fonradar

2008 Yılı Serbest Muhasebecilik Asgari Ücretleri

NEŞE79

Katkı Sunan Üye
Merhaba Arkadaşlar...
Benim sorum buradaki liste ile ilgilidir.Örnç bir fiyat belirlenirken defter tutma ücretleri var Tablo 1 , birde SMMM kısmı var orada danışmanlık ücretleri var.Bizim aylık olarak belirleyeceğimiz ücret şirket ise defter tutma ücreti ve danışmanlık ücretinin toplamımıdır?
Ayrıca defterini tutuyorsan beyanname doldurmak için ücret alınmadığı yazılmaktadır.Onu okudum.Bu durumda tablo 1'deki defter tutma asgari ücretleri tek başına olunca ücret çok düşük gözükmektedir.Buna danışmanlık ücreti eklenmektedir diye tahmin ediyorum...

Ynt: 2008 yılı serbest muhasebecilik asgari ücretleri

3568 Meslek yasasının 2.md A) a,b ve c alt bentlerinde sayılan meslek konuları için ücret alınır.

İş sözleşmenizde Yapılacak işler bölümüne yazdığınız işler için ücret talep edeceksiniz.
Asgari ücret tarifesinde Tablo I de belirtilen ücretler;
Gerçek ve tüzelkişilere ait teşebbüs ve işletmelerin;
a) Genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, defterlerini tutmak, bilanço kâr-zarar tablosu ve beyannameleri ile diğer belgelerini düzenlemek ve benzeri işleri yapmak.
üzere tespit edilmiştir.
Meslek yasasının 2.md A) b ve c alt bentlerinde sayılan meslek konuları için Diğer bölümlerdeki ücret/ücretler ilave olarak alınır.

Ynt: 2008 yılı serbest muhasebecilik asgari ücretleri

Neşe hn,

Yeni işiniz ve işyeriniz hayırlı,uğurlu olsun.