28 ekim - 29 ekim

stajyer32

Katkı Sunan Üye
28 Ekim 09 Öğleden sonra ve 29 Ekim 09 Özel işyerleri için
Resmi tatil mi? İdari tatil midir?

Ynt: 28 ekim - 29 ekim

Kanun No : 2429
Kabul Tarihi : 17.03.1981

MADDE 1 - 1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye'nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.

Tabi bu kanunda yazan ben daha 28 ekimi bırak 29 ekimde tatil yapan özel sektöre rastlamadım.

Nasıl yani raslamadım?. Bütün şirketler tatildir 29 ekimde
bankalar devlet daireleri . Çalışan fabrika varsa çift mesai öder.

Üstat ben görmedim, isim vermem olmaz ama görmediklerim içinde hayli büyük önemli firmalarda var. Üstelik fazla mesai vereninede hiç rastlamadım.

kater ' Alıntı:
Üstat ben görmedim, isim vermem olmaz ama görmediklerim içinde hayli büyük önemli firmalarda var. Üstelik fazla mesai vereninede hiç rastlamadım.

Bizde yapıyoruz tatilimizi , üstelik bazen 28 ekim de tam tatil yapıyoruz ama her zaman değil,

HAZELSU ' Alıntı:
kater ' Alıntı:

Bizde yapıyoruz tatilimizi , üstelik bazen 28 ekim de tam tatil yapıyoruz ama her zaman değil,

Aynen biz de yapıyoruz 1,5 gün tatil, bazen 2 gün olabiliyor.

Bakın diğer günler önemli değil ama 29 Ekimde çalışmak yasaktır.
Ancak uygulamada buna kim özen göstiyor derseniz bişey diyemem.
Hele son zamanlarda Cumhuriyet düşmanlığı da çok moda oldu ya.

nguroy ' Alıntı:
Bakın diğer günler önemli değil ama 29 Ekimde çalışmak yasaktır.
Ancak uygulamada buna kim özen göstiyor derseniz bişey diyemem.
Hele son zamanlarda Cumhuriyet düşmanlığı da çok moda oldu ya.

Evet hemde ne cumhuriyet düşmanlığı , ya aslında yeri geldiğinde söyleyeceğimizi diğer konularla karışık dile getiriyoruz ama bu tür konuları tartışmak için de bir bölüm var mı ya da yoksa açılabilir mi?

Polemiğe gerek yok herkes 29 Ekim tarihinin resmi tatil olduğunu biliyor.Forumda siyasi tartışmalara girilmesini doğru bulmuyorum.

dogan76 ' Alıntı:
Polemiğe gerek yok herkes 29 Ekim tarihinin resmi tatil olduğunu biliyor.Forumda siyasi tartışmalara girilmesini doğru bulmuyorum.

Nerde tartışılması uygundur çok merak ettim , evde tartışma , forumda tartışma , orda tartışma , burda tartışma , eee meclise de herkesi sokmuyorlar. Asıl sessiz kalınması doğru değil. Öyle ya da böyle herkes düşündüğünü , tepkisini dile getirirse doğrudur. Yoksa dağda güdülen koyundan ne farkımız kalır soruyorum size...

Bence bu konular "diğer" bölümünde tartışılmalı.