fonradar

2012/1 Yeterlilik Sınavına Girecek Arkdşlar Teknik ve Takdiklerimizi Burada Payl

Meraba arkadaşlar 2012/martta yeterlilik sınavına girecek olan aday arkadaşlar ve daha önce girmiş fakat bu sınavada girecek arkadaşlar kısa bir süre kaldı sınava. Çalışma tekniklerimizi, takdiklerimizi,önerilerimizi ve tecrübelerimizi burada yazalım belki sınava girecek olan arkadaşlara faydası olur bende dahil. Şimdiden sınava girecek arkadaşlara başarılar. ALLAH yardımcımız olsun.

Ynt: 2012/1 Yeterlilik Sınavına Girecek Arkdşlar Teknik ve Takdiklerimizi Burada Payl

Tabi çalışma teknikleri dışında sınava il defa girecek bizler için nelere dikkat etmemiz gerekli onlarıda paylaşırsa tecrübeli arkadaşlar daha da memnu oluruz....

Ynt: 2012/1 Yeterlilik Sınavına Girecek Arkdşlar Teknik ve Takdiklerimizi Burada Payl

Tek dersi kalmış biri olarak size tavsiyem kesinlikle dersleri bölmeyin, bölerek girdiğinizde o dönem kolay sorulan çok az bir bilgiyle geçilebilecek bir dersi kaçırabilirsiniz, sonraki dönemlerde zorlaştırırlarsa yandınız... Benim vergiden olduğum gibi...

Arkadaşlar benim yaptığım dersleri tek tek bitirdim sadece vergi ve hukuk kaldı onlarada 15 gün ayırıcam kalan 15 gündede hızlı bir tekrak yapıp soru çözmeyi ve ardındanda çıkmış sınav sorularına bi göz gezdirmeyi düşünüyorum. Bakalım hayırlısı ne yapacagız. Bi geçseydi şu zaman bi girseydik sınava da rahatlasaydık yaa çok bunaldım artık hiç birşeyde tat alamıyorum stresten hatta fanatik bir şekilde takip ettiğim kurtlar vadisinden bile :(

bence önümüzdeki sınavda normal sorular gelebilecek dersler finansal muhasebe (sürmenden sonra normale döndü) maliyet, analiz, denetim den ben geçmemiş olsaydım korkardım, bu dönem çok zor gelebilir, meslek hukuku ve normal hukukla ilgili bilgim yok onları ilk girişimde geçtiğim için... vergi mevzuatı geçmiş dönemlere göre daha normal olacak bence...

zaten maliyetten gerçekten korkuyorum çünkü geçen sınav malum çok kolaydı bu sınavda kasabilirler diğerlerindede az bilgi ve yorumla çözüceğimizi düşünüyorum.

Demekki martta girecek tecrübeli arkadaşlar bizlerle tecrübesini paylaşmak istemiyor :(

caglardem ' Alıntı:
Meraba arkadaşlar 2012/martta yeterlilik sınavına girecek olan aday arkadaşlar ve daha önce girmiş fakat bu sınavada girecek arkadaşlar kısa bir süre kaldı sınava. Çalışma tekniklerimizi, takdiklerimizi,önerilerimizi ve tecrübelerimizi burada yazalım belki sınava girecek olan arkadaşlara faydası olur bende dahil. Şimdiden sınava girecek arkadaşlara başarılar. ALLAH yardımcımız olsun.

Kesinlikle az kaynak çok tekrarı uygulayın derim.

aynen öyle yapmaya çalışıyorum. Zaman az kaldı hayırlısı ALLAH dan.

Arkadaşlar vergi hukuku özellikle dalları açısından çok kanuna sahip acaba vergi hukuku ile ilgili geçmiş sınav sorularını inceleyen veya daha önce sınava girmiş arkadaşlar genelde hangi kanundan ağırlıklı soru geliyor. paylaşırsanız sevinirim. teşk ler.

2012/1 benim 2 sınavım olacak aralıkta 5 dersten geçtim vergi ve meslek kaldı sınava giren birisi olarak finansal muhasebede dikkatli olmanızı öneririm sınava 1 hafta 10 kala sadece zamanla yarışmayı öğrenin çünkü ben yevmiye gelir tablosu kapanışları T tablolarını yaptım ancak bilançoda sadece ana hesapları yazabildim oda yarım yamalak oldu ayrıca finansalda sözel yorum gerektiren sorular oluyor ben acemiliğimin kurbanı oldum o soruları en son sayfalarda bir bölüme yazmam gerekirken sayfanın en başına yazdım sınav kağıdı toplanırken farkettim ama iş işten geçti ondan not alamadım büyük ihtimal kıl payı kurtardım finansalı ki finansalda kendime çok güveniyordum bazen bilgi yetersiz kalıyor zaman stres dikkatsizlik saçma hatalara yol açıyor sakin olun T tablosuna bilgileri aktarmada oyalanmayın ve dikkatli aktarımlar yapın sözel yani hukuk derslerinde geçmiş yıl sorularını hatmedin çünkü aralıkta genel hukuk geçmiş yıl sorularından çıktı ve bir arkadaşında değindiği gibi zaman elverdikçe 7 derside çalışın hazırlıklı girin sakın hiçbir dersi ertelemeyin pişman olabilir sonrasında geri dönüşünüzde olmaz ilk sınavı olan arkadaşlara sakinlik sukunet temenni ediyor sınava gireceklere kendimde dahil başarılar diliyorum....

