fonradar

2012 - Spk Lisanslama Sınavı Tarihi Belli Oldu

Arkadaşlar biraz önce sermaye piyasası kurulundan bir bayan ile görüştüm Temmuz 2012 de kayıtlar alınmaya başlanacak . Sınav ise Eylül 2012 de olacak dedi..

İlgili arkadaşlara duyurulur ..

Ynt: 2012 - Spk Lisanslama Sınavı tarihi belli oldu

nasıl bir çalışma içindesiniz.

kaynak tavsiyesi olan var mı ???

smmm belgemi aldım.

bende istiyorum sınava girmek.

Ben girmiştim bir kaç sene önce bu sınava sonra geçemedim o arada yok kalkacak bu sınav falan filan dediler ciddiyetinin farkındada değildim tabi sallamadım
şimdi daha yeni SMMM oldum ruhsatımı henüz kullanmayacağım şuan işyerinde gerek yok zaten iyi bir pozisyondayım da
ne yapsam acaba ruhsatı alıp taksite bağlasam mı hem bir yandan taksitler biter belki bir gün lazım olur dursun mu kenarda yoksa şimdi mi almasam mı ne tavsiye edersiniz.

Arkadaşlar selam,

Bende SPK İleri düzey sınavına girmeyi düşünüyorum, bu sınava giren varmı?Varsa nerden, hangi kaynaklardan çalıştığını paylaşabilirmi?

Teşekkürler

kadayif2000 ' Alıntı:
Arkadaşlar selam,

Bende SPK İleri düzey sınavına girmeyi düşünüyorum, bu sınava giren varmı?Varsa nerden, hangi kaynaklardan çalıştığını paylaşabilirmi?

Teşekkürler

Merhaba arkadaşım,

SPK'nın kendi sitesinde İleri Düzey için 8 dersin de notları var,ancak o dökümanlar çok uzun ve detaylıdır.

Ben geçen Aralık'daki İleri Düzey Sınavı'na girdim,kitap olarak da Karacan'ın kitaplarını kullandım,8 ders için de ayrı ayrı kitabı var.Ben yeterli olduğunu düşünüyorum ama seçim yine de senin,ister SPK'nın kendi notlarından çalış,ister başka kaynaktan.

Kolay gelsin.

spk'nın bağımsız denetim sınavını yapıp yapmayacağı 9 temmuzda belli olacakmış. bilgisi olan var mı bu konuda?

arkadaşlar bende tspakb den telefonal görüştüğüm kişi eylül ayında sınavın yapılacağını söyledi.ancak denetim sınavı yapılmayacak demedi. ben sınavlara daha önce girdim ve finansal raporlama dersinden geçer not (60) almama rağmen, not ortalaması 70 olması gerektiğinden geçemedim.U.Finansal raporlama dersi için kaynak önerecek meslektaşların paylaşımlarını rica ederim.

Spk bu yıl açtığı sınavda bağımsız denetim lisanslama sınavına yeni başvuru kabul edilmeyecekmiş.
Daha önce girip dersleri kalanlar için sınav açılacakmış.Kendi sitesinde ki duyurular kısmından ulaşabilirsiniz.

peki spk sınavı yılda bi kez mı oluyor bilgisi olan var mı?

bu yıldan sonra spk bağımsız denetim lisansı vermeyecek.2013 ten itibaren KGK yetkili olacak.