fonradar

4/6 Dönem Muhtasarın Süresi

lebedir

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar 4/6 dönem muhtasar beyanını illa Temmuz ayının 1-23 arasındamı vd Tahakkuk ettirmek lazım yoksa Haziran ayında da tahakkuk ettirilebirimi böyle bir imkan varmı malum 7 ayda Mali tatil var hani işleri erken halletmek istiyoruz Saygılar

Ynt: 4/6 Dönem Muhtasarın süresi

normal süresi 1-23 temmuz dediğiniz gibi.haziranda tahakkuk edilebileceğini zannetmiyorum. Ancak mali tatilden dolayı özel bir durum meydana gelirse,zamanında açıklama yaparlar diye düşünüyorum.

sayın lebedir;

Kanuna göre, vergi denetim elemanları, muhasebeci, mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin, her yıl 1-20 Temmuz arasında tatil yapacak. Bu tarihler arasında verilmesi gereken vergi beyannameleri ve diğer bildirgeler, 20 gün süreyle ertelenecek.

20 Günmü bir yanlışlık olmasın 7 gün olması lazım Mali tatilin bitiminden itibaren ilk iş gününden sonraki 7 gün diye biliyorum

süre 7 gün..

bu arada asıl soruya cevaben;dönemi bitmeden beyanname kabul edilmez.ancak benden önce yazanların da değindiği gibi ola ki mali tatile istinaden esneklik yapılır ise o müstesna, ancak makul değil.