fonradar

30 nisan çıkışı

işçi daha önce ihbar süresi için istifa dilekçesi vermiş 30 nisan için bu tarih yarına denk geliyor yani hafta sonu sizce bugünmü yapmalıyım çıkışı yarına mı ya da pazartesiyemi ertelemelim birde işçi yurtdışına gidecek onun için anketli kağıda hizmet belgesimi yazacam çalışma kağadımı ya da bnservis mi?

Ynt: 30 nisan çıkışı

fromak ' Alıntı:
işçi daha önce ihbar süresi için istifa dilekçesi vermiş 30 nisan için bu tarih yarına denk geliyor yani hafta sonu sizce bugünmü yapmalıyım çıkışı yarına mı ya da pazartesiyemi ertelemelim birde işçi yurtdışına gidecek onun için anketli kağıda hizmet belgesimi yazacam çalışma kağadımı ya da bnservis mi?

işçi 25-30 nisan tarihleri arasında eksiksiz çalışmışsa hafta tatilini de haketmiş demektir. Çıkışını 01.05.2011 olarak yapmanız bence en sağlıklısıdır

Ben öyle düşünmüyorum. Hangi tarihe denk geldiyse o tarihte çıkışını verin. Siz iyilik yapıyorsunuz ama karşınızdaki herzaman iyi niyetli olmuyor. Sözleşmesi cuma günü biten kişiye bizde hafta tatilini haketti diye pazar çıkış verdik , gitti bizi şikayet etti sözleşme tarihinden sonra çıkış verildi , tazminat istiyorum diye. Bizde gerekli açıklamaları yapınca bizi haklı gördüler tabi. Ama sinek ne kadar küçük olsada mide bulandırıcı ;)

Sayın, Hazel suya katılıyorum
İhbar süresinin bitimi hangi güne denk geliyorsa o tarihte yapılmalı.

HAZELSU ' Alıntı:
Ben öyle düşünmüyorum. Hangi tarihe denk geldiyse o tarihte çıkışını verin. Siz iyilik yapıyorsunuz ama karşınızdaki herzaman iyi niyetli olmuyor. Sözleşmesi cuma günü biten kişiye bizde hafta tatilini haketti diye pazar çıkış verdik , gitti bizi şikayet etti sözleşme tarihinden sonra çıkış verildi , tazminat istiyorum diye. Bizde gerekli açıklamaları yapınca bizi haklı gördüler tabi. Ama sinek ne kadar küçük olsada mide bulandırıcı ;)

anladığım kadarıyla belirli süreli iş sözleşmesinden bahsediyorsunuz. İşçi de sözleşme belirsiz süreliye döndü diye mi tazminat talep etti.

Haklı olabilirsiniz ama işçi ben tüm hafta çalıştım hafta tatilini hakettim diye de itiraz edebilir. ben bu açıdan hafta tatili verilmesinin uygun olacağını düşünüyorum. Kaldı ki istifa söz konusu

Evet belirli süreli sözleşmeliydi. Belirsiz süreye döndüğü için değil , aklısıra uyanıklık yaptığını zannetti. İyiniyeti suistimalden başka bir şey değil. Dediğim gibi bizde sizin gibi düşünüp hakkıdır diyerek verdik hafta tatilini. Gitti şikayet etti. Bizde bakanlığa açıklama olarak sözleşmesinin cuma günü bittiğini , ama hafta tatilini yakmak istemediğimiz için pazar çıkış verildiğini izah ettik. Herhangi bir problem çıkmadı sonrasında. Üzerinden de kaç sene geçti. İzahımız kabul edilmese şimdiye 40 defa kapımız çalınırdı.