4447 sayılı 10 madde teşvik kanununa göre işe giriş

Üyelik
14 Tem 2009
Mesajlar
88
Konum
İstanbul
4447 sayılı 10 madde teşvik kanununa göre işe giriş yaptığımız işçiler için "yeni form oluştur" tuşuna bastıktan sonra karşımıza çıkan barkodlu formu veya başka herhangi bir formu SSK ya dilekçe ile bildirmemize gerek var mı ?
 
Üyelik
23 Nis 2009
Mesajlar
1,210
Konum
istanbul
Ynt: 4447 sayılı 10 madde teşvik kanununa göre işe giriş

Teşvikten faydalanmak için sigortalı adına belirttiğiniz eğitim durumunu gösterir belgeler mevcut ise bunları 30 gün içerisinde ünitenize teslim etmeniz gerekir. Fakat "Eğitim Durumu Yoktur/Uyuşmamaktadır" veya "İş-Kur Kursları" seçeneklerinden teşvik almış iseniz bu başvurular sistem tarafından otomatik olarak onaylanmaktadır. Ünitenize herhangi bir belge götürmenize gerek yoktur.


E bildirge 4447geç 10 sıkça sorulan sorularda yazıyor. Kısacası elemanın eğitim belgesi yoksa sıkıntı yok varsa kuruma bildireceksiniz.

Benim bürocu bir arkadaş eğitimi olmayan birini gene ne olur ne olmaz diye dilekçe ile bildireyim dedi SGK dilekçeyi kabul etmemiş arkadaşıda postalamış kontrolleri siz yapacaksınız ortalama işçi sayısına dikkat edin demiş kısaca SGK riski üstüne almak istemiyor siz hata yapın ben yakalayım cezayı keseyim modunda her zamanki SGK
 
Üyelik
14 Tem 2009
Mesajlar
88
Konum
İstanbul
Ynt: 4447 sayılı 10 madde teşvik kanununa göre işe giriş

stonhand ' Alıntı:
Teşvikten faydalanmak için sigortalı adına belirttiğiniz eğitim durumunu gösterir belgeler mevcut ise bunları 30 gün içerisinde ünitenize teslim etmeniz gerekir. Fakat "Eğitim Durumu Yoktur/Uyuşmamaktadır" veya "İş-Kur Kursları" seçeneklerinden teşvik almış iseniz bu başvurular sistem tarafından otomatik olarak onaylanmaktadır. Ünitenize herhangi bir belge götürmenize gerek yoktur.


E bildirge 4447geç 10 sıkça sorulan sorularda yazıyor. Kısacası elemanın eğitim belgesi yoksa sıkıntı yok varsa kuruma bildireceksiniz.

Benim bürocu bir arkadaş eğitimi olmayan birini gene ne olur ne olmaz diye dilekçe ile bildireyim dedi SGK dilekçeyi kabul etmemiş arkadaşıda postalamış kontrolleri siz yapacaksınız ortalama işçi sayısına dikkat edin demiş kısaca SGK riski üstüne almak istemiyor siz hata yapın ben yakalayım cezayı keseyim modunda her zamanki SGK
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler.
Ceza konusunda ise maalesef haklısınız SSK da da vergi dairesinde de zihniyet aynı umarım bir gün bu zihniyet den kurtuluruz.
 
Üyelik
19 Mar 2012
Mesajlar
1
Ynt: 4447 sayılı 10 madde teşvik kanununa göre işe giriş

merabalar ilk kez teşvikten yararlanacagız?

barkotlu form diye kastedilen belge e-bildirge sayfasından girerek kişinin teşvik süresini baktığımız ve döktürdüğümüz sayfamıdır?

sigortaya işe giriş bildirgesi
üst yazı
kişinin diploması yada mezuniyet belgesi
işkur kayıt formu dışında herhangi başka bir evrak varmıdır.

sigortayla görüştüm herkes bi barkotlu cıktıdan bahsediyor ama nerden alacağımız hakkında bir bilgi veren yok
 
Üst