fonradar

%15 indirim

Slm baylar,bayanlar.Kuyumcu dükkanım var şirket değil sadece şahıs firması.Ticaret odasına kayıtlı değilim ama Kuyumcular odasına kayıtlıyım.Şimdi sorum şu:Vitrinime ''14 Ayar altında %15 indirim'' diye yazabilir miyim?Eğer yazarsam herhangi cezası veya yaptırımı var mı?Veya neden yazamam? Lütfen bu konuyla bilgisi olanlar bana cevap verebilir mi?(Hangi kanunda yer alıyorsa bildirirseniz çok sevinirim)Şimdiden çok teşekkürler..

Ynt: %15 indirim

''14 Ayar altında %15 indirim'' diye yazabilir miyim?

yazabilirsiniz.
Bunun herhangi bir kanuna göre cezası,yaptırımı yoktur.
Sadece indirimli vereceğinizden dolayı,zarar etme olasılığınız oluşabilir. :)

Selamlar.Sayın Serpil Yavuz hanım ticaret odası ile görüştüm oda üyeliğinizi bize yaptırdıktan sonra indirim begesini alacaksınız ve o zaman indirim yapabilirsiniz aksi takdirde 50-60.000 ytl para cezası var dediler.Bilmiyorum sadece göz korkutmak mı yoksa gerçekten de doğru mu dedikleri.Geçenlerde internette okudum(mynet te) yeni indirim kanunu çıkmış kanun şöyle:--İndirimli satışlar yasa kapsamına alınarak dönem sınırı getiriliyor. Buna göre mevsim değişmesi nedeniyle yapılan indirimli satışlar, kış mevsimi bitiminde 15 Ocak-1 Mart, yaz mevsimi bitiminde ise 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek. Mağaza sahipleri, indirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimli satış fiyatını, indirimden önceki fiyatı ve indirim oranı, tarife ve fiyat listelerini etiketlerinden göstermek zoruna olacak.--Lütfen aydınlatabilir misiniz?

Benim bu konu ile ilgili bilgim yoktur. Bilen meslektaşlar varsa içimizde, yazarlarsa hep birlikte aydınlanmış oluruz.