160 tl usulsüzlük cezası

umutyaylagul

Katkı Sunan Üye
merhaba arkadaşlar. mükellefe şube açılışı yapıyoruz 09.11 de. sonra 11.11 de yoklama memuru geliyor. bikaç gün sonra ( bayramdan sonra daha doğrusu) arıyoruz mükellefi memur gelmedi diyor. bikaç gün sonra tekrar arıyoruz gelmedi diyor. artık vergi dairesini arıyorum bir çok kez en sonunda gidiyorum ve adamı yakalıyorum. diyorumki niye gelmiyorsunuz adam diyoki ben çoktan gittim. işte nüshası yoklama fişinin. tarih 07.12. apar topar mükellefe gidiyorum kızıyorum yoklama fişni bulamıyor. bir iki gün arıyor sonra dün akşama doğru buluyor ve bu sabah vergi levhasını onaylattırıyoruz.aslında ben onaylayıp göndereyim diye düşündüm ama benimde sürem geçmişti ve meslek mensubuna gelecek ceza daha fazla galiba.
neyse sanırım bir iki gün farkla usulsüzlük yedi ve bunuda söyledim kendisine.
bir sorunda şurda var. yoklama memuruna mükellef sigortalı çalıştıracağız demiş. ssk ya da işyeri bildirgesi de henüz verilmedi. şunu soracağım vergi dairesi ssk ya yoklama fişinin örneğini gönderiyormu elden de yapmamız gerekiyor işyeri sicil numarası alınacak çünkü.eğer gönderiyorsa sigortalı girişi içinde süre geçti.
sıkıntılı bi durum yani yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ...

Ynt: 160 tl usulsüzlük cezası

sigortalı çalıştırılacağı zaman yoklamada ne yazıyor.tarih varmı ?