2 Kasım Özel Smmm Sınavına Gi̇renler

2 kasım 2014 özel smmm sınavına giren arkadaşlar sınavınız nasıl geçti soruları hatırlıyormusunuz özelliklede vergi hukuku nasıldı? SORULARI TARTIŞABİLİRMİYİZ

2 kasım 2014 özel smmm sınavına giren arkadaşlar sınavınız nasıl geçti soruları hatırlıyormusunuz özelliklede vergi hukuku nasıldı? SORULARI TARTIŞABİLİRMİYİZ

boşluk doldurmaca değilmi sorular hatırlasanız ne olacak :D herkes geçmiştir.. özell smmm lere zorla veriyorlar zaten belgeyi.

valla zorla falan vermiyorlar soruların coğu zordu denetim özellikle çok dersten kalan var ayrıca zorla veriyorlar dediğiniz sm belgesini almak için ben 3 sınava girdim bedavadan almadım kendi adıma konuşuyorum bu sınavada çok çalıştım ve dışarıdan öyle görünsede emek veriliyor bedava degil o kadar kolay söyleniyorki o kadar da degil abartmayın

peki o zaman siz hiç normal smmm sınavı sorularına baktınız mı?

size sorulan 2*2=4

bize sorulan sorulan soru 2/5*3,58-5*25,78+789,15/42*612-27*5464654166546568468846840646546540654064646879+979643=?

insaf yani o soruları bilemediyseniz mesleği bırakın yazıktır.

atakanşah ve alkışlayan diğer arlkadaş
tabi haklısınızsizin sorularınız bize göre çok çok zordu tabiki buda sizlerin şanssızlığı birde şöyle düşünün o belgeyi almak zorunda olan 60-70 yaşlarında insanlar var ne yani bürolarınımı kapatsınlar. ayrıca biz serbest muhasebecilik belgelerimizi bedavadan almadık stajımızıda yaptık sınavlarımıza da girdik size göre bize bedavadan veriyorlar belgeleri sm ünvanı geçerli olmayacağı için bu sınav açıldı size göre biz emek hırsızı haketmeden belge alan insanlarız degilmi peki bunun suçlusu bizmiyiz yok sınav kolaymışmış sizinki çok zormuş olabilir doğrudur.kimse aksini iddia etmiyor ayrıca mesleğimi bırakıp bırakmayacağıma sen karar veremezsin ben 16 yıldır bu mesleği yapıyorum sana soracak degiliz 2 sınava girdik diye müşavir olacaksınız diye bizim o kadar emeğimize saygısızlık etmenizi kınıyorum. sm ruhsatınıda kolay vermiyorlar dı ayrıca göktende inmedi o ruhsat sizi saygıya davet ediyorum insanları bu şekilde küçümseyerek müşavir olsan ne olur müsteşar olsan ne olur önce saygıyı öğren

Arkadaşlar SMMM özel sınavı elbette SMMM sınavına göre çok kolay. Fakat SM sınavına girip bu belgeyi çok zor şartlarda alan arkadaşlarım var. SM sınavlarıda kolay değildi. ÖZEL SMMM sınavları kolay bizim sınava göre. Ama herşey öyle göründüğü gibi kolay değil. Bir emek var ve bu emeğe saygı duyulmalı. Ohoo bunuda yapamadıysan bu işi bırak gibi ifadeler yanlış. Sadece saygı duyalım. Arkadaşın belirttiği gibi 60 yaşında SMMM belgesi almak zorunda kalan tanıdığım var ve azmetti aldı. Ben şahsen helal olsun diyorum. Bu kanunu SM arkadaşlar çıkartmadıki. Ne güzel işlerini yapıyorlardı. SMMM olma zorunluluğunu getirdiler resmen. Ellerinde var olan işleri kaçırmamak için SMMM olmaya mecbur bırakıldılar. Bu yüzden sınavlarının kolay olması bence çok mantıklı. Herkes kitap diliyle bu sınava girip kazanamıyor. Yıllar geçmiş aradan sınava giriyorlar. Uygulama ile teori çok farklı. Emektir saygı duyalım.

Arkadaşlar SMMM özel sınavı elbette SMMM sınavına göre çok kolay. Fakat SM sınavına girip bu belgeyi çok zor şartlarda alan arkadaşlarım var. SM sınavlarıda kolay değildi. ÖZEL SMMM sınavları kolay bizim sınava göre. Ama herşey öyle göründüğü gibi kolay değil. Bir emek var ve bu emeğe saygı duyulmalı. Ohoo bunuda yapamadıysan bu işi bırak gibi ifadeler yanlış. Sadece saygı duyalım. Arkadaşın belirttiği gibi 60 yaşında SMMM belgesi almak zorunda kalan tanıdığım var ve azmetti aldı. Ben şahsen helal olsun diyorum. Bu kanunu SM arkadaşlar çıkartmadıki. Ne güzel işlerini yapıyorlardı. SMMM olma zorunluluğunu getirdiler resmen. Ellerinde var olan işleri kaçırmamak için SMMM olmaya mecbur bırakıldılar. Bu yüzden sınavlarının kolay olması bence çok mantıklı. Herkes kitap diliyle bu sınava girip kazanamıyor. Yıllar geçmiş aradan sınava giriyorlar. Uygulama ile teori çok farklı. Emektir saygı duyalım.

Uygulama farklı teori farklı diye birşey yok .. öyle diyenler yanlış uyguluyor zaten..normalde teoride neyse odur. TFRS resmi hale gelince zaten uygulama ile teori arasında fark kalmayacak..

Kesinlikle katılıyorum uygulama ve teori ASLA farklı olamaz eğer farklı ise orda bir sorun var demektir. Bence, ister saygı duyun ister duymayın ama SM belgesi ile SMMM olmuş biri ile şuanki sınavlarını başarı ile vermiş 3 YIL staj yapmış bir MALİ MÜŞAVİR arasında çok fazla fark var teorik olarak. Pratik olarakta biz yeni nesil SMMM arkadaşlarda pratik olarak yeterince donanımlıyız. 16 yıldır bu işte olduğunuzu söylüyosunuz umarım daha uzun sürelerde olursunuz. Şahsım adına konuşuyorum Ben liseden beri muhasebe sektörünün içindeyim (sene 1994) ben yorum yapan arkadaşımı alkışlarken sınavlar arasında adeletsizliği net bir şekilde örneklediği içindi. Tamam haklısınız yaş olarak 60 lı yaşlardaki kişilerle bir tutulamamalıyız sınav olarak. Yalnız ben söylediğinizin tam tersini düşünüyorum daha ağır sınavları SM lerin alınması yönünde ama bu şekilde asla değil özel SMMM sınavı diye bir şey bana saçma geliyo bence olması gereken SM Olanların zorunlu en az 1 yıl eğitime tabi tutulup bizim girdiğimiz düzeyde maliyet olsun ekonomi maliye olsun analizler olsun hepsinden sınava girmeniz. Adalet bence bu şekilde sağlanmalıydı.

herkes her konuda fikrini söyleme hakkına sahiptir ama lütfen saygıyı bozmayalım ve biz sm olarak şu anki sınav sisteminin farkındayız ve lütfen artık bizleri sorumluymuş gibi göstermeyin sizin sorularınız zordu kabul ama bizim dönemimizdede sm sınavları zordu. sizlere sınavlarınızda başarılar diliyorum kolaylıklar diliyorum . ve bu başlığı açmış olmamdaki amaç soruları tartışmaktı eğer varsa özel smmm ye giren arkadaşlar tartışalım yoksada konuyu kapatalım teşekkürler arkadaşlar