fonradar

2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Ynt: 2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Finansal muhasebede açılıyor da sayfa sayısının fazlalığı sebebiyle adobe reader biraz kasıyor.

50 ile zor geçtik zaten, y.s.nin saçma sapan cevaplarına bakıp da daha fazla midemi bulandırmak istemiyorum, herkese başarılar...

ben indirdim ama mart sınavı gibi takılıyor rahat bakılmıyor cevaplara...

finansal muhasebe sorularına baktımda şimdi off ne zormuş ya çok şükür geçtimde bitti.
13 tane dönem içi işlemden 4 yevmiyem yanlış.

gördüğünüz hesaplar karşısındaki duygularınızı alalım arkadaşlar :-D

ne kadar şükretsek azdır ilk sınavda geçtik çok şükür bu belgeyi aldık allah kalanlara sabır versin ve inşallah en kısa zamanda geçmesini nasip eylesin

arkadaşlar bunlar ne berbat cevaplar böylee uygulamada biz hiç böyle saçma sorularla karşılaşmıyoruz :mad:
inş.gitmiştirde böyle saçma sorulardan kurtuluruz.

Teşekkürler... bu sınava girmiş ve kalmış arkadaşlar, bakmadınız mı hala cevaplara...
Gerçekten merak ediyorum düşüncelerinizi ve fikirlerinizi...
Ben sinirden gülüyorum sadece....
:)

galiba cevaplar karşısında herkes şokta

ben verdiğim cevapları hatırlamıyorum valla çok zaman geçti üstünden net olarak bildiğim 381 yapmıştım ben de o kaydı...

cevaplar ilginç hakikaten..demekki tesise katılma payını yaptığım için 50 almışım ben :)

Valla herşey tamamda işletme kendi kendine okuyup hiç bir belgeye dayanmayan su bedelini 381 e atmışya artık ben birşey bilmiyorum. Hesabın işleyişinde özellikle vurgulanıyor KESİNLİKLE belgeye dayalı giderler diye. Anladığım kadarıyla tüketim bedelinin yazıldığı not kağıdı belge olmuş.

YA SABIRRRRRRRRRRRRRRRR....

aydinay ' Alıntı:
Valla herşey tamamda işletme kendi kendine okuyup hiç bir belgeye dayanmayan su bedelini 381 e atmışya artık ben birşey bilmiyorum. Hesabın işleyişinde özellikle vurgulanıyor KESİNLİKLE belgeye dayalı giderler diye. Anladığım kadarıyla tüketim bedelinin yazıldığı not kağıdı belge olmuş.

arkadaşım bizzat ben bu hesabı işyerinde kullanıyorum ve 373 hs.nı kullnıyoruz ve tam tasdik kapsamında ymm şirketi tarafından denetleniyoruz ben bişey demiyorum sadece allah belalarını versin ahirette iki elimde yakalarında

bir insanın mantığı almaz ya arkadaşlar aynı o durumdayım. sonuçlara bakıyorum. soru kağıdının üzerine aldığım notlarla karşılaştırdı. 13 yevmiyenin 7 si bire bir doğru. kalanlarda minicik yanlışlarla gitti. dsmm doğru. kdv mahsubu doğru. amortisman kaydı doğru. ben 29 000 civarı zarar buldum. onlar 27 000 civarı aktif pqaasif gelir tablosu yaptım. kapanış kayıtları ve kapanış mizanı doğru. ve sözelden de 1 doğrum kesin var 36 aldım. BEN BU KAĞITLA GECEMEZSEM DAHA GECEMEM Kİ. ve aynısını yusuf hocaya mail attım. dün de itiraz parasını yatırdım. benim mantığım almıyor.

970 Teminata alınan kıymetler hesabı..
971 Teminat kıymet veren hesabı..

Teminat mektubu alınca bu hesabı kullanacakmışız sevgili meslektaşlarım.Benim kullandığım muhasebe programında bu hesap yok. Olan var mı? Duyan var mı? Kullanan var mı?

Bakalım daha neler göreceğiz..

ben 900 ü kullandım..ondan sorun çıkarmaz sanırım..çünkü 900 lü hesaplar isteğe bağlı kullanılıyor..

uygulamada 900 serbest ama sınavda ys.ne dedi gerekiği yerde nazım hesaplar kullnılacak dedi yanı kullanmayanlardan puan kırdı bence çünkü bu kadar düşük notların başka bi açıklması yok

burcu83 ' Alıntı:
ben 900 ü kullandım..ondan sorun çıkarmaz sanırım..çünkü 900 lü hesaplar isteğe bağlı kullanılıyor..
AAA olur mu sayın meslektaşım. yok öyle 900 kullanmak bak adam kafasından hesap üretmiş 970 ismini bile koymuş.
Bizer 900 ile 901 çalıştırırız ya. demek ki yanlış mış. Aslında sormak lazım Nazım Hesaplar içinde bir hesap planı varda bizlerin mi haberi yok.Anlaşılmıştır herkezin 50'yi geçememe sebebi.Çok merak ediyorum o sınav stresinde Ertelenen borcun kaydından sonra kanunen kabul edilemeyen gider için nazım hesap kaç kişi çalıştırmıştır. Çalıştıran varsa helal olsun.