fonradar

5 Sınav Hakkı içinde 1 Dönem Boşluk Verebiliyoruz. Değil mi?

heerdeem

Katkı Sunan Üye
Selamlar

Arkadaşlar, yoğunluktan öyle hallere girdik ki emin olduğumuz şeylerde dahi tereddüd etme ve teyit etme gereği sonuçları doğuyor.

Şimdi birde uygulamalarda fazla mantık aramamak gerektiğinden ayrıyeten sormak istiyorum

Kasım sınavı 3 hakkım ise mart sınavını boşluk verip, yani hiç harç yatırmadan kaydolmadan, temmuz ve kasım sınav haklarım saklı oluyor, yani 2 sınav hakkım daha duruyor.

Değil mi

saygıyla

Ynt: 5 Sınav Hakkı içinde 1 Dönem Boşluk Verebiliyoruz. Değil mi?

sayın herdeem bende sınava girmeden sizin gibi kuşkulara kapılmıştım.size önerim tesmere durumu anlatan bi mail atın hemen cevap veriyorlar.daha sonrada telefon açıp teyid edin.içiniz rahat rahat sınava çalışırsınız.böyle durumlarda kurumdan bilgi almak daha sağlıklı.sonuç olarak bürokrasinin yoğun yaşandığı kurumda bulunuyoruz.bu yüzden kulakdan dolma fikirler yerine daha doğru sonuçlara ulaşırsınız.

Ynt: 5 Sınav Hakkı içinde 1 Dönem Boşluk Verebiliyoruz. Değil mi?

bir örnekle anlatayım

diyelimki ilk mart 2006 da tüm derslerden girdiniz

temmuz 2006
kasım 2006
mart 2007
temmuz 2007
kasım 2007
mart 2008

bu 6 sınav dönemi içinde bir dersten en fazla 4 kere girebilirsiniz. mesela temmuz 2006 ve kasım 2006 sınavlarına denetim dersinden girmediniz son 4 sınavda girebilirsiniz hakkınızın yanması söz konsu değil. ancak mart 2007 de girmez iseniz denetimden artık 3 hakkınız kalmış olur. isterseniz bir dönem hiç girmezsiniz farketmez olay yukarıdaki gibi.