2013/2.Dönem Sınav Sonuçları Hk.

sidarta_77

Katkı Sunan Üye
Geçen yıl sınav 14-15 Temmuz tarihlerinde yapılmış sınav sonuçları 14 Eylül cuma günü açıklanmış.bu durumda bizim sınav sonuçlarımızında 30 Ağustosta açıklanması gerekiyor.30 Ağustos resmi tatil olduğu için 29 Ağustos yada 1 Eylül de açıklayabilirler.umarım iyi sonuçlar alır bu stresi daha fazla yaşamayız.gerçi ben vergiyi kasıma bıraktım ama hayırlısı bakalım

Geçen yıl sınav 14-15 Temmuz tarihlerinde yapılmış sınav sonuçları 14 Eylül cuma günü açıklanmış.bu durumda bizim sınav sonuçlarımızında 30 Ağustosta açıklanması gerekiyor.30 Ağustos resmi tatil olduğu için 29 Ağustos yada 1 Eylül de açıklayabilirler.umarım iyi sonuçlar alır bu stresi daha fazla yaşamayız.gerçi ben vergiyi kasıma bıraktım ama hayırlısı bakalım

2 aydan önce açıklanmıyor 1 eylülde açıklanır geçen sınavda 2-3 gün önce açıklandı belki süpriz yaparlar.Fakat benim tavsiyen kaldığınızdan emin olduğunuz derslere hemen başlayın ben öyle yapmayı düşünüyorum geçen sınavda sonuçları bekledim sonra sınava 1 ay kala ne kadar çalışılabilir.

Sınava giren bütün arkadaşlar umarım emeklerinizin karşılığı almışsınızdır.Kendi adıma bana bu sınav bazı dersler zor geldi.Maliyet ve vergi hukukunda kesin kaldım.3 dersten de muallak.Denetimden yazıp sildiğim soru 25 puan doğruymuş.Zaten onu öğrenince bütün moral çöktü.Herkes için hayırlısı

sınavdan çıkınca doğru cevaplara bakmasaydın keşke çünkü dediğin gibi olumsuz birşey moralini çok fazla bozuyor.ben de vergiye zaten girmemiştim onun yanında mesleğe de kesin girerim kasımda onlara şimdiden çalışmaya başlayacağım

arkadaşlar finansal tablolar analizinde gün olarak bütün kaynaklarda 360 alınmış. bende sınavda 360 almıştım. ama 2013-1 döneminde şimdi baktım tesmer 365 olarak almış. dehanın hocalarıyla görüştüm, her ikisinede puan vereceklerini tahmin ediyoruz dediler. sizce ne olur...

dehanın kitplarında 360 alınmış. bende 360 aldım. yuh artık o kadarınada bakmazlar heralde öyle de insafsızlık yapmasınlar. ben ilk kez sınava giren biri olarak diyourum maliyet ve meslek çookk zordu. maliyette özellikle sonuca bakmasınlar. gidişatada baksınlar o zaman kime elli vercekler ? bi soru 40 puan bi soru 60 puan. bilmiyorum ya. bilmiyorum moralim sıfır. :(

sadece hukuk analız ve maliyete girdim. hepside diğer yıllara göre daha basit sorulmuş sorulardı. özellikle maliyet. maliyetin ilk sorusunda aylık olarak verilen giderler fakat yıllık olarak verilen üretim miktarı vardı. bu detaya dikkat eden herkes ilk soruyu gayet basit bir şekilde hatasız olarak yapardı, ikinci soruda ise personel taşıma giderinin herhangi bir oran veya formüle gereksinim duymadan direk esas giderlere dağıtılacaktı. bazı arkadaşlar, formül kurulmadığı için sorunun yanlış olduğunu falan söylediler ama herhangi bir sorun yok. ama yinede allah herkesin emeklerini boşa çıkarmaz inşallah.
ve ilk girdiğim sınavdan belli savunduğum tek birşey var. eğer bu sınava çalışmayıp kopya çekerek geçmeye çalışanlar varsa, kopyadan doğru bile yazsalar inşallah bi aksilik olur ve kalırlar,
ama hak ederek çalışanlar ise eksik yazsalar bile inşallah geçerler.
yanımdaki sınavda kız resmen çantasını açıp kopya çekti ve gayet rahat bir şekilde davrandı, ve tesadüf eseri sınavdan çıkınca koridorda karşılaştık. kız telefon ile konuşuyordu ve aynen kullandığı kelimeler şöyle;
"çok zordu, hiç birşey aklıma gelmedi, ama son 10 dakika herşey birden aklıma geldi hızlı hızlı yazdım. umarım karıştırmamışımdır. çok emek harcadım. "
ve aklıma şu geldi: ben son 10 gündür gece yarılarına kadar ders çalıştım, ama o kız ve onun gibiler sadece kopya çekerek biryerlere gelmeye çalıştı. şimdi sorarım size hak bunun neresinde ???

