fonradar

2009 yılı Oda Maktu Üye Aidatı

deeper_blue

Katkı Sunan Üye
31/01/2009 taraihine kadar İSMMMO' sına yatırmamız gereken oda maktu aidatı 210-.YTL, ancak ruhsat sahibi olup bağımlı (muhasebe ve/veya mali işler ile bağıntılı departman olmaması gerekiyor.) çalışanlardan;

Şirket antetli kağıdına çalışılan bölüm ve ünvanınızı belirtir ibareli yazı ile (imza sirküleri ile birlikte) odaya illettiğiniz takdirde mevcut aidatın yarısı kadar bir ödeme yapıyorsunuz.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımla,

Ynt: 2009 yılı Oda Maktu Üye Aidatı

ben denizli odasına kayıtlıyım. kamu da çalışmıyorsanız ve emekli değilseniz, mesleği fiilen icra etmiş oluyorsunuz diyorlar. bağımlı olsun, şirket ortağı olsun, başka departmanda olması meslekle alakası olmaması farketmezmiş. türmob un 2008/7 sayılı genelgesi öyle diyormuş. üstelik istanbul gibi bir oda 210 tl aidat alırken bizim oda 215 tl alıyor. denizli odasını ve yönetim kurulunu bu davranışlarından ve fahiş aidat tahsilatlarından dolayı kınıyorum...

Sayın Deeper
Hem bağımlı olarak çalışıp hemde muhasebe ve mali işler ile bağlantılı departman olmaması konusunu biraz daha açarmısınız.

cetvel ' Alıntı:
Sayın Deeper
Hem bağımlı olarak çalışıp hemde muhasebe ve mali işler ile bağlantılı departman olmaması konusunu biraz daha açarmısınız.

Mesleki ünvanını kullanmadan çalışmak..Yani beyannamelerin o kişinin onayı ile gitmemesi hâli..
Örneğin pazarlama müdürü yada üretim sorumlusu sıfatı ile çalışanlar kastedilmektedir.