birşey daha vergiyi ben önce özet çıkarttım bildiğiniz mevzuattan bire bir sonra onu ses kaydına dönüştürdüm sürekli dinliyorum ve dinlerken dinlediğim bölümü okuyorum daha zevkli bir çalışma şekli tavsiye ederim...

gsgül yapılması gereken en güzel tavsiyelerde ve tecrübelerde bulunmuşsunuz ve inanın çok aydınlatıcı olmuşsunuz. verdiğiniz tavsiye ve teknikler için kendi adıma ve bu önerilerden faydalanacak arkadaşlar adına size çok teşekkür ediyorum saygılarımla. sınavınızda başarılar diliyorum.

merhaba benim de vergiden son hakkım 40 la kaldım nasıl çalışacağım bilemiyorum

gsgül samimi açıklamalarınız için çok tşk ederim.temmuz da ilk kez sınava gireceğim. Finansal Muh. sürekli işin içinde
olduğunuz işler olması nedeniyle kolay gibi geliyo insana , ama geçmiş soruları çözerken gördümki öyle değilmiş.
sınav sitresi olmadığı halde .. soruları doğru anlama çalış , yevmiye , T ler derken bide bakmışsınız zaman çok cabuk
geçmiş. uzun zamandır klasik sınavlara girmemiş olmanın verdiği dezavantajlar da dikkate alınırsa hata yapma olasılığı
dahada artıyor.
bu uzun ve yorucu dönemde sınava girecek tüm arkadaşlara sabır ve bol şanş diliyorum .Hiç kimsenin emekleri boşa
gitmez inşallah .

bu uzun ve yorucu dönemde sınava girecek tüm arkadaşlara sabır ve bol şanş diliyorum .Hiç kimsenin emekleri boşa
gitmez inşallah .
[/quote]
AMİN ALLAH hepimizin yardımcısı olsun..

arkadaşlar öncelikle herkese çalışmalrında başarılar diliyorumm,aralıkta ilk kez girdim ve hüsrana uğradımm 40 aldığım derslerden 3 ünden itiraz ettim ilk hakkında itiraz eden tek benim herhalde sorulara yeniden bakıp çöüzmlerini yazınca ortaya çıktıkiii ,1 asla soryu tam okumadan cevaplamayınn ben çok paniktimm cümleyi doğru düzgün okumadan bülbül gibi ezberlediğim halde hukuklarda geçemedimm,,,
şu anda denetim meslek,analiz den çıkmış soru ve cevaplarını yazıyorumm ,hatalarımı tesbit ediyorumm hiç paniklemeyin zaman daraldı die ben vergiye sadce şu 1,5 saatte baktım 50 aldımm en iyi bildiğim hukuk derslerinden kaldımm tamamen kısmett.her derse çalışmayı ihmal etmeyinn mart dönemi ve yeni komisyon kafanızı karıştırmasınn eski sorulara mutlaka bakınn denetimde özellikle ymm deki soruların çok benzeri aralıkta geldii ,şoktayım yanii.....17-18 martta ankarada görüşmek üzere tümm adaylara başarılar diliyorumm allah emeklerimizin karşılığı verir inşallah... :)

YUBUCU ' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle herkese çalışmalrında başarılar diliyorumm,aralıkta ilk kez girdim ve hüsrana uğradımm 40 aldığım derslerden 3 ünden itiraz ettim ilk hakkında itiraz eden tek benim herhalde sorulara yeniden bakıp çöüzmlerini yazınca ortaya çıktıkiii ,1 asla soryu tam okumadan cevaplamayınn ben çok paniktimm cümleyi doğru düzgün okumadan bülbül gibi ezberlediğim halde hukuklarda geçemedimm,,,
şu anda denetim meslek,analiz den çıkmış soru ve cevaplarını yazıyorumm ,hatalarımı tesbit ediyorumm hiç paniklemeyin zaman daraldı die ben vergiye sadce şu 1,5 saatte baktım 50 aldımm en iyi bildiğim hukuk derslerinden kaldımm tamamen kısmett.her derse çalışmayı ihmal etmeyinn mart dönemi ve yeni komisyon kafanızı karıştırmasınn eski sorulara mutlaka bakınn denetimde özellikle ymm deki soruların çok benzeri aralıkta geldii ,şoktayım yanii.....17-18 martta ankarada görüşmek üzere tümm adaylara başarılar diliyorumm allah emeklerimizin karşılığı verir inşallah... :)
ayrıntılı açıklaman için çok teşekkür ederim arkadaşım. ALLAH yardımcın olsun inş martta muvaffak oluruz.

benimde tek vergi kaldı başladım ama pek verimli olmuyor
zaten bildiğimden sıkılıyorum bu sefer daha çok karışıyor direkt kanundan okumaya çabalıyorum

Arkadaşlar bende Mart 2012 de ilk defa sınava gireceğim. Elinde ders notları olan arkadaşlar gönderebilirse sevinirim. [email protected]