fonradar

16 Mayıs 2010 İSMMMO oda seçimlerine yaklaşırken

• Konbuyu başlatan SİBEL
  • Başlangıç tarihi
S

SİBEL

Ziyaretçi
İstanbul oda seçimleri yaklaşırken; oylarımızı kullanırken hangi kriterleri dikkate almalıyız bunu paylaşalım istedim.

Seçenek olarak;
Denenmiş başkanlar
Yeni ama bildik şeyler vaad edenler
Kazanma umudu olmayanlar

Bence daha doğru düzgün adayları bile görebileceğimiz bir yer yok.
Oy vermede ki esas kriteriniz nedir?

Dürüstlük, siyasi görüş, hizmet, mesleğe bakış vs vs vs

Ynt: 16 Mayıs 2010 İSMMMO oda seçimlerine yaklaşırken

SİBEL ' Alıntı:
İstanbul oda seçimleri yaklaşırken; oylarımızı kullanırken hangi kriterleri dikkate almalıyız bunu paylaşalım istedim.

Seçenek olarak;
Denenmiş başkanlar
Yeni ama bildik şeyler vaad edenler
Kazanma umudu olmayanlar

Bence daha doğru düzgün adayları bile görebileceğimiz bir yer yok.
Oy vermede ki esas kriteriniz nedir?

Dürüstlük, siyasi görüş, hizmet, mesleğe bakış vs vs vs

hizmet ve mesleğe bakış olacaktı ama seçime gidemicem aynı gün direksiyon sınavım var ordan şişliye saat 11de olabilme imkanım yok :(

ismmmo bu konuda şuanki başkanı iyi geliyor çok ilerlediler, çıkan her yönetmelikte değişiklikte anında seslerini duyurdular turmobla her daim yakın ilişki irtibat halindeler... birçok kez ismmonun talebiyle beyan süreleri uzadı... ne bilim beğeniyorum ben. hem ruhsat paralarında bile korkuyordum ist.odası en yüksek ücreti alacak olanlardan olur diye ama istanbulun aldığı paranın 2 katını alan odalar bayaa varmış ???

Konunun bu şekilde önemsenmemesi gerçekten çok üzücü :'(

Yahya Arıkan İSMMMO oda başkanı olmuştur.
Yeni görevinde başarılar dilerim

ZİNDAN ' Alıntı:
aknsbs ' Alıntı:
BayramBjk ' Alıntı:
Yahya Arıkan İSMMMO oda başkanı olmuştur.
Yeni görevinde başarılar dilerim

Yeni görevindemi

:)))

20 Yıllık görevinde demek istedi sanırım.

Yani yeni görevinden kastım secimlerden sonraki görevinde kasdetmek için sölemiştim pardon :)

%66 ile seçilmiş tekrar.
Bu seçim son seçimi yanılmıyorsam, yada bir sonraki. Yeni düzenlemede en fazla iki dönem başkanlık hakkı tanınıyor sanırım.!

sandıktaydım o gün ne gündü :)

arkadaşlar ben İSMMMO üyesi değilim ama başka bir ilin meslek mensubuyum.. Bişey paylaşmak istiyorum. 16 mayıs 2010 daki seçim benim ilk seçimimdi. O pazar günü ben takım elbise giyerek, içimde tatlı bir heyecanla mesleğin getirdiği itibara, saygınlığa sahip çıkma bilinci içinde ilk oyumu kullanmaya sandığa gittiğimde, o gün sadece sandık başındaki yetkili kimseler ve bayağı bir yaşı almış kişiler haricindekiler dışında ve tabiki benim dışındaki çoğu kimse (bayları kastediyorum) t-shirtle, şortla, efendime söyliyeyim karın çıplak t-shirtle oy kullanmaya gittiğine şahit oldum..tabiki insanların giyimine kuşamına bir laf etmem söz konusu değil ama orası oda seçimleri.. bir başkan, yönetim kurulu ve diğer organları seçmeye geliyoruz ve Üst Birliğe delege göndericez.. ve üzüldüm açıkçası gördüğüm manzara karşısında.. ilk seçimim dolayısıyla ben takım elbise giyerek gittim ve rezil mi oldum, yoksa gördüklerim karşısında utandım mı? değişik duygular içindeydim.. Af buyurun bunları paylaşmak istedim..

:)
Benimde dikkatimi çekti bu.Bende resmi giderim seçimlere.Tanıdık üstadların karşısında ayıp kaçmasın diye.
Ancak insanlar sırf oy kullanmak için evlerinden çıkmıyor.O pazar hava güneşli ve İstanbul' da cıvıl cıvıldı, çoluk çocuk oy kullanmaya gelmişler diye düşünmüştüm başta.Ama İstanbulda gezi, düğün, alışveriş arasına bir de oy kullanmayı da sıkıştırıyım diye düşünen çoktur.Onun için rahat kıyafetler giyiyor sanırım insanlar.

çoğunluk şıktı özenliydi