fonradar

4-5 Aralık 2010 SMMM Yeterlilik Kaynak Önerisi

Arkadaşlar 4-5 Aralık 2010 SMMM yeterlilik sınavına hazırlanacağım.2 ay gibi bir zaman kaldı. Sınava giren arkadaşlar, bu konuda tecrübeli arkadaşlar 7 ders için tek tek veya ayrı ayrı kaynak önerilerini yaparlarsa memnun olurum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ynt: 4-5 Aralık 2010 SMMM Yeterlilik Kaynak Önerisi

yok mu tavsiyede bulunacak arkadaşlar insanlık öldü mü?

evet kitapların yazar isimleri çok önemli

vakkasozkin ' Alıntı:
yok mu tavsiyede bulunacak arkadaşlar insanlık öldü mü?
İnsanlık ölmüş bu kadar kişi bakmış bir cevap yazan yok.

yakup61 ' Alıntı:
Arkadaşlar 4-5 Aralık 2010 SMMM yeterlilik sınavına hazırlanacağım.2 ay gibi bir zaman kaldı. Sınava giren arkadaşlar, bu konuda tecrübeli arkadaşlar 7 ders için tek tek veya ayrı ayrı kaynak önerilerini yaparlarsa memnun olurum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ben dehadan çalıştım. Ancak vergi ve hukuku hiç çalışmadan verdim o nedenle iyi ya da kötü yorum yapamıyorum.. Maliyet için dehanın yanında yurdakul hocanın kitabından da çalıştım. Bana bunlar yeterli geldi. Kaynak ararken çok zaman kaybetmeyin derim. Ben ruhsatı aldım darısı başınıza.

Finansal : Bir şekilde yusuf sürmenin notları edinilecek ve hocanın soru tarzına vakıf olunacak sonrasında tek düzende bilinmeyen hesap kalmadan ister yusuf hocanın kitabından istersenizde başka bir kitaptan finansala çalışılacak. Yusuf hocayı hafife almayın hafife alanlar bende dahil mart ve temmuzda adamın ne olduğunu gördük.

Denetim : Hasan Türedinin kitabı hatmedilecek. Hoca bu kitabı kaynak olarak kullanıyor inanmayan temmuz 2010 cevaplarını tesmerden indirsin 4 sorudada hasan türedi kaynak gösterilmiş. Sonra 100 lük kağıt verdim 30 aldım demeyin

Maliyet : Dehanın kitabı iyi ama yetersiz maliyetle alakalı bende birkaç not var, açıköğretimin kitabı var isteyene bunları atabilirim. Ben maliyette çözümü dersaneye gitmekte buldum çünkü işin içinden çıkamadım. En iyi kaynak bilen birinin size konuyu anlatması tabiiki imkanı olmayanlar için kursum bittiğinde elimdeki notları taratıp isteyene mail atıcam. Maliyetten konular belli ancak sorular kazık geliyor en azından dersanede hocanın dediği şu en ufak hesaplamayı bile kağıdınızda gösterin diyor hoca yani 80 lik kağıt veripde 30-40 alanların yaptıkları sonuç belki doğru ancak komisyon en ufak hesaplamaları bile kağıtta görmek istiyor deniyor,kağıdınız yetmezse ek kağıt almaktan üşenmeyin bilginiz olsun.

Vergi : Elimde bu siteden edindiğim vergi notları var istene onlarıda atabilirim. Vergi dediğiniz bir okyanus şansınıza kolay yada bildiğiniz bir yerden sorarlarsa yırttınız yok geçirmemeyi akıllarına koyarlarsa uncunun evine götürdüğü unu sorarlar ağzınızla kuş tutsanız gene kalırsınız. Vergiden Dehanın kitabınıda önerenler var daha önce geçen arkadaşım kanunlara baktığını söylemişti ben şansa bilgim olan yerden soru gelmesi ile 50 aldım ve geçtim.

Hukuk dehanın kitabına çalıştım 70 aldım bana göre hukuk için deha yeterli.

Meslek Hukuku : İnat ettim o birlik seçimlerini ıvırı zıvırı ezberlemiyeceğim dedim dehanın kitabından çalıştım 50 ile geçtim ancakk kağıdım 50 eden bir kağıt değildi bu sınavda oda gelirleri sorulmuştu yani oda başkanı olsa o soruyu benim kadar detaylı yazamazdı ve sonuçta kağıdım 50 almayı hak etmediği halde hoca 50 verdi geçirdi.
Meslek için deha yeterli görünüyor.

Mali tablolar analizi : Bu sitede bulduğum notlardan sadece 20 sayfalık bir nota çalıştım ve 53 le geçtim hoş daha çok not almam gerekiyordu ancak hoca genede kırmış çok zor bir ders değil dehanın kitabıda yada 20 sayfalık bende notta yeterli.

