biliyoruz ki bu rakamlar ödenmeden hiç birşey olmayacak :)

Sayın Döneri;

*"Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır."

Sınav sonuç belgesinde de 6322 sayılı 20.md ye istinaden 450,00 tl smmm ruhsat harcı olarak ilgili vd ye yatırılacak diyor.

şimdi 517,50+450,00 tl mi yatıracağız.

bilgi verirsen sevinirim.

Sayın Döneri;

*"Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır."

Sınav sonuç belgesinde de 6322 sayılı 20.md ye istinaden 450,00 tl smmm ruhsat harcı olarak ilgili vd ye yatırılacak diyor.

şimdi 517,50+450,00 tl mi yatıracağız.

bilgi verirsen sevinirim.

bende merak ediyorum yarın odayı arayacam :)

ankara odası için gerekli belgeler.
ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER
Stajını bitirip meslek mensubu unvanı alan adaylar, Oda kütüğüne üye olmak zorundadırlar.
Bunun için gerekli evraklar:

Üye Olmak İçin Gerekli Olan Evraklar
• TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi
• Banka Dekontu (TÜRMOB’a yatan ücret)
• Veraset ve İntikal Vergi Dairesine yatırılacak 517,50 TL makbuzu
• 9 Adet Resim
• 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti (Noter/Muhtar Onaylı)
• 1 Adet Savcılıktan iyi hal kağıdı
• 1 Adet Diploma Fotokopisi (Noter)
• 1 Adet İkametgah Belgesi
• Sigortalı çalışanlardan ; SSK işe giriş bildirgesi
• Çalışmayanlardan ; SSK , BAĞ-KUR ve vergi dairesinden kaydı olmadığına dair yazı
• Oda Kayıt Ücreti 940 TL'dir. 2013 Maktu Aidat Ücreti 240 TL'dir. (Oda veznesine aynı gün ödemeniz gerekmektedir)

odanın aldığı ücret: 940+240
veraset ve harçlar: 517,50
türmob harcı: 1210
noter ve fot mas: 100 tl
toplam: 3.007.50 TL

BU ANKARA ODASI İÇİN DİĞER ODALAR NEDİR BİLMİYORUM.

türmob harcı 1210 diye belirtmişin ama ben 1600 olduğunu biliyorum sınav sonuç belgesinde öyle yazıyor doğrumudur ayrıca vergi dairesi 517,5 oda ücretleri bu şekilde değilmi

arkadaşlar az önce tekirdağ odasını aradım ne kadar olduğunu öğrendim

türmob 1600

odaya 1600

odaya aidat 200

517,50 vergi dairesine

kaşe 170

toplam : 4087,50 çok değilmi sizce

İsmmo için fiyatları bu şekilde hesapladım
SMMM KAYIT
Oda Kayıt Ücreti405,00
Maktu Aidat265,00
Türmob Harcı1.600,00
SMMM Ruhsat Harcı (vergi dairesi)517,50
Kaşe170,00

bu nasıl bir tarife ben anlamadım tekirdağ odaya 1600 ismmm 405 ?

Çalışma ve sözleşme hürriyeti

MADDE 48.– Herkes, dilediği alanda çalışma ve sözleşme hürriyetlerine sahiptir. Özel teşebbüsler kurmak serbesttir.

Devlet, özel teşebbüslerin millî ekonominin gereklerine ve sosyal amaçlara uygun yürümesini, güvenlik ve kararlılık içinde çalışmasını sağlayacak tedbirleri alır.

MADDE 49.– Çalışma, herkesin hakkı ve ödevidir.

(Değişik: 3.10.2001-4709/19 md.) Devlet, çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek için çalışanları ve işsizleri korumak, çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri alır.

Bu sınavı kazananlardan böyle fahiş ücretler istenmesi bence Anayasa'nın ilgili maddelerine aykırıdır.Ruhsat+kimlik ücretinin maliyet bedeli ve oda ve birliğe ödenecek toplamda 1 asgari ücreti geçmeyecek kadar 1 para normal kabul edilebilir ama daha fazlası
Deli Dumrul haracıdır ve gerekçesi olamayacağından bence Anayasal suçtur

Daha sonra kayıt yaptırabiliyormuyuz odaya 5 ay sonra mesela...

normal şartlarda sınavı kazandıktan 30 gün içerisinde başvurmanız gerekiyor fakat uygulamada 1,5 sene sonra alanda var sıkıntı olacağını zannetmiyorum fakat aidatları geriye dönük isteyebilirler...

Ayrıca 2787,50 TL civarında tutuyor ISMMMO'dan almak isteyenler kaşe hariç..

arkadaşlar üye sayısı az olan odalar çok ücret alıyor, çünkü bu sayede gelirleri yükselecek
üye sayısı çok olan olara diğerlerine göre az alıyor. çünkü zaten adamların binlerce üyeleri var.