turkcell

% 10 ORANINDA SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ KESİLMESİ HAKKINDA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üyelik
8 Nis 2006
Mesajlar
372
GÜNCEL MEVZUAT
Tarih: 21.03.2007

ESNAF VE SANATKARLAR İLE DİĞER BAĞIMSIZ ÇALIŞANLAR SSK.'NDAN AYLIK ALMAKTA OLANLARIN AYLIKLARINDAN 1/1/2007 TARİHİNDEN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE 2007 YILINDA %10 ORANINDA SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ KESİLMESİ HAKKINDA KARAR (BKK 2007/11830)

21 Mart 2007 Tarihli Resmi Gazete
Sayı: 26469

Karar Sayısı : 2007/11830

Esnaf ve Sanatkarlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumundan aylık almakta olanların aylıklarından 1/1/2007 tarihinden geçerli olmak üzere 2007 yılında % 10 oranında sağlık sigortası primi kesilmesi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 23/2/2007 tarihli ve 26144 sayılı yazısı üzerine, 1479 sayılı Kanunun geçici 7 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu?nca 26/2/2007 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Ahmet Necdet SEZER
CUMHURBAŞKANI



http://www.**************/guncelmevzuat/mevzuat_oku.php?mevzuat_id=175 buradan alıntıdır..

zaten eskiden beri çalışan emeklilerden %10luk SGDP primi vardı şimdi birde bunu keserlerse maaşlar kuşamı döner civcivemi döner bilemem
 
T

turk_bey

Ziyaretçi
Ynt: % 10 ORANINDA SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ KESİLMESİ HAKKINDA

İlave bir kesinti yok Rutin kararların yenilenmesi sadece.

Geçici Madde 7 ? (Ek: 5/11/1985 - 3235/2 md.)

Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte Kurumdan aylık almakta olanların aylıklarından on yıl süre ile kesilecek prim oranları, sağlık sigortası fonunun gelir gider muvazenesi de gözönünde bulundurularak, her yıl Bakanlar Kurulunca tespit edilir. Ancak bu oran % 5'ten az % 10'dan fazla olamaz.(1)

Kanunun yürürlük tarihinden sonra aylık bağlananlar ile hak sahiplerinin aylıklarından kesilecek sağlık sigortası primi, sigortalının daha önce ödediği süreler dahil on yılı geçemez
 
Üyelik
8 Nis 2006
Mesajlar
372
Ynt: % 10 ORANINDA SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ KESİLMESİ HAKKINDA

turk_bey ' Alıntı:
İlave bir kesinti yok Rutin kararların yenilenmesi sadece.

Geçici Madde 7 ? (Ek: 5/11/1985 - 3235/2 md.)

Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte Kurumdan aylık almakta olanların aylıklarından on yıl süre ile kesilecek prim oranları, sağlık sigortası fonunun gelir gider muvazenesi de gözönünde bulundurularak, her yıl Bakanlar Kurulunca tespit edilir. Ancak bu oran % 5'ten az % 10'dan fazla olamaz.(1)

Kanunun yürürlük tarihinden sonra aylık bağlananlar ile hak sahiplerinin aylıklarından kesilecek sağlık sigortası primi, sigortalının daha önce ödediği süreler dahil on yılı geçemez

inşallah sizin dediğiniz gibi olur; yoksa hem GSDP hemde sağlık primi kesintisi derken maaşlar zaten kuş iyice kuş olacak :'(

ben geçen yıl bağkurdan emekli oldum işime devam ediyorum ve %10 SGDP ödüyorum
ancak 2003 yılında emekli olan ve halen yine işine devam eden başka bir kişiden SGDP kesintisi olmuyor, (hatırladığım kadarı ile bu kanun 2003 yılı temmuz ayında çıktı.. bu kişi ise aynı yılın haziran ayında emekli oldu sanırım bir atlama oldu ve SGDP kesintisi yok maaşından)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer konular

Üst