fonradar

6111 ve 5510 sy kanun arasında şirket ortağı ile ilgili çelişki

5510 sy kanun: şirket ortağı kendi şirketinde 01.10.2008 tarihinden önce 4/a ya tabi çalışmaya başlamışsa ve bu tarihten sonra da kesinti olmamak kaydıyla ssk ödemeye devam ederse şirket ortağı 4/a lı olabiliyor diyor.

6111 sy kanun ise ; şirket ortağı kendi şirketinde 4/a tabi çalışamaz diyor.

Şimdi 5510 sy kanunda ki durum aynen devam ettiği sürece bu şirket ortağı SSK lı olmaya devam edebilir mi ?

Yoksa 6111 sayılı kanuna göre kendi şirketinde ssk lı olamaz mı ?

Ben SSK lı olarak devam edebileceği görüşündeyim, sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ynt: 6111 ve 5510 sy kanun arasında şirket ortağı ile ilgili çelişki

kaneko ' Alıntı:
5510 sy kanun: şirket ortağı kendi şirketinde 01.10.2008 tarihinden önce 4/a ya tabi çalışmaya başlamışsa ve bu tarihten sonra da kesinti olmamak kaydıyla ssk ödemeye devam ederse şirket ortağı 4/a lı olabiliyor diyor.

6111 sy kanun ise ; şirket ortağı kendi şirketinde 4/a tabi çalışamaz diyor.

Şimdi 5510 sy kanunda ki durum aynen devam ettiği sürece bu şirket ortağı SSK lı olmaya devam edebilir mi ?

Yoksa 6111 sayılı kanuna göre kendi şirketinde ssk lı olamaz mı ?

Ben SSK lı olarak devam edebileceği görüşündeyim, sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Bakın Danıştayın Bununla İlgili Kararları Var. Kişi Hiç Bir Şekilde Kendi Ortağı Olduğu Yerde SSK lı Çalışamaz Bu 6111 Sayılı Kanunda da Böyle 5510 Sayılı Kanunda da...

Ynt: 6111 ve 5510 sy kanun arasında şirket ortağı ile ilgili çelişki

Kendi işyerinde değil ama başka biryerde sgk olarak çalışabilir bura da baskın olan sgk ise bağkur primi kesilir sgk devreye girer.