fonradar

1 Yıllık Mesleki Gelişimimi Değerlendirir misiniz ?

yaşım 21 önlisanstan sonra aöf'den devam ediyorum. bir yıldır smmm de çalışaktayım . kdv den muhtasara sigortadan bildirgeye ba-bs ye kadar bunlardan ben sorumluyum. tek eleman benim büroyu ben idare ediyorum. asgari ücretten az maaş alıyorum sigortam yapıldı. ileride stajımı başlatıp mali müşavir olma düşüncesindeyim. kısa süreli meslek hayatımın gidişatını benden daha tecrübeli olarak yaparsanız çok sevinirim. bilgim aldıgım ücret hatta gelecek hakkında .teşekkür ederim.

Sevgili kardeşim senin mesleki gelişimi iyi de patronunun mesleki gelişimi pek yerinde değil galiba. Asgari ücretten az maaş alıyorum ne demek. Bir meslek mensubu tüm kanunları en iyi bilmesi gereken kişi olmalı, bilmekte yetmez uygulamak gerek, uygulama da yetmez biraz vicdan sahibi olmak gerek. Sen patronunu geliştirmeye bak, gelişmiyorsa değiştirmeye bak.

Maaş aldığına ssk nın ödendiğine şükret iki rekatta şükür namazı kıl devam et.
Gelelim gelişmeye bu zamanda üç kuruşa çalışıpda ilerde müşavir olduğunda binlerce TL alacağının hayallerinide boşuna kurma yok müşavir büroyu bana devreder diye hayal kurma çünkü öyle bir dünya yok bunu beynine kazı, sen şuan 5-6 yıl sömürülecek insansın sömürülme zamanın bitene doğru patronun seni direkt postalayacak bilgin olsun ha yıllarca çalıştın müşavir oldun defter bulabilirmisin onu bir geçeceksin, belgenle iş bulabilirmisin onuda geçeceksin muhtemelen sen müşavir olduğunda SMMM sayısı rahat 100 bini geçecek artık 100 bin kişinin arasından ekmek yiyebilirsen piyango sana çıktı demektir haydi hayırlı olsun.

yorumlarınız için teşekkür ederim.aslında şirketmi yoksa smmm mi çelişkim vardı.halada yok sayılmaz.temelden öğrenmek için büroyu tercih ettim.paradanda fedakarlık yaptım.şuan kendimi idare ediyorum diyelim ama illaki ücretin yetmiyiceği günlerde gelicek.kendi defterlerimi tutma durumum var.bunu değerlendiriyorum.
açıkçası bende günümüz koşullarıyla ilgili bahsettiğiniz gibi düşünüyorum.bu yüzdende paradan fedakarlık ettim diyebilirim.hem bir yılda işi iyi öğrendiğime inanıyorm hemde mutsuz değilim.patronumun pek para yada mükellef derdi yok açıkçası.bu ikinci işim üniversite mezunu olarak ilk işime geçen sene 350 tl ye başladım.komik oldugunun bende farkındayım.buda benim tercihim tabi.dediğiniz gibi belgeyi aldıktan sonrasıda kolay değil iş bitmiyo ozaman da.

bu nedenle direk iş değişikliğini düşünmüyorm.gelecek için şirketmi yoksa kendi bürommu kararını hala düşünüyorum.ona göre mükellef almaya başlıyıcam .tam donanımlı olmadan şirkete geçmeyi pek düşünmüyorum çünkü iş bu derece geniş kapsamlı değil.eğer şirkete geçiceksem yaşımında genç olması bi bakıma dezavantaj .karşıma yaş olarak tecrübeli ama okul olarak benden altta kalan insanlarla arama bi fark koymam gerek .. ve bocalamamam.