fonradar

4.Dönem Geçici Vergi.

URUM79

Fenomen Üye
Merhaba, malumunuz 4.Dönem geçici vergi kalktı. 3. dönem geçici vergi beyan döneminde bulunmamızdan ötürü genel olarak veya muhasebesel kayıtlarda göz önünde bulundurmamız gereken durumlar varmıdır.? Fikir alış verişi için konu açmak istedim. Saygılar,

E defter açısından bakıp,kurumların gönderileceği tarihte,4.geçicinin kapsadığı dönemlerin e defterleri verileceği için kayıtlara bu ölçüde özen göstermek gerek.ekim kasım aralık işlemlerini vaktinde yapıp,sanki geçici varmış gibi hazır hale getirmek gerek.kredi kartı ekstreleri,amortismanlar,sigorta tahakkuk fişleri gibi hesaplara özen göstermek gerek diye düşünüyorum.

Merhaba, malumunuz 4.Dönem geçici vergi kalktı. 3. dönem geçici vergi beyan döneminde bulunmamızdan ötürü genel olarak veya muhasebesel kayıtlarda göz önünde bulundurmamız gereken durumlar varmıdır.? Fikir alış verişi için konu açmak istedim. Saygılar,
Merhaba
Ekstra bir durum yoktur.Bizim yapmamız gereken "vergi zamanı muhasebe" değil, tam zamanlı muhasebedir.Dolayısıyla her an beyanname verilecekmiş gibi hazırlık yapılmalıdır.