A.Ş. Çağrısız Genel Kurul ve Kar Dağıtımı Hk.

Merhaba,

İlk defa A.Ş.'in genel kurul ve kar dağıtımı sürecini yapacağım.Forumda konu açmadan önce epeyce süreci okuyup ticaret sicil konusu için bilgi edinmeye çalıştım.
İster istemez tecrübe etmiş meslek mensubu arkadaşlarımızdan teyit alma ihtiyacı duydum. Bu yoğun günlerde konu hakkında vakit ayırıp cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

2 Yerel Ortak ve 1 İngiltere Mukimi Tüzel Kişilik ortaklı A.Ş.'nin 2017 ve 2018 yıllarının olağan genel kurulunu yapıp, gündemde 2018 karının dağıtımı için yetki vereceğiz.
Başkaca gündem maddesi olmayacak.

Soru1) Daha önce Genel Kurul İç Yönergesi tescil ve ilan edilmiş olan firmanın 2017-2018 yıllarını aynı anda Çağrısız olarak Olağan Genel Kurulunu yapabilir miyiz?
Soru2) Genel kurulda Ana sözleşmede herhangi bir değişiklik olmayacağı için komiser ve izin alınması gibi bir duruma gerek var mı?
Soru3) Komiser atanması ve izin olmayacaksa, faaliyet raporu yazılması şart mı?
Soru3) Olağan Genel Kurul ve kar dağıtımı sürecinin aşağıdaki gibi takip edileceğini anlıyorum? Süreçte kaçırdığımız bir husus var mı?

* A.Ş. Yönetim kurulu kararı alıp, 2017-2018 yılları için genel kurulun yapılacağı yer, zaman ve gündem maddeleri kararlaştırılmalı ve karar noterden onaylatılmalı.
* Genel Kurul tarihli Toplantı tutanağı, hazirun cetveli ve karşılaştırmalı finansalların hazırlanması, şartsa faaliyet raporunun yazılması
* Genel Kurul toplantı tutanağına Yönetim kurulu başkanı ve üyelerin imzası sonrası, Genel Kurul Defterine yapıştırılıp ilgili kararın noterden onaylanması
* 2 suret noter onaylı Genel Kurul toplantı tutanağı ve imzalı hazirun cetveli ile birlikte Ticaret sicilden dilekçe ile Genel kurul kararının tescilinin talep edilmesi
* Genel Kurul tescil işlemi sonrası alınan karar gereği "Kar Dağıtım" tablosunun oluşturulması ve ödeme süreci
* Temettü ödemesi yapıldığı ayda Muhtasar beyanı ile stopaj ödenmesi