Ben ilk girişte 7de 4 yaptım. Maliyetten ve Denetimden çaışmadığım için kaldım ancak Finansaldan kayıtların %80 ini doğru yaptığım halde sadece Sürmen efendinin yada asistanının keyfi yüzünden kaldığıma %100 eminim. Benden bu kadar insanlık daha ölmedi. Dehanın seti bazı derslerde yeterli ancak maliyet,finansal ve denetimde yeterli değil o derslere özel kaynaklardan çalışmanız gerekiyor.

Sayın stonhand ben de Mart sınavında aynı derslerden kaldım (Finansal 40, Maliyet 44, Denetim 34) Temmuz sınavına askerlik sebebiyle giremedim. Bahsettiğiniz kaynakları hemen yarın temin edeceğim. Finansaldan kalacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Mecbur artık köprüyü geçene kadar hocaların suyundan gideceğiz:D Maliyet için de kursa gitmeye vakit yok. Artık onu da Yurdakul destekli Dehanın kitabından halletmeye çalışacağız. İnşallah bu Aralık sınavında kurtuluruz.

Hocam denetimin ve yusuf sürmenin kitabını ben trabzondan getirttim 20 TL denetim + 17 TL finansal y.sürmen g.muhasebe 1 kitabı ve tabi kargoyada 10 tl bayıldım. Denetimden ısrarla söylüyorum inanmayan temmuz sınav sonuçlarına baksın 3 sorudada adam kabak gibi Hasan Türedi demiş arayada 1-2 tane 1996 basımı kitap atmış yani hoca illede hasan türedi diyor ki temmuz sınavı çok basit bir sınavdı inşallah aralık zor olmaz ki artık zor olsada ben bu kitabı hatmedicem ve sınava giricem.

Yusuf hoca içinse ne desek boş adam böyle işte yaacak birşey yok isterseniz muhasebenin kitabını yazın adam taktımı takıyor mart sınavı kolaydı diyorlar ancak temmuz zordu aralıktada zor sorarsa ne yapıcaz bilmiyorum. Hocanın notlarını edinebilirseniz edinin notlara baktığınızda sınavda çıksa apışıp kalacağımız abuk subuk sorularda mevcut.

Ben maliyetten temmuzda 0 aldım aslında tembellik bende çalışmadan girdim ve hakkım olan 0 ıda aldım. Dersanede tekrar ediyoru hocanın dediği diyelim 40 puanlık soruyu yaptınız ve diğer soruyu yapacak kadar bilgini yok kesinlikle bırakmayın siğer soru ile alakalı ne yapabiliyorsanız yapın bütün işlemlerinizi kağıtta gösterin gerekirse ek kağıt alın diyor. Benim temmuzda 2 tane maliyeti veren arkadaşımda cevapları hatalı ancak gidiş yolları doğru olduğu için geçtiler. İkiside kaldım derken biri 50 diğeri 60 la maliyeti verdi. Birde dersanede anlatılan maliyette en basit konularda bile ufak detaylar var ve hocalar o detayları birebir istiyor şu kursum bir bitsin defteri taratıp burayada koyarım artık kime ne yararımız olursa.

Sedateroğlu hocam özelden mailinizi yazın maliyetle alakalı elimdeki notları size atayım işinize yararmı yaramazmı bi bakarsınız. İnşallah aralıkta bu dertten kurtulucaz birisi sınav deyince cinlerim tepeme çıkar hale geldim stres stres kafamda saç kalmadı.

Sayın stonhand, vermiş olduğun açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. aydınlatıcı bilgiler verdin. keşke herkez senin kadar yardımsever olsada bencil olmasa.

yakup61 ' Alıntı:
Sayın stonhand, vermiş olduğun açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. aydınlatıcı bilgiler verdin. keşke herkez senin kadar yardımsever olsada bencil olmasa.

Önemli değil hocam aslında diğer arkadaşlarda yardımcı olur ancak herkes sınav stresinde, özelden mail adresini yazanlara maliyet notlarını attım dahada isteyen olursa yardımcı olurum.

Ben de deneyimlerimi şöyle paylaşayım o zaman:
Finansal: Yeterlilik sınavına yönelik bir kaynaktan çalışmadım. Orhan Sevilengül'ün Çözümlü Muhasebe Problemleri diye bir kitabı var ondan çalıştım. İlk hakkımda (Mart) iyi de bir notla geçtim.
Denetim: Israrla Deha'nın kitabından çalıştım başka kitap almadım, Temmuz'da 2. hakkımda kıl payı geçtim.
Analiz: Valla internetten not bulup indirseniz bile yeter bence. En zayıf halka diyebilirim. İlk hakkımda çok yüksek notla geçtim.
Vergi: Mart sınavı zordu. KDV ve AATUHK çıkmaz diye çalışmadım, çıktı, kaldım. Temmuz'da internetten kanun metinlerini indirdim, geçmiş yıl sorularına baktım geçtim.
Meslek: Deha'nın kitabından çalıştım, ama para vermiyim derseniz ilgili mevzuatı internetten de bulursunuz. İlk seferde geçtim.
Hukuk: Deha'nın kitabından çalıştım. Derli toplu bir kitap, tavsiye ederim. İlk seferde geçtim.
veeeeeeeeeee...
Maliyet: Deha'nın kitabından çalıştım. Mart çok kolaydı, ben saçmaladım. Temmuz'a az çalıştım demek ki zor geldi. Aralık'ta tek dersten gircem. Yurdakul Çaldağ hocanın kitabını aldım, ama daha hiç bakamadım.

