fonradar

A.Ş. Yönetim Kurulu Süre Bitimi Şirket Temsil Ve İlzamı

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
A.Ş. firması 6 ortaktan oluşmaktadır
2015 yılında yönetim kurulu süresi sona ermiş ve aynı zamanda imza sirkülerininde süresi sona ermiştir
firma ortaklar arası anlaşmazlıklar yüzünden genel kurul yapamamaktadır ve bu sebple şuan yön.kurulu yoktur ve imza sirküsü süre bitmiştir Bu durumda;
- Şirketin temsil ve ilzamı yapılamayacakmıdır? çift imza kuralı nedir uygulanabilir mi?
- Yeni YK seçilmediğinden eski YK devam edermi
Bu durumda şirketin temsil ilzamı nasıl yapılır
Teşekkürler

A.Ş. firması 6 ortaktan oluşmaktadır
2015 yılında yönetim kurulu süresi sona ermiş ve aynı zamanda imza sirkülerininde süresi sona ermiştir
firma ortaklar arası anlaşmazlıklar yüzünden genel kurul yapamamaktadır ve bu sebple şuan yön.kurulu yoktur ve imza sirküsü süre bitmiştir Bu durumda;
- Şirketin temsil ve ilzamı yapılamayacakmıdır? çift imza kuralı nedir uygulanabilir mi?
- Yeni YK seçilmediğinden eski YK devam edermi
Bu durumda şirketin temsil ilzamı nasıl yapılır
Teşekkürler

Eski yönetim devam etmez. İmza yetkileri geçerli değildir. Genel kurul yapılamaz ise mahkemeye baş vurarak kayyum tayini istenir.

Çift imza kuralı nedir ki?. İmza yetkisi genel kurulca veya seçilen yöentim kurulunca verilir. Yönetişm kurulu geçerli olmaz ise onun verdiği yetki de olmaz.

merhaba a.ş. de yönetim kurulu 2 kişiden oluşmakta ve imza sirküleri 1 ay sonra dolacak hangi işlemlerin yapılması gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

merhaba a.ş. de yönetim kurulu 2 kişiden oluşmakta ve imza sirküleri 1 ay sonra dolacak hangi işlemlerin yapılması gerekiyor yardımcı olurmusunuz.
e
İmza sirkülerinin süresi önemli değil. Yönetim kurulunun süresi önemlidir. Eğer Yönetim kurulu süresi bitmemiş ise yeniden sirküler düzenleyebilir. Eğer sona ermişse genel kurul yapılacak yeni yönetim belirlenecek ve sirküler yaptırılacak

Yönetim Kurulu Üyeliklerinin Görev Süresi Ne Zaman Bitiyor ( Genel Kurul Toplantı Tutanaklarına Bakın )

Şayet Y.K. Üyelikleri süresi dolmadıysa tekrar bir İmza Yetkisi Kararı alıp tescil ve ilanı sonrası noterde imza sirkülerini yenileyebilirsiniz?

Şayet Y.K Üyeliklerinin süresi de 1 ay sonra doluyorsa. Genel Kurul + Y.K. Üyesi Seçimi yapıp aynı karar içerinde temsil ve ilzam kararı alıp imza sirkülerini yenileyebilirsiniz..