fonradar

A.Ş lerde Tadil Tasarısı

efendi

Katkı Sunan Üye
meraba arkadaşlar .mayıs 2009 da aş kurduk.5 kişi kurulan şirkette 3 yönetim 2 denetim kurulu var. bunlardan 4 ü hissesini devredecek.bunun yanında faaliyet konusuna ekleme yapılacak. yani olağnustü genel kurul toplamak gerekecek.yapmam gereken , izlelemem gereken yol hakkında bilgi verirmisiniz.önce hisse devri yapsam şirket organsız kalacak. lütfen yardımcı olun. teşekür ederim.

Ynt: A.Ş lerde Tadil Tasarısı

Öncelikli olarak genel kurul gündeminizi belirleyin ve yasal süre içerisinde genel kurulunuzu yapın ancak genel kurulda yeni ortaklarından hazirun cetvelinde olmalarını sağlamak için belli oranda hisse devirlerini (ferağ beyannamesi ) yapın ve genel kurulda yönetim değişikliğini gerçekleştirin ve gündem maddelerini tamamlayarak işlemi bitirin.

Ynt: A.Ş lerde Tadil Tasarısı

genel kuruldan önce hisse devri yaptğımızda şirket üye sayısı 9 olacak. şirket bu sene kurulduğu için ve de işin içinde tadil tasarısı da olacağı için şirketi olağaanüstü toplamak gerekece. biz de ilansız düşünüyoz.bu da %100 katılım demek.şirketi 5 kişi ile olağanüstü toplantıya çağırsak toplantıdan sonra da dört kişinin yni oluşturduğumuz yönetime hisse devrini yapsak nasıl olur ?