3600 günüm doldu.Tazminatımı aldım.

Merhaba,1978 doğumluyum 37 yaşındayım 1998 de 3 aylık bağkur girişim vardı askerden sonra 2002 de SSK lı oldum ve geçen ay 3600 günüm dolduğunda tazminatımı alıp iş yerinden ayrıldım.
5900 gün,25 yıl ve 57 yaş olduğumda emeklilik hakkına sahip oluyorum.
Sorularım şunlar;
1- tekrar bir işe gireceğim bu ay.Tazminatımı aldığim için prim günlerim sıfırlandı mı?
2- 3600 günden çıkış aldığım için ilerde emekli olduğumda olumsuz bir durum yaşarmıyım herhangi bir konuda (emekli maaş tutarı vb.)
3- 5900 günüm ve 25 yıl çalışma sürem dolduğunda* ( 5 sene sonra prim,8 sene sonra yılım doluyor)
Yaşı beklemeden iş yerinden tazminatımı alıp çıkabilir miyim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Prim günleri sıfırlanmaz kaybolmaz sadece kıdem tazminatı alındığı için sıfırlanır.Aynı işyerine işe yeniden girersen yüksek mahmeke alınanı avans sayıyor.Emekli aylıkları 3 ayrı dönem çalışmalarına göre hesap ediliyor 2000 öncesi 2008 e kadar ve 2008 sonrası 2000 den önce çalışması olanları maaş oranı yüksek oluyor hizmetler yeni oldukça maaş bağlama oranı azalıyor.Çok taze bir örnek cevap olarak var şu an sayfada henüz kaldırılmamış.Kıdem yazısını kurum 1 kişiye 1 defa veriyoruz diyor ama yasada böyle kısıtlama yok bir süre önce 2 nci belgeyi de alan oldu.Kolay gelsin.