fonradar

657 Maaşlarında İstifa

selam arkadaşalar 657 sayılı develet memuru olan bir kişi istifa ettiği gün maaşı devam eder mi yardımcı olursanı sevinirim kanun maddesi ile teşekkürler

Maaşı devam edermi derken?

Maaşı peşin aldıkları için sadece vefat ve emeklilik durumunda peşin alınan maaşları iade etmezler, onun dışındaki ayrılmalarda çalışılan süreye orantılı olarak fazla ödenen maaş kurumca geri alınır.

Maaşı devam edermi derken?

Maaşı peşin aldıkları için sadece vefat ve emeklilik durumunda peşin alınan maaşları iade etmezler, onun dışındaki ayrılmalarda çalışılan süreye orantılı olarak fazla ödenen maaş kurumca geri alınır.

şunu demek istiyorum memur bugun istifa etti bugün ücreti sayılır mı yoksa bu görevde degil ayrılış işlemleri yapılıyor ücret alamaz mı ?
mümkünse resimi kanun tebliğ vs yazı önerirseniz teşekkürler

Sabah gelip işe başladıysa bugünde çalışmış sayılır. 18 Kasım'da çıkış yapılır 18 günlük maaş ödenir. Ancak bugün hiç çalışmadıysa sadece istifa etmek için geldiyse en son dün çalıştıysa dün tarihli yaparsınız çıkışı.

şunu demek istiyorum memur bugun istifa etti bugün ücreti sayılır mı yoksa bu görevde degil ayrılış işlemleri yapılıyor ücret alamaz mı ?

657 sayılı kanunu 94. maddesini okuyunuz. Siz veya bir başkası durumunuz tam olarak nedir bilmiyorum.
Memurluk görevine geri dönmek gibi bir düşünce varmıdır varsa ayrılış şekliniz önem taşır.
Teslim etmeniz gereken zimmetleriniz varmıdır,
Görevin önem ve gizliliğine göre yerine bir başka memur gelenek kadar göreve devam etmek durumunda olunan hususlar vardır.

gibi

Bunun yanında dilekçe ile müracatınızda ............... tarihinden itibaren geçerli olmak üzere istifa edeceğinizi tek taraflı beyan etmeniz durumunda belirttiğiniz tarih hizmetinizden sayılmaz diye düşünüyorum

Kişi memur iken istifa etmiş 4/b olarak ailesinin olduğu bir kurumda işe başlamış dilekçe tarihin 18 olarak bildirmiş 18 inde gelip ayrılış işlemlerine başlamış 18 de ucreti sayılırım

Görevden ayrılınan günü takip eden 10 gün içinde işten ayrılış bldirgesinin e sigorta üzerinden kuruma bildirilmesi gerekir. O bildirimde ayrılış tarihi 18 i olarak bildirildiyse, 18.ine ait ücret alamaz.