arkadaşlar sınava girmedim ama yapmayın etmeyin maliyet sınavından adamlar geçmelik soru sormuşlar. aynı sorular geçen dönemlerdede sorulmuş ve şimdi soruyorlar şimdiki sorudada mantık aynı ama rakamlar değişik. bu sınav kaçmamalıydı. en azından 2.soruyu yapmanız lazımdı. sınavdan geçirmek için soru hazırlamışlar.

maliyet muhasebesini 2009/2 dönemde yapılan soruların tıpa tıp benzerini sorup sizlerin geçmesi için sınav tekrarı yapmışlar.

2 aydan önce açıklanmıyor 1 eylülde açıklanır geçen sınavda 2-3 gün önce açıklandı belki süpriz yaparlar.Fakat benim tavsiyen kaldığınızdan emin olduğunuz derslere hemen başlayın ben öyle yapmayı düşünüyorum geçen sınavda sonuçları bekledim sonra sınava 1 ay kala ne kadar çalışılabilir.

Sınava giren bütün arkadaşlar umarım emeklerinizin karşılığı almışsınızdır.Kendi adıma bana bu sınav bazı dersler zor geldi.Maliyet ve vergi hukukunda kesin kaldım.3 dersten de muallak.Denetimden yazıp sildiğim soru 25 puan doğruymuş.Zaten onu öğrenince bütün moral çöktü.Herkes için hayırlısı
Betül nasıl geçti.en çok merak ettiğim kişilerden biri sensin.denetim sorularına baktım inan çok kolay.sildiğin sorunun haricinde kaç puan alırsın az çok bilirsin.maliyet geçmiş sorulardan çıkmış resmen.vergi de çok zor değilmiş ya.gelir vergisinden soru gelir demiştim gelmiş.kdv sorusuda kolay dehanın vergi hukuku kitabında hepsi var.vergi ziyaı yine çıkmış sorulardan biriydi.temmuz dönemi kolay kesinlikle.umarım geçmişsindir.

maliyet muhasebesini 2009/2 dönemde yapılan soruların tıpa tıp benzerini sorup sizlerin geçmesi için sınav tekrarı yapmışlar.
Kesinlikle öyle.kolay bir sınav dönemi bence.temmuz döneminde fazla zorlamıyorlar zaten yine öyle yapmışlar.denetim soruları 3-4 satırlık resmen.benim girdiğim dönem denetimden geçmek mesele idi resmen.vergi de öyle zorlamamış bariz yerlerden gelmiş sorular hep.bu dönem çok kişi geçer bence.

bence siz bitirdiğiniz için size sorular kolay geliyor.evet denetim çok kolaydı ona katılıyorum ama vergi kolaysa zoru nasıl olur onu bilemiyorum.meslek hukukunda bir soruyu bırakın deha kitabında bulmayı mevzuatta bile zor buluyorsunuz

Betül nasıl geçti.en çok merak ettiğim kişilerden biri sensin.denetim sorularına baktım inan çok kolay.sildiğin sorunun haricinde kaç puan alırsın az çok bilirsin.maliyet geçmiş sorulardan çıkmış resmen.vergi de çok zor değilmiş ya.gelir vergisinden soru gelir demiştim gelmiş.kdv sorusuda kolay dehanın vergi hukuku kitabında hepsi var.vergi ziyaı yine çıkmış sorulardan biriydi.temmuz dönemi kolay kesinlikle.umarım geçmişsindir.

