2013/2. Dönem Yeterlilik Hukuk Sınavı

Arkadaşlar öncelikle umarım herkes emeğinin karlığını alır.
Temel Hukuk sınavınız nasıl geçti?

Sözleşmelerin hükümsüzlüğüne neler yazdınız?
kanunun emredici hükümlerine aykırılık,genel ahlaka,kişilik haklarına aykırılık,
şekle aykırılık,ehliyetsizlik,konusunun imkansız olması ve ayrıca muvazaa(mutlak ve nisbi muvazaa yı ayrı ayrı açıkladım.)diğer maddeleride tek madde ile açıkladım

Ticaret ünvanını ve korunmasını ise daha önceden çıkmış olan sorunun cevabının aynısını yazdım.

işsizlik ödeneği koşullarını yazdım ancak kesilmesinin sebeplerine 2 maddesini yazabildim.
hukukun yazılı kaynaklarınıda sayarak elimden geldiğince açıkladım ve normlar hiyerarşisini tanımladım.

sizlerin de cevapları nelerdir paylaşım yaparsak az çok geçip geçmeme konusunda fikrimiz olur.

bu cevaplarla geçebilme ihtimalim olurmu acaba sınav çıkışında cevapları alınca üzüldüm o kadar çok yazamadım ve birebir o şekilde tanım yapamadım.

umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

sen geçip geçmeyeceğinden ziyade 80 mi alırım 60 mı diye sorsaydın daha mantıklı olurdu.bu kağıtla kalırsan bir daha zahmet edip girme zaten temel hukuka :)

Bak işte buna sevindim umarım dediğiniz gibi olur.Çıkışta verilen kağıtlara bakınca çok moralim bozulmuştu.bildiğin kitabı dökmüşler.İnşallah emek veren herkes geçer çok yorucu bir süreç.