fonradar

2013 Sınav Takvimi Ne Zaman Açıklanır?

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar staj günlerim 2013 yılı nisan ayının 20sinde dolacak. Merak ettiğim acaba 2013 başvuru ve sınav takvimi ne zaman açıklanır? Sizce temmuz/2013 sınavına yetişebilirmiyim? Cevaplayabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

2013 temmuzdakine girersin. benim staj günüde 2013 ocak 29 una doluyor ama 2013 marta girebiliyormuşum oda dan öğrendim.

Bende otel rezervasyonu yaptıracağım, 2013 takvimini bekliyorum,

ne zaman açıklanır acaba, aralık ayı yada en geç ocak ayı içinde açıklanır mı ?

2013 yılı ekim ayında stajı biten birisi aralık ayında sınava girebilirmi?bunu merak ediyorum..geçmiş takvimde ilkkez dosya açıp sınava girecekler ağustos ayında başvuru yapması gerekirken tekrar giren kişi ise kasım ayında başvuru yapması gerekiyor diye tablo vardı..

sınav gününden bir gün önce stajınızın tamamlanması yeterli oluyor sınava girmeniz için tabi önce gerekli evrakları odanıza vermeniz şartıyla ödemelerde dahil :) tarihlere dikkat edin

sınav gününden bir gün önce stajınızın tamamlanması yeterli oluyor sınava girmeniz için tabi önce gerekli evrakları odanıza vermeniz şartıyla ödemelerde dahil :) tarihlere dikkat edin

Sınava ilk kez girecekler için başvuru tarihi, sınava 2. veya daha fazla kere girecek olanlara göre daha erken oluyor diye biliyorum. Ayrıca ilkkez gireceklerin başvuru tarihine kadar veya başvuru tarihi içinde staj günlerini tamamlamaları gerekir şeklinde biliyorum. Doğrumudur?

Sınava ilk kez girecekler için başvuru tarihi, sınava 2. veya daha fazla kere girecek olanlara göre daha erken oluyor diye biliyorum. Ayrıca ilkkez gireceklerin başvuru tarihine kadar veya başvuru tarihi içinde staj günlerini tamamlamaları gerekir şeklinde biliyorum. Doğrumudur?

sınava 2 kez girecekler için başvuru tarihi daha geç olduğu doğru sonuçta itiraz ederlerse sonuçlarını beklesinler diye süre veriyolar ilk kez girecekler için erken oluyor burda önemli olan sınav tarihinde önce staj süresinin dolması birde başvuru tarihlerine dikkat edip başvuruda bulunmak

staj günlerinizi hesaplarken dikkatli olun ve odaya güvenmeyin.yanlıs hesap yapıp sınava 1 ay kala basvurunuz kabul edilmemis diyebilirler.gününüz eksik kalabilir.raporlar oluyo,izinli günler oluyo.önemli olan staj yaptıgınız yerde veya yerlerde denetim veya gözetım altında 1080 gunu doldurnmus olmak.sgk nın sayfasından hizmet dökümünüzü alın.stajınızı basladıgı aydan itibaren 1080 günü doldurdugunuz tarih önemlı.sınavdan 1 gün önceye kadar 1080 gunun dolmus olması gerekiyor.

stajınız başladığı güne 1080 gün ekleyip odanın kursunu 90 gün düşerseniz 990 gün yapar. 990 günü dolduran arkadaşlar sınav başvurusu yapabilirler.

sınav takvimi ve yeni sınav bedelleri vatana millete hayırlı olsun.insanların önüne maddi zorluklar koyarak mesleki kalite elde edilecekse dosya bedeli 5000 sınav başıda 1000 tl olsun

2013 nisan 30 da stajım bitiyor ama odanın yayınladığı sınav takviminde ilk kez başvuracaklar için 15 nisan 2013 son diyor, sınav zamanı 30 haziran
ben şimdi 15 gün için ta aralık 2013 sınavınamı girecem

mesajını sil şimdi mantıklı gelir yazdıkların okurlarsa iyi olmaz
staj 3 yıl olacak diye diye en sonun da oldu
cd den evde ders çalışılcak dendi oldu
şimdi bitirmeye de ek bi ders daha geliyor yakında o da olur

Arkadaşlar bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim... (Biraz takıntılı biriyim. Biri başka biri başka söyleyince biraz telaş yaptım.) Sınava ilk kez gireceğim benim günlerim 18 Nisan 2013 'te doluyor. 2013/2. dönem ilk kez girenler için son başvuru tarihi ise 15 Nisan 2013 olarak açıklandı. Şimdi ben başvuru tarihinden önce günlerim dolmadığı için giremeyecekmiyim? Yoksa 2013/2 dönem sınav tarihi olan 29-30 Haziran 2013 tarihine kadar günlerim dolduğu için, 2013/2 dönem sınavına girebilecekmiyim? Lütfen cevaplayın :(

ismmonun staj evrakları listesinde "Staja başlama tarihi baz alınarak, SGK aylık bildirge fotokopilerinin tamamlanması gerekmektedir. Düzenli olarak getirenler sadece eksik olan ayları getireceklerdir. Başvuru sırasında; Kasım ve Aralık SGK aylık bildirgeler çıkmamış olacağından, sınav tarihine kadar sigortalı çalışacağınıza dair taahhütname doldurulacaktır. (örneği sitemizde matbu formların altındadır). Sizden istenen ve henüz çıkmamış olan SGK bildirgelerinizden (Kasım ve Aralık ) ayları aylık bildirgeleri en geç Aralık ve Ocak içinde getirilecek olup, Ocak ve Şubat aylarına sarkan çalışmalardan Ocak ayı SGK sı ise en geç Şubat ayının sonuna kadar ve Şubat ayı aylık bildirgesi ise Mart ayının 15'i haftasına kadar tamamlanacaktır. " diye bir ibare var benim anladığım kadarıyla 15 günlük süre için haziran sınavını kaçırmazsınız mayıs ayı sonuna kadar staj günleri tamamlanacak olanlarda haziran sınavına girebilecekler sanırım

Arkadaşlar bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim... (Biraz takıntılı biriyim. Biri başka biri başka söyleyince biraz telaş yaptım.) Sınava ilk kez gireceğim benim günlerim 18 Nisan 2013 'te doluyor. 2013/2. dönem ilk kez girenler için son başvuru tarihi ise 15 Nisan 2013 olarak açıklandı. Şimdi ben başvuru tarihinden önce günlerim dolmadığı için giremeyecekmiyim? Yoksa 2013/2 dönem sınav tarihi olan 29-30 Haziran 2013 tarihine kadar günlerim dolduğu için, 2013/2 dönem sınavına girebilecekmiyim? Lütfen cevaplayın :(

bi sorun yok 2013/2 döneme yetişiyon sadece baş vuru tarihinden önce gerekli evrakları odana ver yeter şu tarihe takılmayın benim staj 15 haziran 2012 de bitti ben temmuz 2012 sınavına girdim mart sonu yada mayıs başı gerekli evrakları ve bedelleri yatırdım sorun yok

2013 Sınav takvimi açıklandı tesmerin sayfasında

SMMM YETERLİLİK Sınavı 2013 (1.Dönem)

Sınav Tarihi : 16-17 Mart 2013
İlk Kez Sınava Girecekler İçin Son Başvuru Tarihi : 7 Ocak 2013
İkinci veya Birden Fazla Girecekler İçin Son Başvuru Tarihi : 25 Şubat 2013