2 Günlük Rapor Hakkında

İyi günler 08.06.2015 ile 09.06.2015 tarihlerine istrhatlı olan iş başı 10.06.2015 tarihi olan bir kişi şimdi bu belgeyi bana getirdi...

Biz haziran bildirgesinde bu kişiyi 30 gün gösterdik eksik gün olmadı

1- Şimdi mali tatil dolayısıyla 27.07.2015 e bildirge verme süresi uzatıldı.... İş göremezlik raporunu 2 gün olarak sisteme girsek

ve istirahatli sürede ÇALIŞMIŞTIR 'ı işaretlesek bu durumda maaşında kesinti yapmadan ve eksik gün olmadan onaylasak doğru yapmış olur muyuz acil yardıma ihtiyacım var teşekkürler

2- bu yöntemi izleyeceğim doğru mudur _? >> Bildirgeyi süresi olduğu için 30 gün olarak verdiğim kişinin bilgilerine istirahatli sürede çalışmamıştır'ı işaretliyeceğim + mali tatil nedeniyle raporuda 2 günlük onaylıyacağım bu durumda cezai bir durum olmaz diye düşünüyorum doğru mudur acaba _?

Son düzenleme:
Raporlu olan kişiye ücret ödemenin bir cezası yok, ama raporlu olan kişiyi çalıştırmanın cezası var.
Raporu girin, çalışmamıştır seçeneğini işaretleyin, ücretine de dokunmayın.
2 günlük ücret, gelecek cezadan çok daha az olacaktır sanırım.

Raporlu olan kişiye ücret ödemenin bir cezası yok, ama raporlu olan kişiyi çalıştırmanın cezası var.
Raporu girin, çalışmamıştır seçeneğini işaretleyin, ücretine de dokunmayın.
2 günlük ücret, gelecek cezadan çok daha az olacaktır sanırım.

Teşekkürler Kerem bey ilk konuda mutabıkız + 30 gün göstereceğimiz için eksik günde vermeyeceğiz diğer yandan, işgöremezlik bildirimini 27.07.2015 sonuna kadar yapabileceğimizi düşünüyorum iş kazası ve meslek hastalığı süreye dahil edilmemiş, hastalık için alınan raporla ilgili bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz