fonradar

145 Kodu

Ant Z

Tanınmış Üye
Merhaba

Muhtasar beyannamesinde 145 kodu ile hizmet/mal alımı yaptığımız kisileri arka sayfaya acıklamasını yazacakmıyız?

Teşekkür ederim

Ynt: 145 Kodu

Sürekli aynı kişiden alım yapmamız ve arkada belirtmemiz bizi sıkıntıya sokar mı ?

evet o zaman ssk.lı personeliniz olması gerekiyor. ama biz de sürekli aynı kişileri yazdık yıllarca, birşey diyen olmadı, hiç açıklama yazmasanız da vergi dairesi sormuyor aslında, ama işin doğrusu farklı kişiler olması ya da ssk yapmanız (kısmi süreli).

Biz yıllardır yazmıyoruz.Vergi dairesinden ne bir uyarı geldi, ne de ceza.!

Bir gün akıllarına eser son yaptıkları gibi tamamına düzeltme isterler ise şaşmayın!

yazılması gerekir ,sonradan kontrol edip hepsine düzeltme isteyebiliyorlar

Ben de 145 açıklamasını yazmıyorum, bunlar zaten ücret sayılan ödemelere girmiyor mu?

Ve konu açılmışken;
Mesela bir şahıs bir yerde sigortalı olarak çalışıyor ve burdan agi si vergisinden mahsup ediliyor. Bu kişi aynı zamanda bir vakıfta müdürlük görevi yapıyor ve kendisine gider pusulası kesilerek aldığı para belgelendiriliyor. Bu kişinin müdürlükten dolayı agi alması gerekir mi?

En yüksek ücret nerden ise agi ordandiye biliyorum birde gider pusulası ile süreklilik arz eden ücret ödemesi yapılmazki
Ama üstadlar daha iyi bilir tabiki

müdürlük yaptığı yerde sadece gelir v. ve damga v. ile ücretli olması gerekir diye biliyorum, gider pusulası bana da doğru gelmedi

MERABALAR

YA BU VARLIK BARIŞI İÇİN BANKAYA PARA YATIRILMIŞ FAKAT BEYANNEME AÇILMAMIŞ UNUTULMUŞ.ACABA ŞİMDİ AÇILSA BİR SORUN TEŞKİL EDERMİ.ACİL

Küçük harf yazınız lütfen. Yoksa silinecek