6111 Sayılı Yasa Ortalama Sigortalı Sayısı Hk.

kdryksk83

Katkı Sunan Üye
Acil yardım lütfen

6111 sayılı yasaya göre aşağıda verilen ortalama sayılarına göre çalışanın ortalaması 23 değil midir ?
Bildirge onaylamaya çalıştığımızda 6111 sayılı yasadan yersiz faydalandığımız için giremedik ortalama sayısı kaç olur ? Personel 02/09/2014 tarihin de işe girmiştir.

03/2014 : 22
04/2014 : 21
05/2014 : 22
06/2014 : 23
07/2014 : 24
08/2014 : 24

Eylül ayında giren kişi için bakıldığında dediğiniz gibi son 6 ayın ortalaması 23 oluyor. Yani Eylül ayında işe alacağınız kişi 24. kişi olarak alınırsa teşvikten faydalanır.

Ortalamadan ziyade başka bir şartı sağlamadığı için yararlanamıyor olabilir. Bu uyarıyı bildirge gönderme esnasında veriyor sistem. Eylül ayı ile ilgili değilde başka önceki veya Eylül'den sonraki aylarla ilgilide olabilir. Hangi dönemli ilgili olduğunu bilmek lazım.

Ekim 2014 dönemi için ortalamadan az çalışan diye bilgi aldım sigortadan diğer şartları sağlıyor . Eylül ya da kasım için teşvikten yararlandım . Ekim için ortalama az diyor işin garibi kasım ayında da ekim ayında da kaç kişi ise o ne giriş var ne çıkış nasıl oluyor anlamadım açıkçası :(

Teşvikli personel her zaman 24.kişi olarak çalışmak zorunda yani işyerinde her ay 24 kişi olmak zorunda,ekim ayında çalışan personel sayısı düşmüş olabilir

Sadece bilgisini verdiğiniz kişi için mi 6111 yararlanılıyor? Daha önce çıkmış dahi olsa 6111 yararlandırmamanız gerekirken yararlandırdığınız biri olup olmadığını tek tek kontrol etmelisiniz.

30 ay boyunca yararlanacak 09/2014 -02/2017 dönemini kapsıyor.
Sanırım buldum arkadaşlar şimdi ben 01/2013-09/2014 dönemine ait bildirgelere iptal bildirgesi verdim. Yapılan iptal bildirgelerinden dolayı ödediğim primleri gelecek tahakkuklarıma mahsup ettiler. Fakat bu iptal ettiğim bildirgeler için ortalama sayım 23 e düşmüştü fakat ortalama çalışan sayımını sistemde düzeltmemişler. Ben şimdi bir dilekçe yazayım düzeltmelerin henüz sisteminizde görünmüyor diye de bakalım ne olacak :)

Şirket ortaklarının emekli olup halan şirkette sigortalı olmasından dolayı yapılan bir hata vardı eski muhasebeci tarafından onu düzelttim. O yüzden 2 kişiye iptal bildirgesi hazırlandı o dönemlere ait