A.Ş. ilk Yönetim Kurulu üyeleri.

Üyelik
1 Ocak 2006
Mesajlar
208
GEÇİCİ MADDE 2 ? İLK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ :
Yönetim kurulu üyeliğine 3 yıl süre görev yapmak üzere:
................................................... Anonim Şirketini temsilen

1. Yönetim Kurulu Başkanı
2. Üye
3. Üye

Değerli arkadaşlar, Bir A.Ş. kurulundan Geçici Hükümlerde, İlk Yönetim Kurulu Üyeleri başlıklı
Madde 1 başkan 2 üye yazdım.

1. Yukarıdaki madde içeriği doğrumudur. ?
2. Yönetim Kurulu Başkanı İmza Yetkilisi olmak zorunda mi ( Yoksa, İmza yetkisi kişi yönetim kurulu başkanımı olur ? )
3. Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilmek zorunda mi ( En az 2 üye yeterlili mi )
4. Üyelerden herhangi biri imza yetkilisi olabilir mi ?






Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!
 

nguroy

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Ynt: A.Ş. İlk Yönetim Kurulu Üyeleri ( Acil )

1- Doğrudur. İlk ymnetim kurulu olduğu için böyle olur. Yoksa yönetim Kurulu seçilir kendi arasında başkan seçer.
2-Değildir. Şirketi temsil ve ilzam yetkisi tüm yönetime aittir. Karar alıp istediği kişiye yetki verebilir. Ya da tüm yönetim yetkisi bir murahhas seçerek ona devredebilir.
3-Zorunlu değil. yönetim kurulu en az 3 üyeden oluşur.
4-Evet yukarda yazdım
 
Üyelik
16 Eyl 2008
Mesajlar
806
Ynt: A.Ş. ilk Yönetim Kurulu üyeleri.

değişen yeni ttk ile tek kişilik anonim şirkette olacak o durumda uygulamada sadece tek kişinin adını mı yazacağız? ::)bir de tek kişi olduğunda genel kurul nasıl olacak? ??? ::)
 

nguroy

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Ynt: A.Ş. ilk Yönetim Kurulu üyeleri.

Yeni TTK yasalaştığı zaman hep birlikte uygulamaya bakarız. Henüz erken. ;D
 
Üst