Maliyet Muhasebesi İçin Tesmer i Türmob'u Dilekçe Yağmuruna Tutalım !

netlook01

Katkı Sunan Üye
Merhaba Arkadaşlar ,

Hepimizin başında bir Maliyet muhasebesi hocalarından çekmişliğimiz var . Bu nedenledir ki kağıtlarımız sonuç odaklı okunuyor ve gidişata puan verilmiyor . En ufak hatada sorunun üztü çizilip tuvalet kağıdı gibi köşeye atılıyor.

Ben tek ders maliyet Muhasebesinden 3 kez girdim ve bu son hakkımdı elimden geleni yaptım .

2 soru ve soru içinde soru birde sonuçlar A,B,C diye , 2 soruda ufak hayalarda tüm sorunun gitmesi adaletsizliktir.

o zaman fazla sorup eleyin ama 2 soruda irdeleyin gidişata puan verin.

Geçen sınavda bariz hak yendi buna izin vermeyelim.

" Benim siz değerli arkadaşlarımdan istediğim şey , tesmeri gerek teostan gerekse en iyisi tesmere dilekçe ile şikayetlerimizi bildirmeniz. " Denetimde bir çoğunuz hatırlamazssınız belki ama adamlar soru iptal ettirdi KGK kan geldi diye ,

haklarımızı arayıp , dilekçe gönderelim ...

dilekçe yazmakta zorlananlar için buraya bir arkadaşımız formatı kopyala yapıştır yapsın...

çok geç olmadan !

Saygılarımla ...

katılıyorum arkadaşlar.Hepimizin son hakkı olabilir benimde 3.hakkım yandı umutsuzum.kaldı 2 hak ama bu şekilde olursa onlarıda veremem.Birlik olalım itiraz edelim lütfen.destek verin.

katılıyorum arkadaşlar.Hepimizin son hakkı olabilir benimde 3.hakkım yandı umutsuzum.kaldı 2 hak ama bu şekilde olursa onlarıda veremem.Birlik olalım itiraz edelim lütfen.destek verin.

Standart dilekçe hazırlayalım hepimiz bu hocanın ya değiştirilmesi yada soru sayısının artırılıp soruların normal sorulması konusunu dile getirelim.Denetim konusunda bende tersmeri dilekçe yağmuruna tutanlardanım.Buraya dilekçeyi kopyalayın mail fax yine yağmura tutalım.2012 de 2009 çıkan sorunun aynısını sormuşlar.Neden son yıllarda bukadar kasıyorlar.Yada bize komisyon hocasının ismini ve kaynağını söylesinler oradan çalışalım

Ben de varım benim de 3. girişimdi, bu kadar olmaz artık diğer dersler ders değil de bi tek maliyet mi ders? Bu haksızlığa dur diyelim!

Arkadaşlar dilekçe formatı koyarsanız itiraz edelim. Mazeret sınavı yapsınlar. Nasıl bir işkencedir anlamıyorum. Bu hoca kesinlikle değişsin:(

ben varım. daha soruda ne istendiği belli değil. bir de yüzde bilmem kaç diye iyice karıştırmışlar. benim 1 hakkım kaldı. sonuncu hakkını bu sınavda kullanan arkadaşlar var. yazıktır. ayıptır.

İtirazlar sonucunda en azından hoca kendini toparlar diye umuyorum bu kadar kazık sormaya hakkı yok.Soru sayısı artsın ve soruları hazırlayan hocanın ismini versinler nasıl çalışacağımızı bilelim.İtirazların etkili olacağını düşünüyorum

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE
YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ
TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ (TESMER)
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

..... Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında kayıtlı ....TC Kimlik numaralı meslek mensubu adayıyım.
Yeminli mali müşavirlik ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınav yönetmeliği’nin 5. Maddesinde sınavın amacının “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir adaylarının yeterliliğinin ölçülmesinde sınava tabi tutulmaları” denilmektedir.
2013/1 dönemden itibaren serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavlarından “MALİYET MUHASEBESİ” sınavına katılmaktayım. 2013-03 dönem, 2014-01 dönem ve 2014-02 dönemde yapılan “MALİYET MUHASEBESİ” sınavında tek dersim olan “ Maliyet Muhasebesi sınavında mağdur olmaktayım.
Çünkü;
1. Sınav süresi (1,5 saat) soruyu çözmek için yeterli değildir. Sınava giren adayların hemen hemen hepsi aynı konuda benim ile aynı fikirdedir.
2. Sınavda genellikle 2 soru sorulmaktadır. Soruların puan değeri bazen 50’şer, bazen de 30 puana 70 puan veya 40 puan olmaktadır. Bir soruyu bilemediğimiz zaman sınavda başarısız olma olasılığımız artmaktadır. Maliyet Muhasebesinin bir çok konusuna hakim olduğumuz halde, 1 sorunun yüksek puan değerine sahip olmasından dolayı yeterliliğimiz ölçülememektedir.
3. Sınav müfredatı belli değildir. Hangi konulardan sınavda sorumlu olduğumuz ilan edilmemektedir.
4. Sınav kağıtlarımız okunurken en ufak bir hatamızda hiç puan alamamaktayız ve direkt olarak sonuca yönelik puanlama yapılması durumunda da aynı sonuçla karşılaşmaktayız. En azından hesaplamalarda yanlışlık olsa dahi gidişattan konuyu bildiğimiz göz önünde tutularak puanlama yapılması daha adaletli sonuca ulaşacağı için haksızlık yapılmadığı düşüncesini oluşturacaktır.
5. Son sınavlarda sorulan sorular açık ve net değildir. Soru içinde soru olmakta, istenenler iç içe girmiş durumdadır. Süreninde kısıtlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu durum bizim açımızdan sıkıntı oluşturmaktadır.
6. Son yapılan sınav sistemindeki zorluklardan dolayı bir çok arkadaşımız mağdur olmuş ve son haklarını kullanmış yada kullanacaktır. Bu durumda tek ders’ten dolayı senelerce verilen maddi ve manevi emeklerimizin ziyan olmaması adına sınav sisteminin iç içe geçmeden daha anlaşılabilir düzeyde yapılması birçok meslektaşımızın mağduriyetini giderecektir.

Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı son hak olarak çalıştığım ve girdiğim sınavın adaletli okunması konusunu yüce makamınıza arz ederim.01.07.2014

Saygılarımla,
Adı Soyadı:

Adres:
Tel:
Mail:

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE
YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ
TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ (TESMER)
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

..... Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında kayıtlı ....TC Kimlik numaralı meslek mensubu adayıyım.
Yeminli mali müşavirlik ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınav yönetmeliği’nin 5. Maddesinde sınavın amacının “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir adaylarının yeterliliğinin ölçülmesinde sınava tabi tutulmaları” denilmektedir.
2013/1 dönemden itibaren serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavlarından “MALİYET MUHASEBESİ” sınavına katılmaktayım. 2013-03 dönem, 2014-01 dönem ve 2014-02 dönemde yapılan “MALİYET MUHASEBESİ” sınavında tek dersim olan “ Maliyet Muhasebesi sınavında mağdur olmaktayım.
Çünkü;
1. Sınav süresi (1,5 saat) soruyu çözmek için yeterli değildir. Sınava giren adayların hemen hemen hepsi aynı konuda benim ile aynı fikirdedir.
2. Sınavda genellikle 2 soru sorulmaktadır. Soruların puan değeri bazen 50’şer, bazen de 30 puana 70 puan veya 40 puan olmaktadır. Bir soruyu bilemediğimiz zaman sınavda başarısız olma olasılığımız artmaktadır. Maliyet Muhasebesinin bir çok konusuna hakim olduğumuz halde, 1 sorunun yüksek puan değerine sahip olmasından dolayı yeterliliğimiz ölçülememektedir.
3. Sınav müfredatı belli değildir. Hangi konulardan sınavda sorumlu olduğumuz ilan edilmemektedir.
4. Sınav kağıtlarımız okunurken en ufak bir hatamızda hiç puan alamamaktayız ve direkt olarak sonuca yönelik puanlama yapılması durumunda da aynı sonuçla karşılaşmaktayız. En azından hesaplamalarda yanlışlık olsa dahi gidişattan konuyu bildiğimiz göz önünde tutularak puanlama yapılması daha adaletli sonuca ulaşacağı için haksızlık yapılmadığı düşüncesini oluşturacaktır.
5. Son sınavlarda sorulan sorular açık ve net değildir. Soru içinde soru olmakta, istenenler iç içe girmiş durumdadır. Süreninde kısıtlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu durum bizim açımızdan sıkıntı oluşturmaktadır.
6. Son yapılan sınav sistemindeki zorluklardan dolayı bir çok arkadaşımız mağdur olmuş ve son haklarını kullanmış yada kullanacaktır. Bu durumda tek ders’ten dolayı senelerce verilen maddi ve manevi emeklerimizin ziyan olmaması adına sınav sisteminin iç içe geçmeden daha anlaşılabilir düzeyde yapılması birçok meslektaşımızın mağduriyetini giderecektir.

Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı son hak olarak çalıştığım ve girdiğim sınavın adaletli okunması konusunu yüce makamınıza arz ederim.01.07.2014

Saygılarımla,
Adı Soyadı:

ben bunu mail attım. ayrıca kendi cümlelerimle de durumu anlatıp ek bir sınav talep ettiğimi belirten ayrı bir mail daha attım

daha önce denetim için telefonla aradığımda bana mail atın diye mail adresi vermişlerdi aynı adrese gönderdim. [email protected] ama yarında mail ulaştı mı diye telefonla arayacağım

Evet arkadaşlar bende an itibariyle tesmer şubesine ve genel merkeze itiraz dilekçemi faxlamış bulunmaktayım.
Tesmer şubesinden edindiğim bilgilere göre geçmişte bir defa bu şekilde şikayetler üzerine sınav iptal edilmiş ve kalanların hakları geri tanınarak bir ek sınav yapılmış. Yani gerekli yerlere sesimizi duyurduğumuzda sınav İPTALİ GERÇEKLEŞEBİLİYORMUŞ.

Lütfen sizde gerekli duyarlılığı gösteriniz belki sizin son hakkınız değil fakat bir gün sizinde başınıza gelebilir.

Evet arkadaşlar bende an itibariyle tesmer şubesine ve genel merkeze itiraz dilekçemi faxlamış bulunmaktayım.
Tesmer şubesinden edindiğim bilgilere göre geçmişte bir defa bu şekilde şikayetler üzerine sınav iptal edilmiş ve kalanların hakları geri tanınarak bir ek sınav yapılmış. Yani gerekli yerlere sesimizi duyurduğumuzda sınav İPTALİ GERÇEKLEŞEBİLİYORMUŞ.

Lütfen sizde gerekli duyarlılığı gösteriniz belki sizin son hakkınız değil fakat bir gün sizinde başınıza gelebilir.

arkadaşlar ben ankaradayım ve diormki hep birlikte tesmere gidelim ama çok kalabalık gitmemiz lazım..şehirdışından gelenleri evimde misafir de edebilirim.. yeterki birlik olalımmm..

arkadaşlar ben ankaradayım ve diormki hep birlikte tesmere gidelim ama çok kalabalık gitmemiz lazım..şehirdışından gelenleri evimde misafir de edebilirim.. yeterki birlik olalımmm..

Seni tebrik ederim kardeşim. Birlik olmak budur işte TÜRMOB bizden öğrensin BİRLİK NASIL OLUNURMUŞ.

Ben de yazıyorum benzer şekilde teşekkürler, sesimizi duyuralım yeter artık! 3 yıl staj yap sonunda bu saçmalığa katlan yeter! Hadi arkadaşlar birlik olma vaktidir!

bende yazdım. yeter artık ya sınava gir 2 ay sonra açıklansın itiraz et sınava 15 gün kala açıklansın biz ne zaman çalışacagız ya sistem desen baştan sakat zaten klasik sınavla yetkinlikleri ölçülen başka bir meslek yok. !!!!