15 yıl ve 3600 günle tazminat alınması

Merhaba,
Konu başlığında belirtilen şartları yerine getirmeme 1,5 sene var,normal şartlarda 1,5 sene sonra işyerimden kıdem tazminatını alıp çıkabiliyorum.Fakat bu süre zarfında; kıdem tazminatı fonu onaylanırsa ben yinede tazminatımı hemen çıkar çıkmaz alabiliyor muyum,yoksa tazminatım fona mı aktarılacak?
Teşekkürler

Ynt: 15 yıl ve 3600 günle tazminat alınması

merhaba 3600 ile ilgili sormak istediğim bizim firmamızda çalışan personelimiz 2 aylık hamile iken çalışamayacağı için 3600 15 yılı doldurduğuna dair ssk dan yazı getirdi bizde dilekçe yazdırdık imzalattık 15 yılı 3600 günü doldurdum bundan sonraki emeklilik sürecini evde geçireceğim bunun için emekli paramı aldım kıdemimi aldım diye bu kişi çıkalı bir ay oldu şimdi duyduğumuza göre akrabasının yanında sigortalı işe başlamış biz bu kişiden verilen tazminatı geri talep edebilir miyiz çünkü evde emeklilik sürecimi geçreceğim diyerek tazminat aldı bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum...

Çalışabilir bir sıkıntı yoktur.Hatta bir yıl dolduktan sonra oradan da tazminat alabilir.

mls1994 ' Alıntı:
merhaba 3600 ile ilgili sormak istediğim bizim firmamızda çalışan personelimiz 2 aylık hamile iken çalışamayacağı için 3600 15 yılı doldurduğuna dair ssk dan yazı getirdi bizde dilekçe yazdırdık imzalattık 15 yılı 3600 günü doldurdum bundan sonraki emeklilik sürecini evde geçireceğim bunun için emekli paramı aldım kıdemimi aldım diye bu kişi çıkalı bir ay oldu şimdi duyduğumuza göre akrabasının yanında sigortalı işe başlamış biz bu kişiden verilen tazminatı geri talep edebilir miyiz çünkü evde emeklilik sürecimi geçreceğim diyerek tazminat aldı bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum...
Sizden tazminatı alıp ne zaman ayrıldı ?

mls1994 ' Alıntı:
[/quote

yargıtayın bu şekilde yeniden çalışmaya başlayan kişilerin tazminatı iade etmesi gerektiğine dair kararlar verdiğini medyadan duymuştum