fonradar

18-29 Yaş İşe Alınan İşçi Teşviği Hk.

18-29 Yaş işe alınan işçi teşviği ile ilgili SGK mu aylık bildirgeleri gönderdiğimiz yerde bu kısmı açtı.... fakat tebliğ yayınlanmadı....

teşvik başlamadı değilmi arkadaşlar

Ynt: 18-29 Yaş İşe Alınan İşçi Teşviği Hk.

1/3/2011 tarihinden itibaren işçi alımlarında başladı teşvik
şartları sağlıyorsanız

teşvik 1 mart 2011 itibariyle başladı. ayrıca geçen ay uyguladım. sorunsuz olarak hem 6111'den hem de 5510'dan faydalandırıyor.

arkadaşlar 16 yaşında bir personel girişi yaptık ama onuda teşvik kapsamında kabul etti daha önce sigortalı 18 yaş altındadaır diye uyarı veriyordu ve kabul etmiyordu bu gün yeni giren 16 yaşındaki personeli teşvikten yaralandırdı uygulamada bir değişiklik mi oldu bilginiz var mı....

18 yaşından küçük sigortalılar için teşvikten faydalanabilir miyim?
Evet başvuru kaydı yapılabilir. Fakat 18 yaşını doldurduktan sonraki aylardan itibaren teşvikten faydalanılabilir. Örneğin: Sigortalı 17.05.2011 tarihinde işe girmiştir. 23.06.2012 tarihinde 18 yaşına girecektir. Başvuru esnasında teşvik süresi sistem tarafından 24 ay olarak belirlenmişse bu sigortalı için teşvik başlangıç dönemi 06/2012 ve teşvik bitiş dönemi 05/2013 olacaktır.

teşekürler bende başvuru formunu inceleyince farkettim.

Arkadaşlar, ben mart ayından beri işe başlayanları, hakettiği halde bu teşviği kullanmadım....

genelge yayınlandıktan sonra teşvik başlamıyıcakmıydı...

şu an tevikten faydalananları verebilirmiyim... geç mi kaldım

5. aydan önce işe girenler için sgk'ya dilekçe vermeniz gerekiyor. 5. ayda girenleri ise e-bildirge sayfasından kayıt altına alabilirsiniz.