özet bu.. stonhand arkadaşım rica etsem bana açıköğretim maliyet notlarını gönderir misin..

[email protected]

Sn TFT mail adresini hatalı vermişsiniz galiba , attığım mail geri dönüyor bilginiz olsun.

stonhand ' Alıntı:
Sn TFT mail adresini hatalı vermişsiniz galiba , attığım mail geri dönüyor bilginiz olsun.

bakamadım kardeş iş yerinden hiçbir maile girilmiyor, akşam bakıp mailimi yazcam ve notları rica edicem yeniden. teşekkür ederim zahmet verdim..

rica etsem yeniden dener misin. şimdi hata vermemesi lazım.. tşk..

arkadaşlar dnetim notlarına ihtiyacım var dehanınkiler hiçbir işime yaramadı nerden bulabilirim bana kim yardımcı olabilir?

arkdaşlar denetim biraz katı bir ders.90 lık kağıt verdim kıl payı 52 kurtardım çok şükür.
denetim hasan türedi kesin okuyun.
ben yeni smmm oldum darısı başınıza

SLM ARKADAŞLAR.BEN BU SİTEYE BUGÜN(YANİ DÜN:)) ÜYE OLDUM.BENİM TEK DERS FİNANSAL MUHASEBE KALDI.EVDE KENDİM ÇALIŞARAK DİĞER DERSLERİMİ VERDİM. DENETİM,VERGİ,ANALİZ,VE GENEL HUKUKU MART DÖNEMİDE VERDİM.VERGİDEN 65 ALDIM VE TAMAMEN ŞANS.SADECE ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM KESİNLİKLE BİR VERGİ REHBERİ TEMİN EDİN.GEREKLİ ÇOĞU BİLGİYE PRATİK YOLDAN ULAŞIYORSUNUZ.FAZLA NOTA AYRINTIYA GİRMEYİN.DENETİM DERSENİZ SINIDAN 50 İLE GEÇTİM.SİZE TAVSİYEM SAĞLAM Bİ KAYNAK TEMİN EDİN VE TEKRARLAMIŞ SORULARI EZBERLEYİN EZBER ÇOK ÖNEMLİ... 1 SORU GARANTİLERSİNİZ TEKRARLAYARAK. BEN ÖLE YAPTIM.MALİYETTEN DE GERÇEKTEN HESAPLAMALARINIZI TEK TEK GÖSTERİN.CEVAPLARIM BİRİ EKSİKTİ KALIRIM DERKEN TEMMUZDA 60 LA GEÇTİM.FİNANSALDAN İSE 18 LE KALDIM KESİN GEÇERİM DERKEN HEMDE:(MESLEK HUKU KUNDAN DA İLK GİRİŞİMDE KASIM DÖNEMİNDE STEJYER EL KİTABINDAN ÇALIŞARAK 70 LE GEÇTİM.MUHASEBE İÇİN ORHAN SEVİLENGÜL GERÇEKTEN ÇOK İYİ Bİ KAYNAK.SÖYLEYEBİLECEKLERİM BU KADAR ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN. KOLAY GELSİN MESLEKTAŞLARIM:)

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız. Forum Kurallarını okuyunuz.

stonhand arkadaşım,
maliyet ve mali tablo analizi notlarını bana da gönderirsen, çok teşekkür ederim.(özelden yazamadım, açıktan yazıyorum. )
Kolaylıklar...
Yusuf hocanın notu da varsa iyi olur, kitabını henüz almadım.

mustafa

[email protected]

stonhand arkadaşım,

Arkadaşım yaptığın çalışmalardan dolayı sana teşekkür ederim.

senden ricam maliyet ,mali tablo analizi ,Yusuf hocanın notunu gönderbilirsen çok memnun olurum. sana iyi çalışmalar,

[email protected]

maliyet notlarını attım mali tablolar analizini bayaa bir aradım ancak yok bulamadım. yusuf sürmenin notları zaten taranmamış durumda olduğundan mail atmam imkansız ancak siteye özet halinde bir başlık attım isterseniz ordan indirebilirsiniz word formatında 35 sayfa civarı bir belge ediyor.
Herkese kolay gelsin.

stonhand dostum,
e-postadan maliyet notları geldi, sağol yalnız .rar şeklinde yüklenmiş, benim pc onları açamıyor, (adobe yüklü olmasına rağmen, installshield kutucuğu geliyor , bi sürü hata mesajı veriyor ve dosya açılmıyor.)

word şeklinde gelen notlara bakıcam artık,

kolay gelsin
mustafa