Belki ben çok yogun çalışamadığım için bana zor geldi maliyet ve vergiden kesin kaldım.Zaten çok iyi çalışmamıştım geçmiş yıl sorularına bakamamıştım.Şimdi hemen vergi ve maliyete başlıyacağım.Toplamda 5 dersim var 3 muallakta.Denetim den geçen 40 kalmıştım yine 40 kalmaktan korkuyorum zaten ilk sınavdı sabah ondan sonra çok moralim bozuldu yazıp silince.Bu sefer şansımız zaman uzun belki o yüzden daha iyi hazırlanırım diye düşünüyorum açıkcası.

sınavdan çıkınca doğru cevaplara bakmasaydın keşke çünkü dediğin gibi olumsuz birşey moralini çok fazla bozuyor.ben de vergiye zaten girmemiştim onun yanında mesleğe de kesin girerim kasımda onlara şimdiden çalışmaya başlayacağım

Zaten o kadar pişmanım ki bir daha ne olursa olsun sınavdan sonra cevaplara bakmıyacağım morali bozuluyor insanın öbür derslere konsantre olamıyorsun.Beni böyle etkiledi başka arkadaşları bilmem

sınava girmeyen bilemez şuan dünkü maliyet sorularını yarım saatte sıfır hata çözebilirim okadar çalışmıştım kursa gittim ama sınavda heycanmıdır stresmidir nasip kısmetmidir dağıtımı yanlış yaptımki sınav çıkışında kesin gözüyle baktığım 60puan çöpe gitti:(

bence siz bitirdiğiniz için size sorular kolay geliyor.evet denetim çok kolaydı ona katılıyorum ama vergi kolaysa zoru nasıl olur onu bilemiyorum.meslek hukukunda bir soruyu bırakın deha kitabında bulmayı mevzuatta bile zor buluyorsunuz
Bitirmekle alakası yok da 2012 yılı denetim sorularına ve vergi hukuku sorularına bir bak hak vereceksin bana.vergi dehanın kitabında hepsi var açıp bakabilirsin.sadece deha nın kitabından çalıştım vergi ve diğer derslere.bakın kitaba hepsi var birebir.

ilk sınava 2011 3 dönemde girdim. birde o dönemin vergi sorularına bakın derim.

2012 yılının denetim sınavlarına bakın derim.
2012 yılında 3 hakkımda verdim denetimi.

şimdiki sorulara bakıyorum açıklama bile istememişler.

2012 yılında bütün şıklarda açıklama yap diyordu.

kitapta olması sınavın kolay olduğunu göstermez bence.diğer derslerle beraber düşünürsek toplam 1000 sayfayı ezberlememiz gerektirir bu da pek mümkün gözükmüyor.tabi bu kişinin bilgi ve birikimine göre değişir ama benim gibi ortalama bir insan için zordu vergi ve meslek hukuku

Belki ben çok yogun çalışamadığım için bana zor geldi maliyet ve vergiden kesin kaldım.Zaten çok iyi çalışmamıştım geçmiş yıl sorularına bakamamıştım.Şimdi hemen vergi ve maliyete başlıyacağım.Toplamda 5 dersim var 3 muallakta.Denetim den geçen 40 kalmıştım yine 40 kalmaktan korkuyorum zaten ilk sınavdı sabah ondan sonra çok moralim bozuldu yazıp silince.Bu sefer şansımız zaman uzun belki o yüzden daha iyi hazırlanırım diye düşünüyorum açıkcası.
Daha iyi hazırlanırsan emin ol çok daha iyi geçer sınav.hakkın var daha dimi o konuda sorun yok.kesin kaldım dediklerine çalış.vergiden hiç mi yapamadın hocanın notu bol yarım yamalak bile yazsan puan veriyor.maliyet hocası vermiyor ama direk sonuca bakıyor notu da çok kıt malesef.hayırlısı herşeyin beni biliyorsun 2 yıl bekledim tek ders için tekrar bütün derslerden girdim.insanın başına herşey gelebiliyor.zaman uzun aralığa kadar tamamlarsın eksiklerini.

denetime zordu diyen birinin çıkacağını sanmıyorum o konuda haklısınız.vergide belki sizin dönemden daha kolay sorulmuş olabilir buna da tamam ama sizden kolay olması kolay olduğunu göstermez.sizin döneminizdeki meslek hukuku temel hukuk soruları da çok kolaymış.buna maliyeti de ekleyebiliriz.yusuf hoca zamanına göre muhasebede çok kolaymış o halde.sonuç olarak herkesin kişisel görüşü tabi ama kıyaslama yapmak yanlış sonuçlar verir bence

ben vergiye girmedim maliyeti de gecen dönem geçtim.kasıma kadar çalışacağım bakalım sonuç ne olacak.şuan vergi ve meslek cepte umarım yanına başka dersler eklenmez