fonradar

2013 / 1 Maliyet Muhasebesi 2. Soru Cevabım ( Resimli )

Merhaba arkadaşlar

Sınava giren tüm adaylara geçmiş olsun diyorum, inşallah herkes emeğinin karşılığını alır.

Maliyet muhasebesi 2. soruya verdiğim cevap bu şekilde, sizlerin cevapları nasıl ?

Son düzenleme:
arkadaşlar ben yükleme oranını alırken GÜG yerine tablodaki genel toplam üzerinden yükleme oranını aldım ama onun haricindeki mamullere dağıtma işlemi doğru toplamdan aldığım için sonuçlar haliyle yanlış yinede puan gelirmiki dersiniz

arkadaşlar ben yükleme oranını alırken GÜG yerine tablodaki genel toplam üzerinden yükleme oranını aldım ama onun haricindeki mamullere dağıtma işlemi doğru toplamdan aldığım için sonuçlar haliyle yanlış yinede puan gelirmiki dersiniz

geçen sınavda benim smmm tablosu felan doğruydu toplama hatası yaptım sıfır verdiler sipariş maliyettede kapasite kullanım oranını yalnıs almıştım toplamda 15 puan verdiler sonuç yalnış çıktı diye belli olmaz

Maliyet sonuca dayalı arkadaşlar. Maliyette çok iyi olmama rağmen SMMM de toplama hatası yaptım ve bıraktılar. Gelir tablosuna kadar hepsini yapmıştım. Geçen dönem ki Sipariş Maliyet sorumda doğru idi KKO %0,80, eksik neydi bilmiyorum Aldığım puan 25...

TEBRİK EDİYORUM ARKADAŞLAR BU ŞEKİLDE YAPANLAR TAM PUAN ALMIŞTIR. ben sadece Direkt G.Ü G. lerini dikkate almamışım, toplam üretim maliyetinide toplama zahmetine girmediğimden toplam üretim maliyetim 275.000,00TL eksik yüklenmiş

ACABA bana puan verirmi ?

arkadaşlar temmuz 2012 de maliyetten toplama hatası yaptım sıfır verdiler. dikkatinize sunarım toplama hatası tutar hatası sonucu etkiliyorsa sıfır veriyorlar. boşa umutlanmayın. direkt sonuca bakıyorlar. kanım isterki ufak tefek hatalar göze batmasın ama adamlar affetmiyorlar.

Son düzenleme:
geçen sınavda benim smmm tablosu felan doğruydu toplama hatası yaptım sıfır verdiler sipariş maliyettede kapasite kullanım oranını yalnıs almıştım toplamda 15 puan verdiler sonuç yalnış çıktı diye belli olmaz

Geçen sınavda bende toplama hatası yaptım. 300.000 maliyet çıkaracağıma 310.000 yazdım. Gidişatım doğrudu. 15 puan vermişler.
Diğer soru yanlıştı.

arkadaşlar çok kafama takılıyor lütfen yardımcı olun. ben maliyetten 1.sorudaki 10 yevmiyeden en az 7 sini doğru yaptım. 2.soruyuda tam yaptım ama birim maliyetlerden sonra birde toplam birim maliyet hesapladım.(fazladan zarar gelmez diye) acaba hoca puan kırarmı veya hepsini yanlışmı kabul eder. geçermiyim. nolur bişeyler söyleyin.

arkadaşlar çok kafama takılıyor lütfen yardımcı olun. ben maliyetten 1.sorudaki 10 yevmiyeden en az 7 sini doğru yaptım. 2.soruyuda tam yaptım ama birim maliyetlerden sonra birde toplam birim maliyet hesapladım.(fazladan zarar gelmez diye) acaba hoca puan kırarmı veya hepsini yanlışmı kabul eder. geçermiyim. nolur bişeyler söyleyin.

Son sınavdan 1. soruya cevabıma aldığım puan dan sonra (25) bende emin olamıyorum.. Bu sınavda birim Maliyetlerim doğru eksiğim yok lakin şekile yazıya tablo yapılıp yapılmayacağına bakıyorlarsa işimiz var demektir. Geçen dönemde sipariş maliyet geldi yaptık ama tablo yapmadım sadece, neye puan kırdı bilmiyorum..

Son sınavın cevabını şekil yönünden inceleyin derim...
http://www.tesmer.org.tr/sorular/data/smmm/2012/3/03/smmm_2012_3_03.pdf

yok benim sorunum tablo değil arkadaşlar. acaba fazla işlem yaptığım için yani istediğinden fazla yaptığım için sorunun tamamını silermi hoca. herkes bişey söylüyor. bende iyice korktum açıkcası. sizce böyle bişey yaparsa çok saçma değilmi?

yok benim sorunum tablo değil arkadaşlar. acaba fazla işlem yaptığım için yani istediğinden fazla yaptığım için sorunun tamamını silermi hoca. herkes bişey söylüyor. bende iyice korktum açıkcası. sizce böyle bişey yaparsa çok saçma değilmi?

Benim de demek istediğim puan kırmak için bahane aradıkları... Son sınavdaki puanım öyle düşünmeme sebep oluyor. Onun için tabloyu örnek verdim.

sonuçlar açıklanırsa öğreniriz :) yani beklemek gerçekten sıkıcı ama burda kim ne söylerse söylesin okuyanın ruh hali önemli... onlar ne anlar bizim halimizden

Allah Razı olsun arkadaşlar içimi ferahlatınız. :)

Şans bu seferde gülmedi diğer maçlara bakacağız artık