fonradar

506 Sayılı Kanunun SSK Aylık Bildirgelerinin Verilmesi ile ilgilidir!

18 ağustos 2007 tarihinde resmi gazetede yayınlanan tebliğe göre çelik demir tunç döküm işlerinde zehirli boğucu yakıcı öldürücü ve patlayıcı gaz asit boya işleriyle gaz maskesi ile çalışmayı gerektiren işlerde patlayıcı maddler yapılmasında .kaynak işlerinde çalıştırılan ssk lı işçilerin 27,03,2007 tarihinden itibaren aylık ssk bildirgelerinin sigorta kollarının içinde bulunan malüllük yaşlılık v ölüm sigortası oaranın %22 olarak hesaplanması ve bu tarih ve sonrasında internet ortamında ve elden verilen aylık bildirgelerin tekrar düzeltilerek 3 nolu belge türü ile 30 eylül 2007 tarihine kadar elden verilmesi isteniyor( tabiki 3 .aydan sonra verilen lerin iptal edilerek yapılması isteniyor) Burda anlamadığım mart 26 tarine kadar ve mart 27-31 arasına kadar çalışılan süreler nasıl gösterilecek (3. ay iptal edilip tekrar mı verilecek yoksa 26 sına kadar ayrı 27ile 31 arası ayrımı yapılacak ssk nın uygulamsını bilen ve yardımcı olacak varsa sevinirim

Ynt: 506 Sayılı Kanunun SSK Aylık Bildirgelerinin Verilmesi ile ilgilidir!

Merhaba ;

Bu konu ile ilgili açılmış başlıklar vardır.

Lütfen önce arayalım ,okuyalım .

Merhaba 3.Ay) 1-26 sı arası hiçbir şey yapılmayacak 27-31 arası 01 belge türüne göre iptal 03 belge türüne göre ek düzenlenecek
4,5,6,7.aylar 01 belge türüne göre iptal 03 belge türüne göre ek düzenlenecek
saygılarımla

teşekkür ederim sdty

ben alüminyum ve bakır dökümü yapıyorum bu konuda ben %22 yapacammı yapmacammı kararsız kaldım.Tunç zaten bakır diğer adı ama alüminyum sadece dökümü yapan biri ne yapacak