2019/3 Mesleki Yeterlilik Sınavı

arkadaşlar bursa smmmo dan mesaj geldi. ben bitirdim. çok şükür. Allah herkeze nasip etsin.

Merhaba Saat 10:18 de izmir smmm odası beni aradı. "Aramıza hoşgeldiniz." dediler. Tek dersim denetimdi. Notu göremediklerini sadece başarılı olarak görebildiklerini söylediler. Tüm emek veren meslektaşlarımında başarılı olmasını dilerim.

Ankara SMMMO dan az önce aradılar. Ruhsatı almaya hak kazanmışım. Darısı tüm arkadaşların başına.

Merhaba 11.43 de ismmmo tarafından arandım isim sırasına göre aranılıyorsa benim ismim S ile başlıyor bilginize belgeyi almaya hak kazandım darısı tüm bekleyenlerin başına kazanamazsanız da üzülmeyin yolunuza devam edin zira benim son hakkımdı 2 dersten girmiştim herkese hayırlı olsun.

Arkadaşlar bugün Analiz dersi için itiraz ettim. Daha sonra sınav kağıdımı görmek için Tesmer'e gittim. Kağıdımda 1.soruya 35, 2. soruya 0, 3.soruya 25 puan verilmiş ama toplama işlemini yanlış yaptıkları için notum 35 olarak sisteme girmiş. Kaldığınız derslerden aklınızda soru işareti kalmaması için kesinlikle itiraz yoluna başvurun.

Bende tesmer uzerinden finansal tablolar analizine itiraz ettim. Umarim boyle bir yanlislik olmustur. Zaten calismamistim genel kulturle gecmis olacagim eger gecersem itiraz sonucunda. Arkadaslar spk vergi ve finansal tablolar analizinden elinde ozet not olan arkadas varsa yardimlarinizi beklerim. [email protected]

Bir kendini ve yazdıklarını bilmez yüzünden 2019/2 konusu kitlendi.

Mecbur buraya yorumlanıyor ikinci dönem sınavları.

Ben de bu dönem geçip bugün ruhsat başvurumu yaptım.

2019/1 dönemi için açtığım dava ve KDK'ya şikayetimi geri çekmeyeceğim.

İsteyen, emek veren herkese nasip etsin Allah.

Bundan sonraki hedefim ACCA.

Bakalım neler olacak.

arkadaşlar 2019 3.Dönem yeterliliğe girecek aday yokmu biz 3 5 kişi mi gireceğiz herkes nerede ? bu dönem çıkabilecek soru tahmini yapan falan varmı ?

İşsiz olmanın avantajı 1 ay boyunca günde 16 saat sadece denetime çalıştım. Verdikleri kitapları kelimesi kelimesine ezberledim. O bitti kursların kaynaklarırıa çalıştım. O da bitti BDS'lerden kursların bile aklına gelmeyen sorular çıkardım çalıştım. Yine gittiler abidik gubidik yerlerden soru bulmayı başardılar. Sordukları o garip tanımları bilince denetimde yeterlilik sahibi bir meslek mensubu mu olacağız yani? Onu da geçtim denetçi unvanı da vermeyecekler bu sınavı geçince neyin kafası bu? Aklıma ne geldiyse yazdım yine de belki kanaat olur diye. Borç harç geçiniyoruz bir de her dönem sınav parası, yol parası ödüyoruz emeğimize de değmiyor. Allah bildiği gibi yapsın bunları yazıklar olsun resmen tükettiler beni.

İşsiz olmanın avantajı 1 ay boyunca günde 16 saat sadece denetime çalıştım. Verdikleri kitapları kelimesi kelimesine ezberledim. O bitti kursların kaynaklarırıa çalıştım. O da bitti BDS'lerden kursların bile aklına gelmeyen sorular çıkardım çalıştım. Yine gittiler abidik gubidik yerlerden soru bulmayı başardılar. Sordukları o garip tanımları bilince denetimde yeterlilik sahibi bir meslek mensubu mu olacağız yani? Onu da geçtim denetçi unvanı da vermeyecekler bu sınavı geçince neyin kafası bu? Aklıma ne geldiyse yazdım yine de belki kanaat olur diye. Borç harç geçiniyoruz bir de her dönem sınav parası, yol parası ödüyoruz emeğimize de değmiyor. Allah bildiği gibi yapsın bunları yazıklar olsun resmen tükettiler beni.

o kadar haklısın ki , Bilgi desen değil , yorum desen değil , Birde birkaç kursun verdiği yanıtlara bakıyorsun alakası yok.
O cevapları verebilen var mı acaba ?
Bu işin dogrusu yanlışı yok .....

o kadar haklısın ki , Bilgi desen değil , yorum desen değil , Birde birkaç kursun verdiği yanıtlara bakıyorsun alakası yok.
O cevapları verebilen var mı acaba ?
Bu işin dogrusu yanlışı yok .....

Kendini ispat etmeye çalışan egosu tavan yapmış aynı soruları kendine sorsan aval aval bakacak bir kurulun 3 sınavdır sorduğu bağımsız denetçi sınav soruları kaldı ki o sınav bile test usulü. Ben de yazıklar olsun diyorum başkada bir şey demek istemiyorum. İnsan ne sınavı yaptığını ilk önce kendine sorar, sonra aynaya bakar tekrar sorar. Hukuk soruları makul mantıklı ipe sapa gelir sorulardı. Şimdi tek ders sınavım denetim o da açıklanıncaya kadar bağımlı olurum...

benim sınava ilk girişimdi ? deneyimli arkadaşlara soruyorum , :)
Acaba 30 puan garanti ve diğer sorular yarımsa puan veriyorlar mı ?
Yani kanaat notu kullanırlar mı ?