1 Aylık Geri Bildirim Nasıl Yapılır ?

taşıma ihalesi aldım ihale tarihi itibariyle sgk dosya açıldı. ben bu işçiyi 1 ay geriden göstebilirmiyim.9 kasım-7 ekime alınsa ceza ne öderim.

Kurum tespiti ile sizin kendiliğinizden geç bildirmenizde kesilen ipc farklıdır. işyeri açılış bildirgesinde 09/11 yazdı iseniz işe giriş bildirgesini daha önceki bir tarihe veremezsiniz, verir iseniz işyeri bildirgesinin geç verilmesinden ipc kesilir.

ben bunu yapmam gerekiyor 7 ekim başlangıç olacak şekilde ne kadar ceza öderim hemen yatırırsam net

Kurum tespit edip sizden düzeltmenizi mi istedi yoksa siz mi düzeltmek istiyorsunuz? Ayrıca düzeltme sonrası vereceğiniz aylık prim bildirgesinin işleme alınabilmesi için incelemeye sevk edilme olasılığı yüksek. (3 aydan daha eski bir tarihe düzeltme yapmak istediğinizden)

Kurum tespit edip istedi ise ve siz aksini ispatlayamıyorsanız bildirimleri yapmak zorundasınız. İşe giriş için 2 işyeri için 2 ve o ay bildirgesi için 2 olmak üzere 6 aü ipc kesilir. İpc size tebliğ edildiğinde itirazsız ve 15 gün içinde öderseniz %25 indirimden yararlanabilirsiniz.

muhasebe eski yanlış bir dosyada göstermiş işçiyi. biz bildirmemişiz durumuna düştük ve şimdi ipc ile telafi ediyoruz cok ilginç aslında ben bu işin içinden ceza almadan cıkamazmıyım