fonradar

31 Çeken Ayda Puantaj Hesabı

üstadlar merhaba,

çok acil bir soruya cevap arıyorum.
2015/mayıs ayına ait aşağıdaki gibi bir puantaj oluşturdum.

1-) normal çalışma günü -22 gün
2-) hafta sonu tatili - 5 gün
3-) resmi tatiller - 2 gün
4-) ücretsiz izin - 1 gün

bunların toplamını alıp 1 günlük ücretsiz izin düşüldüğünde toplam çalışma günü 29 gün olmaktadır.fakat e-bildirge verirken sistem de sigorta gün sayısınına kaç yazmam gerekiyor.???? Ayrıca puantajım doğrumu???

çok acil cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Mayıs ayı 31 gün olduğu için proğramlar 1 gün ücretsiz izine rağmen bildirgeleri 30 gün yazıyor.29 gün kabul etmez.
31 gün olan ayların özelliğinden olmalı.Kolay gelsin.

Günlük ücretli olarak çalışanlar mayıs ayında 1 gün izin aldığında, kazançları 31 gün üzerinden değil 30 gün üzerinden hesaplanır. SGK günleri ise 30 olur. Çalışan maktu (aylık) ücretli ise mayıs ayında 1 gün izin aldığında ücreti kesilemez, tam alır ve sgk günü yine 30 olur.

Günlük ücretli olarak çalışanlar mayıs ayında 1 gün izin aldığında, kazançları 31 gün üzerinden değil 30 gün üzerinden hesaplanır. SGK günleri ise 30 olur. Çalışan maktu (aylık) ücretli ise mayıs ayında 1 gün izin aldığında ücreti kesilemez, tam alır ve sgk günü yine 30 olur.

Bülent Bey

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak. Yukarıdaki puantaj kaydım nasıl olur o zaman ?

evet kesinti olmuyor, doğru anladınız. çalışanın şubat ayında yaptığı eksik günde telafi edersiniz :)